Slovan ukončil víťaznú sériu Banskej Bystrice a stal sa lídrom

Zľava útočník Slovana Roman Kukumberg, Tomáš Hrnka, Vladimír Mihálik (oabaja Banská Bystrica) počas zápasu 18. kola slovenskej hokejovej Tipsport Ligy HC'05 iClinic  Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava.
Zľava útočník Slovana Roman Kukumberg, Tomáš Hrnka, Vladimír Mihálik (oabaja Banská Bystrica) počas zápasu 18. kola slovenskej hokejovej Tipsport Ligy HC'05 iClinic Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava. (Autor: TASR/Dušan Hein)
SITA|30. okt 2019 o 19:30

V šlágri kola bol pri všetkom podstatnom český legionár Jindřich Abdul.

BRATISLAVA. Šnúra triumfov v podaní majstrovskej Banskej Bystrice sa zastavila na čísle deväť.

Postarali sa o to hráči bratislavského Slovana, ktorí pod Urpínom vyhrali v 18. kole Tipsport ligy 2019/2020 3:1 a vystriedali na líderskej pozícii práve svojho stredajšieho súpera.

Šláger 18. kola Tipsport ligy obrazom: fotogaléria

30.10.2019

V šlágri kola bol pri všetkom podstatnom z pohľadu konečného výsledku český legionár Jindřich Abdul, ktorý strelil víťazný gól a pridal aj dve asistencie.

V úvodných fázach zápasu boli o niečo aktívnejší Bratislavčania, skúšal to exbystrický útočník Matoušek z medzikružia, no Beskorowany bol pozorný.

Domáci pohrozili až počas presilovky v piatej minúte, kedy Andrej Šťastný strieľal do žŕdky pred odkrytou bránkou. Následne to už pri rovnovážnom počte síl na ľade skúšali na bystrickej strane ešte Gabor a Kabáč, neboli však úspešní.

V polovici tretiny sa pekne natlačil pred bránku hosťujúci Urbánek, no ani on recept na gólmana nenašiel. Nebezpečná bola potom dorážka útočníka HC '05 Šoltésa, mieril iba tesne vedľa.

Pohrozili aj Slovanisti pri avizovanom vylúčení Brejčáka, konkrétne Abdulom z pravej strany, ktorý dvakrát zakončoval, Beskorowanyho nepokoril.

V následnej presilovke 'belasých' pútali pozornosť hlavne súboje Ďatelinku s Matouškom, šance chýbali.

Ako sa využívajú početné výhody ukázali hokejisti spod Urpína svojmu súperovi, keď 21 sekúnd pred prestávkou Southorn vystrelil od modrej a puk sa po Šťastného teči ocitol za Brustom - 1:0.

Do druhej tretiny vleteli Bratislavčania ako osy, boli aktívnejší a vyrovnali v 23. minúte. Po strele Abdula sa z dorážky presadil R. Bondra - 1:1.

Banskobystričania následne pridali na dôraze, ale sľubné príležitosti nedotiahli do úspešného konca. V polovici zápasu zaujal prienik Lampera v oslabení, na opačnej strane Zigo v presilovke mieril do žŕdky. Slovan nevyužil ani 20 sekundovú výhodu o dvoch hráčov. Domáci mohli ísť do vedenia ak by sa ujala dorážka Šťastného.

Potom mal dve možnosti opäť Zigo, Beskorowany bol proti. Ani Brust sa nenudil, pretože ho preverili z metra najprv Hickmott a potom bekhendom voľný Šťastný. Skóre sa napokon menilo v 39. minúte.

Po chybe Šoltésa pri mantineli sa puku zmocnil Abdul, nakorčuľoval si pred bránku a švihom zakončil - 1:2.

V tretej tretine mali navrch 'barani'. V oslabení po strele Hrnku v páde z dorážky neuspel pred odkrytou bránkou Lamper. V presilovke mali potom šance domáci Hickmott a Jääskelainen, ale gól nedali a súper trestal. V 51. minúte podnikol rýchly protiútok a po koncovke Abdula dostal puk do bránky z dorážky i so šťastím Urbánek - 1:3.

Následne sa Bystričania ešte snažili zdramatizovať zápas, Jääskelainen mal dve dobré príležitosti, ale Brust už nekapituloval. Slovan sa tak po výhre na ľade majstra prepracoval na prvé miesto v tabuľke.

