Šialenstvo ako za starých čias. V NHL sa pobili brankári

Mike Smith v zákroku.
Mike Smith v zákroku. (Autor: TASR)
Jakub Benko|2. feb 2020 o 07:19

Derby medzi Edmontonom a Calgary bolo opäť búrlivé.

BRATISLAVA. Bola to šou ako za starých čias. V NHL si diváci pripomenuli roky, v ktorých sa o zábavnú časť zápasov starali aj bitkári. Veľké derby medzi Edmonton Oilers a Calgary Flames prinieslo ďalšiu kapitolu.

Len pred pár dňami sa rovnakí súperi stretli na ľade Edmontonu, z víťazstva sa tešilo Calgary (4:3 sn). Už vtedy sa na ľade diali aj iné ako hokejové veci, svoje sa pobili Matthew Tkachuk so Zachom Kassianom.

Práve Tkachuk sa v posledných týždňoch ocitol pod paľbou kritiky od fanúšikov. Vyčítali mu, že je provokatér, ktorý utečie, keď ide do tuhého. Zdá sa však, že mladík si vstúpil do svedomia.

Nedeľňajší zápas, ktorý sa hral v Calgary, bol už od začiatku nervózny a atraktívny. Už v prvej tretine padli štyri góly a pochytil sa Robinson s Khairom.

Všetko vyvrcholilo pred koncom druhej časti, keď Edmonton viedol už 6:3. Viacerí hokejisti do seba strkali pred bránou brankára Flames Cama Talbota.

Vzniklo hneď niekoľko súperiacich dvojíc, rozdal si to aj spomínaný Tkachuk s obrancom Bearom.

Ani gólman Edmontonu Mike Smith sa nechcel len prizerať a tak nakorčuľoval do stredového kruhu. To úplne stačilo brankárovi Calgary a obaja sa do seba pustili päsťami.

Súboj mal pomerne jednoznačného víťaza. Smith protivníka zložil po niekoľkých sekundách.

Obaja gólmani dostali tresty do konca zápasu a tréneri museli na ľad poslať miesto nich náhradných brankárov. V zápase rozhodcovia nakoniec rozdelili až 102 trestných minút.

Edmonton zvíťazil presvedčivo 8:3. Po hokejovej stránke sa zaskvel najmä Leon Draisaitl, ktorý si pripísal až štyri asistencie.

Bitku o Albertu tentoraz teda vyhral Edmonton Oilers.