Hanba, hanba, hanba. Toto je desať futbalových senzácií na úkor Slovákov

Slovenskí futbalisti po prehre v zápase Slovensko - Kazachstan v Lige národov.
Slovenskí futbalisti po prehre v zápase Slovensko - Kazachstan v Lige národov. (Autor: TASR)

Slovensko podľahlo v C-divízii Ligy národov Kazachstanu 0:1.

TRNAVA. Na futbalistov zo strednej Ázie vypísali stávkové kancelárie kurz trinásť ku jedenej. A ten sa zvyšoval.

Mala to byť jasná záležitosť slovenskej reprezentácie. V C-divízii Ligy národov sa však zrodilo veľké prekvapenie. Zverenci trénera Štefana Tarkoviča podľahli Kazachstanu 0:1.

Vybrali sme desať najväčších senzácií na úkor slovenských futbalistov.

Cyprus - Slovensko 0:0, marec 2021

"Slovensko prehralo na Cypre 0:0." S takými titulkami prichádzali novinári po zápase v Nikózii. Slovensko bolo pred zápasom na 34. mieste rebríčka FIFA, Cyprus uzatváral prvú stovku. Slováci však predviedli v boji o postup na MS 2022 do Kataru bezduchý výkon.

Zverenci trénera Štefana Tarkoviča mohli za bod ďakovať len brankárovi Martinovi Dúbravkovi, ktorý predviedol tri fantastické zákroky.

"Očakávali sme ťažký zápas, to sa naplnilo. Domáci dobre bránili, celý čas boli maximálne motivovaní. Do prestávky nám chýbala cirkulácia, nábehy za obranu, agresivita v súbojoch, v tom nás súper prevýšil.

Pravda je, že v útočnej fáze sme sa zas trápili, potrebujeme na tom pracovať. Na druhej strane, musím zopakovať, že Cyperčania predviedli dobrý výkon, nikto tu nebude ľahko vyhrávať," zhodnotil na pozápasovej tlačovej konferencii Tarkovič

SLOVENSKO: Dúbravka - Pekarík, Škriniar, Hancko, Hubočan - Kucka, Hrošovský, Bero (78. Schranz) - Duda (84. Strelec), Boženík (60. Ďuriš), Rusnák (60. Greguš). Tréner: Štefan Tarkovič.

Ivan Schranz v zápase proti Cypru.
Ivan Schranz v zápase proti Cypru. (Autor: TASR/AP)

Slovensko - Malta 2:2, marec 2021

Médiá písali o totálnej katastrofe. Slováci aj v druhom zápase kvalifikácie MS 2022 iba remizovali, tentoraz doma s Maltou 2:2. Zápas sa hral v Trnave a Tarkovičovci prehrávali po prvom polčase 0:2.

Po zmene strán vyrovnali po zásahoch Dávida Strelca a Milana Škriniara, no napriek tomu to pre reprezentáciu bola obrovská potupa. Malta figurovala v rebríčku FIFA v tom čase ešte nižšie ako Cyprus - na 176. mieste.

"Doplatili sme na katastrofálne individuálne chyby v prechode do obrany a súper nás potrestal dvoma gólmi, z ktorých sme sa dlho spamätávali.

V druhom polčase sa nám podarilo cez štandardné situácie vyrovnať, ale na zvrat sme už v útočnej fáze kvalitu neukázali," uviedol tréner Štefan Tarkovič.

SLOVENSKO: Kuciak – Koscelník, Valjent, Škriniar, Hancko (38. Holúbek) – Hrošovský (81. Schranz) – Suslov (72. Rusnák), Kucka (46. Strelec), Greguš, Mak – Ďuriš (46. Boženík). Tréner: Štefan Tarkovič.

Slovensko - Bielorusko 0:1, október 2015

Slovensko malo šancu definitívne spečatiť historicky prvý postup na ME vo futbale. Na úplnú istotu postupu platilo, že ak zverenci Jána Kozáka st. v Žiline porazia Bielorusko, majú miestenku na EURO 2016 vo vrecku.

Rozdiel medzi oboma tímami v rebríčku FIFA bol v tom čase 80 miest (Slovensko 18., Bielorusko 98.)

Slováci však veľký tlak nezvládli a Bielorusom prekvapilo podľahli doma 0:1, keď jediný gól zápasu dával Stanislaw Dragun.

"Bol to smoliarsky zápas. Celý druhý polčas sme tlačili, ale nepremenili sme ani vyložené šance. Nemyslím si, že to bolo nervózne, hrali sme do plných.

Bolo tam veľa centrov, šancí a snahy. Nie je to však ľahké, keď sa desať Bielorusov postaví do šestnástky. Dnes nám nebolo súdené streliť gól. Chceli sme oslavovať doma, nepodarilo sa, ale stále to máme vo vlastných rukách," hodnotil Marek Hamšík.

SLOVENSKO: Kozáčik – Hubočan, Škrtel, Saláta, Švento – Pečovský (60. Nemec), Kucka – Mak (79. Mak), Hamšík, Weiss (71. Stoch) – M. Ďuriš. Tréner: Ján Kozák st.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Hanba, hanba, hanba. Toto je desať futbalových senzácií na úkor Slovákov