Miškovec uspel na ľade Liptovského Mikuláša

Hokejisti DVTK Jegesmedvék Miškovec natiahli aktuálnu víťaznú sériu už na štyri stretnutia.

V stredajšom dueli 18. kola triumfovali v Liptovskom Mikuláši vysoko 5:0. V tíme hostí si vylepšilo individuálne štatistiky hneď trio trojbodových hráčov - Kanaďania Nicholas Rory Ross (1+2) a Francis Beauvillier (2+1) aj Slovinec David Rodman (0+3).

Liptáci sú naďalej na poslednom 13. mieste v tabuľke.

Michalovce ukončili štvorzápasovú sériu prehier

Hokejisti Michaloviec zvíťazili v zápase tabuľkových susedov 2:0 nad Detvou. Klubu zo Zemplína sa tak podarilo ukončiť štvorzápasovú sériu prehier.

Duel nováčika súťaže s Podpoľancami veľa hokejovej krásy a gólov nepriniesol. V prvej polovici duelu mali aké-také šance skôr domáci hráči, no ani Giľák zblízka v prvej tretine, ani Mašlonka po samostatnom úniku v druhej tretine neskórovali.

Skóre duelu sa zmenilo až vďaka úspešnej presilovke v 44. minúte, keď Daniel Hančák dorazil puk za brankára Petríka.

Po inkasovanom góle sa Detva snažila vyrovnať, zatlačila najmä pri vylúčení Vorobieva.

Lenže neuspela a pri power play pridal poisťujúci druhý zásah Galamboš do prázdnej bránky. Detva prehrala iba druhýkrát z uplynulých piatich duelov.

Košarišťanova nula vo Zvolene

Zápas mal pre domácich fanúšikov špeciálnu príchuť, keďže sa na ich vstupenky zložili hokejisti HKM Zvolen.

Tí sa tak rozhodli kompenzovať fanúšikom slabý výkon v piatkovom zápase 16. kola Tipsport Ligy, keď na vlastnom ľade prehrali s Detvou 1:5.

A domáci hráči sa chceli revanšovať aj na ľade. Hosťujúceho Košarišťana tak preveril už po 20 sekundách Lowney. Úvodný tlak Zvolena pokračoval aj v ďalších minútach.

Košičania sa prvýkrát vážnejšie ozvali až v 8. minúte a boli blízko gólu. Po prečíslení vypálil na Tomeka Jokeľ, ale domáci brankár si s jeho pokusom poradil.

Na druhej strane mal pri avizovanom vylúčení šancu McPherson, ale ani on nepochodil. Zvolen si potom zahral presilovku, no takmer v nej inkasoval pri brejku Rapáča so Skokanom. Čo Košičanom nevyšlo v oslabení, podarilo sa v presilovke. Skokan sa pred bránkou dostal k odrazenému puku a v 18. minúte otvoril skóre.

V úvode druhého dejstva tempo upadlo a na prvú väčšiu šancu sa čakalo sedem minút, keď Košarišťan s námahou vyrazil štipľavú strelu Kelemena. V 34. minúte prišla ďalšia dobrá šanca domácich. Švarný a dvakrát ani Špirko však gólmana hostí neprekonal.

Na druhej strane sa predviedol Tomek po nebezpečnom teči Jokeľa. Inak bolo na ľade dosť nepresností a tuho sa bojovalo o každý puk.

Hneď v úvode tretej časti pohrozili na jednej strane McPherson a na druhej Chovan. V 43. minúte sa dostal do samostatného úniku Klhůfek, vyskúšal blafák, no Tomek stihol roztiahnuť betóny.

V 46. minúte si zahrali domáci ďalšiu presilovku, ale opäť ju nedokázali premeniť na vyrovnávajúci gól.

V závere si Košičania strážili tesný náskok a Zvolen do tutoviek nepúšťali. Domáci to v záverečnej dvojminútovke vyskúšali bez brankára, súpera zatlačili a k vyrovnaniu sa už nedostali.

Radivojevič dočasne obnovil kariéru a skóroval

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili na domácom ľade nad Novými Zámkami vysoko 9:2. Gólom k tomu prispel aj bývalý slovenský reprezentant Branko Radivojevič, ktorý ako športový riaditeľ Dukly pomohol tímu pre rozsiahlu maródku.

