Neubránili ho ani štyria súperi. Tatar ukázal svoju výnimočnosť

Slovenský útočník Tomáš Tatar (v strede) po strelení gólu.
Slovenský útočník Tomáš Tatar (v strede) po strelení gólu. (Autor: TASR)
Jakub Benko|2. feb 2020 o 00:34

Slovák strelil gól s poradovým číslom 19.

MONTREAL. Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar strelil gól v zápase Montrealu Canadiens proti Floride Panthers.

Pre Tatara šlo už o devätnásty presný zásah prebiehajúcej sezóny. K tomu dokázal nazbierať až 28 asistencií.

Slovák tak má po 53 zápasoch základnej časti na svojom konte 47 bodov a jednoznačne vedie produktivitu svojho tímu.

Ďalší v poradí je Phillip Danault, ktorý získal 38 kanadských bodov. Dlhšie platilo, že napriek skvelým výkonom Tatara Montreal nezbieral potrebné body do tabuľky, veď na prelome rokov 2019 a 2020 kanadské mužstvo prehralo až osem duelov za sebou.

Karta sa však obracia, v posledných ôsmych zápasoch sa hráči Canadiens radovali až šesťkrát a momentálne strácajú na pozíciu, ktorá by im zaručila miesto v play off, šesť bodov.

V zápase proti Floride sa Tatar počas druhej tretiny ideálne uvoľnil pred bránou súpera, kde si počkal na presnú prihrávku od spomínaného Danaulta.

Pri Slovákovi sa v tom čase síce nachádzali až štyria hráči Floridy, avšak oni, ani brankár Bobrovsky mu nedokázali zabrániť v skórovaní. Zvýšil tak vedenie Montrealu na 3:0.

"Dnes sme hrali veľmi dobre, celých 60 minút. Myslím si, že všetci musia byť šťastní za to, čo sme dnes predviedli," vravel útočník po zápase, v ktorom Canadiens nakoniec vyhrali 4:0.

"Stále nie je koniec, máme pred sebou ešte 29 zápasov. Chceme hrať dobre a chceme hrať pre našich fanúšikov," doplnil Tatar, ktorý stále dúfa, že jeho tím sa dostane do play off.

Tatar môže v tomto ročníku prekonať svoje kariérne maximum, ktoré zatiaľ patrí sezóne 2014/2015, kedy nazbieral až 60 bodov.

V posledných dňoch sa však špekuluje aj o tom, že slovenského útočníka sa Montreal pokúsi vymeniť do iného klubu. Spomína sa najmä Pittsburgh Penguins či najnovšie Dallas Stars.

Montreal však po posledných výsledkoch môže stále pomýšľať na postup do vyraďovacej časti. A strata najproduktívnejšieho hráča by mohla tieto plány výrazne skomplikovať.