Haraslín za pár minút stihol rozzúriť vlastného trénera i slávneho Gattusa

Lukáš Haraslín (vľavo) na ilustračnej fotografii.
Lukáš Haraslín (vľavo) na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR/AP)
Igor Dopirák|3. mar 2021 o 21:40

Slovák bol jednou z postáv duelu.

BRATISLAVA. Slovenskí fanúšikovia mali zrejme zmiešané pocity. Hoci mohli sledovať, ako do zápasu jednej z piatich najlepších futbalových líg sveta vstupujú Lukáš Haraslín a Stanislav Lobotka, obaja prišli do hry až v 85. minúte ako striedajúci hráči.

Haraslín napriek tomu stihol stretnutie Serie A medzi Sassuolom a Neapolom (3:3) výraznou mierou ovplyvniť.

A to hneď dvakrát.

Haraslín smútil, Lobotka sa tešil

Najprv v 89. minúte spôsobil po faule na Giovanniho Di Lorenza pokutový kop. Treba priznať, že veľmi prísny.

Haraslín šiel do súboja opatrne, hosťujúceho hráča sa snažil odstaviť od lopty telom. Di Lorenzo si ju však šikovne prikryl a po náraze spadol na zem.

Následne sa ešte dlhý čas teatrálne držal za nohu.

Lukáš Haraslín v zápase Sassuolo - Neapol.
Lukáš Haraslín v zápase Sassuolo - Neapol. (Autor: SofaScore.com)

Haraslín rozhadzoval rukami, tréner Sassuola Roberto De Zerbi zúril a kouč hostí Gennaro Gattuso ešte presviedčal asistenta rozhodcu, aby si spolu s hlavným pokutový kop nerozmysleli.

Následnú penaltu s prehľadom premenil kapitán Lorenzo Insigne. V klbku radujúcich sa hráčom sa ocitol aj usmiaty Lobotka.

Neapol v zostávajúcich minútach umne kontroloval hru. Snažil sa držať loptu pri rohovej zastávke súpera, jeho hráči boli vždy na správnom mieste.

Drzý prienik do šestnástky

V čase, kedy väčšina hráčov na ihrisku očakávala záverečný hvizd rozhodcu, prišiel posledný zúfalý útok Sassuola.

Približne 25 metrov pred šestnástkou Neapola sa dostal k lopte Haraslín.

Sebavedomo sa predral do šestnástky, po súboji s Konstantinosom Manolasom spadol na zem a následne nasmeroval pohľad k hlavnému rozhodcovi.

Ten bez váhania odpískal ďalší pokutový kop.

Nepomohli ani protesty hosťujúcich futbalistov. Nariadenú penaltu premenil Francesco Caputo a stanovil na konečných 3:3.

Haraslínov faul v čase 5:57, faul na Haraslína v čase 8:15

Hráči Neapola sa chytali za hlavy, nasrdený Gattuso od hnevu hodil na zem svoju bundu a kapitán Insigne pri odchode do šatní kopol do reklamného banneru.

Domáci v tom čase ešte stále oslavovali na ihrisku.

Najväčšiu radosť mal Haraslín. Bol v eufórii. Neprestajne objímal domáceho hrdinu Caputa, dokonca mu dal aj bozk na líce.

Keď neskôr schádzal z ihriska, kamery ho zachytili, ako vysvetľuje spoluhráčom svoj zákrok, po ktorom rozhodca odpískal penaltu pre Neapol.

Tí ho s úsmevom na perách utešovali a tľapkali po pleci.

Špecializovaný portál SofaScore.com ohodnotil Haraslínov výkon hodnotou 6,5, Lobotka si vyslúžil hodnotenie 6,4.

Zostavy a náhradníci

Priebežná tabuľka

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Haraslín za pár minút stihol rozzúriť vlastného trénera i slávneho Gattusa