Trenčania pre zranenia hráčov nastúpili proti Novým Zámkom s ôsmimi mládežníkmi. Na ľade sa prvý raz predstavil aj asistent trénera Branko Radivojevič.

Ten potreboval iba dve striedania na to, aby otvoril strelecký účet. O dve minúty neskôr mal druhý gól na hokejke Alderson, ale jeho pokus Kristín skryl pod betóny. Aktivita domácich hokejistov pokračovala. V 11. minúte mal druhý gól na hokejke Valach. V ťažkej pozícii však netrafil bránku.

Na opačnej strane sa v dobrej pozícii medzi kruhmi ocitol Rogoň, no Valentov postoj neprestrelil. V 16. minúte Dukla využila výhodu presilovej hry.

Po rýchlej akcii zostal medzi kruhmi nepokrytý Chromiak a pohotovou strelou po ľade poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. V závere úvodnej časti hry mal v početnej výhode tretí gól na hokejke Radivojevič, no puk mu v dobrej pozícii nesadol.

V 23. min sa do úniku dostal Ďurina. Namiesto strely volil kľučku a obrancovia ho odstavili. O chvíľu neskôr si Stacha dokorčuľoval vlastnú strelu a pretlačil ju do siete. O minútu neskôr využil chybu v rozohrávke Bartovič a strelou nad lapačku vyhnal Kristína z brány. Medzi tri žrde sa v neľahkej situácii postavil Pavlas.

V polovici stretnutia využili Trenčania druhú presilovú hru. Hostia sa vyrojili do útoku, prepadli v útočnom pásme a dvaja domáci hráči šli do brejku. K strele sa odhodlal Alderson a nedal Pavlasovi žiadnu šancu. Domáci sa následne uspokojili.

Nové Zámky podnikli niekoľko zaujímavých útokov. V 34. minúte Šmachovu strelu pred bránkoviskom tečoval Jurík a znížil na 1:5. V závere druhej časti hry našiel Jakúbek v početnej výhode nekrytého Pospíšila, ktorý gólom do šatne znížil na 2:5.

Gólostroj domáceho celku sa opäť rozbehol v záverečnej časti hry. V oslabení šli traja hráči na osamoteného obrancu a pre Starostu už nebol problém pridať šiesty úspech Trenčína. V 51. minúte neudržal Pavlas strelu Kájinka od modrej čiary a Chromiak ho doklepol do siete.

V závere ešte pridal gól v presilovej hre Mikysky na 8:2. O chvíľu na to pridal deviaty úspech Maniaček. Desiatka visela vo vzduchu a blízko k nej bol Švec, ktorého strela sa odrazila od žrdky.

Nitra si poradila s Popradom

Zápas medzi tabuľkovými susedmi Nitrou a Popradom sľuboval vyrovnaný zápas. Už úvodná tretina túto prognózu potvrdila.

Jediný gól padol v 17. minúte a strelili ho domáci. Od modrej čiary nahodil puk Morrison a strelu tečoval Scheidl. Hostia mali tiež šance na gól, ale Paukovček ani Leclerc neprekonali Šimbocha.

Prvá polovica druhej tretiny bola rozháraná a obom mužstvám chýbal pokoj na hokejkách. Druhú polovicu zvládla lepšie Nitra, ktorá si vypracovala niekoľko dobrých príležitostí. Avšak, Vošvrda si poradil aj s dvomi prečísleniami Nitry.

Zuby si na popradskom brankárovi vylámali Kerbashian aj Fominych. Aktivita "corgoňov" si gól pýtala, ale Poprad svojmu súperovi odskočiť nedovolil.

V 45. minúte boli "kamzíci" blízko vyrovnania, ale Šimbochovi pomohla žŕdka pri strele Handlovského.

Naopak, hostia inkasovali druhý gól. Pred Vošvrdom prekorčuľoval Čaládi a dobre mierená strela Versteega našla svoj cieľ.

V Nitra aréne sa to gólovo rozpadalo a dvojgólový rozdiel platil iba 34 sekúnd. Obrana Nitry prepadla a hosťujúci Ulrych to dokázal využiť a znížil na 2:1.

Ani toto skóre však dlho nevydržalo. Po ľavej strane ušiel Popradčanom Fominych a mladý útočník skúsene našiel Šimuna, ktorý prestrelil Vošvrdu - 3:1.

Hostia sa kvôli nedisciplinovanosti nedostali ani k hre bez brankára a Nitra výsledok udržala.

Tipsport liga 2019/2020 - základná časť - 18. kolo:

HC'05 iClinic Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Góly: 20. Šťastný (Southorn, Hohmann) - 23. Bondra (Abdul), 39. Abdul, 51. Urbánek (Abdul).

Rozhodovali: Snášel ml., Stano - D. Konc ml., Smrek, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2732 divákov.

HC '05: Beskorowany - Brejčák, Ďatelinka, Mihálik, Southorn, Nemčík, Cardwell, Zubák - Lamper, Hrnka, Šoltés - Jääskelainen, Hickmott, Lunter - Hohmann, Bubela, Bartánus - Gabor, Šťastný, Kabáč

Slovan: Brust - Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Marek Hudec, Šedivý - Bondra, Zigo, Abdul - Jendek, Puliš, Matoušek - Pance, Kukumberg, Sloboda - Urbánek

Hlasy po zápase:

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Videli sme vyrovnaný zápas. Na začiatku druhej tretiny sme však štyri až päť minút nehrali dobre a premárnili sme veľkú šancu, keď sme dali gól do šatne na konci prvej tretiny a vzápätí sme inkasovali na začiatku druhej. To sa nám nemôže stávať. My sme súperovi ten gól darovali, nepokryli sme si hráča, aj ten ďalší gól bol z kategórie darovaných. Potom je to už ťažké otáčať. Presilovky z našej strany vyzerali dobre, no buď sme netrafili bránku alebo výborne zasiahol brankár Slovana. Navyše aj obrancovia hostí robili dobrú robotu pred bránkou. Mali sme dobrú sériu víťazných zápasov, dnes skončila. Verím, že začneme novú."

Rudolf Jendek, asistent trénera Slovana: "Videli sme kvalitný, dá sa povedať až play off zápas z oboch strán. Mal zrkadlový priebeh ako náš domáci duel s Bystricou. Dôležitý bol náš gól v druhej tretine, ktorým sme reagovali na inkasovaný gól do šatne z prvej. Chcel by som pochváliť celé mužstvo a najmä brankára Brusta, ktorý podal výborný výkon. Sme na prvom mieste tabuľky, ale v tejto fáze to nič pre nás ešte neznamená. Musíme poctivo pracovať ďalej tak ako doteraz. Chlapci sú na dobrej ceste."

Jindřich Abdul, útočník Slovana, 1+2 v zápase: "Sme spokojní. Išli sme sem s veľkou pokorou aj maródkou, len na tri lajny, takže som extrémne hrdý na svoj tím, že sme aj s tromi formáciami proti tak silnému tímu, akým je Banská Bystrica, ktorá hrá nátlakový hokej, takto excelentne zvládli. Všetci hráči vydali zo seba maximum, bojovali sme a vyplatilo sa. Môj gól a dve asistencie ma tešia, ale je to iba čerešnička na torte ako aj to, že sme sa posunuli na prvé miesto."

MHk 32 Liptovský Mikuláš - DVTK Jegesmedvék Miškovec 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Góly: 13. Ross (Beauviller, D. Rodman), 27. Harrison (D. Rodman), 40. Vas (Ross, Reszegh), 41. Beauviller (Ross), 42. Beauviller (D. Rodman)

Rozhodovali: Valach, Orolin - Rojík, Krajčík, vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Beach 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1002 divákov.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Bátory (41. Romančík) - Petran, Droppa, Nemec, Kurali, Mezovský, Roman, Smutný - J. Sukeľ, Tamáši, Kriška - Vybiral, Lištiak, Macík - Piatka, Uhrík, Michalík - Ri. Huna, Oško, Ru. Huna - Haluška

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján - Vojtkó, Ross, Vandane, Láda, Göz, Szirányi, D. Kiss - Reszegh, Vas, Miskolczi - Beauviller, Harrison, Rodman - Magosi, Galanisz, Beach - P. Kiss, Lövei, Farkas

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 07 WPC Koliba Detva 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 44. Hančák (Galamboč, Giľák), 60. Galamboš (Safaralejev).

Rozhodovali: Kalina, Juhász (Maď.) - Stanzel, Kis-Király (Maď.), vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2734 divákov.

Michalovce: Trenčan - Ventelä, Dalhuisen, Mesikämmen, Hančák, Kolba, Vorobiev, Zekucia - Mašlonka, Lalancette, Giľák - Mesároš, Galamboš, Juusela - Hvila, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa - Borov

Detva: Petrík - Martin Chovan, Gachulinec, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Lalík, Turan - Sýkora, Zuzin, Šišovský - Žilka, Valent, Gašpar - Török, Podešva, Surový - Ľupták, Čacho, V. Fekiač

Peter Bartoš, asistent trénera HK Dukla Ingema Michalovce: "Minulý domáci zápas nám nevyšiel, preto sme dnes veľmi chceli vyhrať. Vedeli sme, že Detva hrá vonku veľmi dobre, vyhrala u silných súperov a na to sme sa museli pripraviť. V zlomových momentoch nás podržal brankár Trenčan. Je to pre nás vydreté, ale veľmi dôležité víťazstvo."

Josef Turek, tréner HC 07 Detva: "V prvej tretine sme si vytvorili veľa šancí, no nepremenili sme ich, hoci sme nastrelili žŕdky. Nehrali sme zle, ale bez streleného gólu sa nedá vyhrať. Veľmi dobre chytal náš brankár Petrík. O našej prehre rozhodli naše nepremenené šance."

HKM Zvolen - HC Košice 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 18. Skokan (Belluš, Růžička).

Rozhodovali: D. Konc, Novák - J. Konc, Synek, vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4060 divákov.

Zvolen: Tomek - Švarný, Lowney, Corrin, Betker, Maier, Drgoň, Fatul - Štrauch, Špirko, McPherson - Bonis, Trotter, Thompson - Mráz, Halama, Kelemen - Marcinek, Petráš, Tibenský - Kolenič

HC Košice: Košarišťan - Repe, Slovák, Růžička, Čížek, Koch, Michalčin, Bučko - Eliaš, Chovan, Belluš - Klhůfek, Skokan, Rapáč - Jokeľ, Bortňák, Suja - Hrabčák, Vrábeľ, Milý

Peter Draisaitl, tréner Košíc: "Z našej strany to bol už stabilne solídny zápas na ihrisku súpera. Z hľadiska systému hry jeden z tých lepších. Teší nás víťazstvo proti šikovnému tímu, akým je Zvolen. Keďže tých gólov veľa nedávame, tak je to vždy s tým výsledkom na hrane. Stať sa môže čokoľvek. Súperovi sme však toho veľa nedovolili. Tlak mal až ku konci stretnutia, ale dovtedy sme hrali dobre, naša hra sa mi páčila. Chlapci hrali disciplinovane i takticky a nula na našom konte je tiež zásluhou výborného Košarišťana."

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Prvú tretinu sme začali dobre. Mali sme dobrý prechod z nášho pásma do útočného cez stredné. Problém však máme so samotnou hrou v útočnej tretine. Sme tam málo agresívni, navyše Košice nás nepustili do nejakého veľkého množstva šancí. Hostia boli v obrane obetaví, rýchlejší a silnejší na puku, hlavne v druhej tretine. My sme v strednej časti mali veľmi málo striel na bránku, čo sa nám nemôže doma stávať. V tretej tretine bol náš tlak do bránky príliš slabý, nedokázali sme dať ani nejaký škaredý gól. Bez gólu sa vyhrať nedá. Náš brankár podal tiež výborný výkon, rovnako tak košický. Mrzí ma, že v závere sme nedokázali skórovať prakticky ani do prázdnej bránky."

HK Dukla Trenčín - HC Mikron Nové Zámky 9:2 (2:0, 3:2, 4:0)

Góly: 4. Radivojevič (Sádecký), 16. Chromiak (Sádecký, Štach), 23. Stacha (Mikyska, McCormack), 24. Bartovič (Sádecký, Alderson), 30. Alderson (McCormack), 49. Starosta (Valach), 51. Chromiak (Kajínek, Švec), 57. Mikyska (Alderson, McCormack), 58. Maniaček (Kováčik, Stacha) - 34. Jurík (Šmach, Bajtek), 40. Pospíšil (Jakúbek, Mikuš).

Rozhodovali: Goga, Fridrich - Kacej, Frimmel, vylúčení: 6:5, presilovky: 3:1, oslabenia: 1:0, 2250 divákov.

Trenčín: Valent - Starosta, McCormack, Štach, Rajnoha, Kajínek, Stacha, Sládok - Valach, Mikyska, Alderson - Džugan, Sádecký, Bartovič - Radivojevič, J.Švec, Chromiak - Krajč, Kováčik, Ďurina - Luhový, Maniaček

Nové Zámky: Kristín (24. Pavlas) - Šmach, P.Mikuš, Hatala, Ordzovenský, Hain, Drtina - Pospíšil, T.Urban, D.Mikula - Štumpf, Bajtek, J.Jurík - Jakúbek, Fábry, Rogoň - Múčka, R.Hruška, Ondrušek

Ján Pardavý, tréner Trenčína: "Zápas mal dve roviny. Ušlo nám troška desať minút v druhej tretine, kde nás súper zatlačil. Chalanov sme nabádali, aby sme sa vrátili k hre z prvej polovice zápasu. Strelili sme pekné góly a zaslúžene sme zvíťazili. Druhá rovina je príbeh okolo Radivojeviča. Klobúk dole pred ním ako hral a ako pomohol mužstvu."

Ladislav Branikovič, tréner Nových Zámkov: "Nemám čo hodnotiť. Zvíťazilo bojovné mužstvo, ktoré korčuľovalo od začiatku do konca. Toto bol náš najslabší výkon v tejto sezóne. Od začiatku až dokonca existovalo na ľade iba jedno mužstvo."

HK Nitra - HK Poprad 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 17. Scheidl (Morrison, Graham), 48. Versteeg (Šimun), 49. Šimun (Fominych, Lušňák) - 48. Ulrych (Paukovček).

Rozhodovali: Adamec, Rencz (Maď.) - Vyšný, Soltész (Maď.), vylúčení: 2:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2569 divákov.

Nitra: Šimboch - Mezei, Morrison, Olsen, Graham, Pupák, M. Versteeg, S. Rácz - Blackwater, Kerbashian, Scheidl - Buček, Kollár, R. Rác - Fominych, Lušňák, Csányi - Čaládi, Minárik, Šimun - Hrušík

Poprad: Vošvrda - L. Kozák, Ulrych, D. Brejčák, Fabian, Erving, Ťavoda, Nespala, Magovac - Handlovský, Paukovček, Vandas - Takáč, Zagrapan, Leclerc - Mlynarovič, Bjalončík, Kundrík - Králik, Paločko, R. Svitana

Marián Bažány, tréner Nitry: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas a to sa potvrdilo. Chceli sme hrať agresívny hokej, čo sa nám darilo. To isté sa darilo aj Popradu. Bol to vyrovnaný zápas. Dostali sme sa do vedenia v presilovke, to nám pomohlo. Celý zápas bol ťažký z mentálneho hľadiska. Mali sme tlak, vyhrávali sme 1:0. V druhej tretine sme vyhrali 15:6 na strely. Bolo to o jednej strele, čo bolo mentálne náročné. Klobúk dolu pred Popradom, ktorý dobre bránil. Boli dobre organizovaní a hrali agresívne. Držali sme sa nášho konceptu. Napracovali sme sa na druhý gól a potom sa stala vec, ktorá ma ešte teraz štve. Neviem ani do akej kategórie to zaradiť. Jeden náš mladý hráč, ktorého výkon už celý zápas pokrivkával spravil jednu vec, ktorá sa nerobí ani u žiakov. To ma veľmi rozčuľuje. My máme 21 hráčov, ktorí pracujú tvrdo a za stavu 2:0 dostaneme hneď gól na 2:1. To je poučenie pre všetkých mladých hráčov, ktorých tu máme. Musíme dodržiavať disciplínu celých 60 minút. Je jedno proti komu hráme. Súperi v tejto lige sú vyrovnaní. Keď si niekto myslí, že začne vymýšľať hokej, tak je na omyle. Všeobecne som s výkonom spokojný."

Peter Mikula, tréner Popradu: "V globále konštatujem, že Nitra vyhrala zaslúžene. Prvú tretinu sme odohrali dobrú. V druhej sa stalo to, že niektorí hráči, neviem prečo, začali v súbojoch "cukať" a pri puku boli vždy druhí. Nitra získavala územnú prevahu, ktorú prejavila gólmi. Do toho sa pridružila naša nepresnosť prihrávok. V tretej tretine sme mali nejaké svetlé okamihy. Môžeme byť ako tak spokojní s prvou tretinou, ale dve tretiny bola Nitra podstatne lepšia ako my."

Domov»Hokej»Slovensko»Slovan ukončil víťaznú sériu Banskej Bystrice a stal sa lídrom