Mladí Slováci vstúpili do kvalifikácie katastrofálne, prehrali v Azerbajdžane

Športové prenosy SME|6. sep 2019 o 18:30

Azerbajdžan - Slovensko 2:1 (1:0)

Góly: 7. a 90.+3 Ekinjier - 82. Tupta

ŽK: Sejdijev, Ekinjier - Šulek, rozhodovali: Jakimovksi - Karakolev, Lika (všetci Mac.)

Azerbajdžan: Ibrahimov - Sejdijev, Tamazov (76. Gajali), Sejlighli, Manafov - Sejidov, Hajijev - Nabijev (46. Maharramli), Ibrahimli (74. Jafargulijev), Ekinjier - Oksuz

Slovensko: Vantruba - Vallo, Šulek, Bednár (70. Bernát), Sluka - Herc, Strelec, Oravec - Kolesár (56. Almási), Tupta, Tomič (90.+1 Kovaľ)

BAKU. Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov prehrala v piatkovom úvodnom zápase v 2. skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2021 na pôde azerbajdžanských rovesníkov v Baku 1:2.

Osem minút pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal Ľubomír Tupta, ale v nadstavenom čase rozhodol o zisku troch bodov pre domácich svojím druhým gólom v súboji Baris Ekinjier.

Zverenci Adriana Guľu si o štyri dni v Dunajskej Strede zmerajú sily v prípravnom stretnutí s fortunaligovým FC DAC 1904, v kvalifikácii sa najbližšie predstavia 9. októbra v Lichtenštajnsku.

Hlasy po zápase

Adrián Guľa, tréner SR: "Gratulujem Azerbajdžanu k heroickému výkonu. My sme odštartovali zápas málo sebavedomo a nedôrazne, takže sme museli niečo dobiehať a vypomstilo sa nám to nešťastným záverom, keď Azerbajdžan strelil po našej taktickej chybe rozhodujúci gól.

Ekinjier využil situácie, ktoré v zápase nastali. V druhom polčase hral čisto sám na hrote. Tie góly nepadli len pre to, že by sme ho slabo pokryli, ale aj jeho kvalitou. Prehra je pre nás komplikácia, štartuje kvalifikácia a chceli sme mať tri body. To sa nepodarilo a musíme ísť ďalej. Pre nás je to veľmi ostré poučenie."

Ján Bernát, stredopoliar SR: "Nezačali sme dobre, súper sa dostal do príležitostí, ukázali sme mu, že môže proti nám hrať a ujal sa vedenia. Potom sme sa museli veľmi nadrieť na vyrovnávajúci gól, dali sme ho, no potom prišlo nedorozumenie v našej obrane a dostali sme rozhodujúci gól.

Som šťastný za prvý zápas, snažil som sa sústrediť na pokyny a aby sme ten zápas zvrátili. Vyrovnali sme, išli sme za druhým gólom, no inkasovali sme a veľmi nás to mrzí."

Online prenos: Azerbajdžan - Slovensko (futbal, kvalifikácia ME vo futbale hráčov do 21 rokov 2021, skupina 2, LIVE, NAŽIVO)

Kvalifikácia na ME U21 Skupina 2 2019/2020
06.09.2019 o 18:30
Azerbajdžan
2:1
(1:0, 1:1)
90+5 minúta
Ukončený
Slovensko
Prehľad
Góly: 7. Ekincier, 90+3. Ekincier – 83. Tupta. ŽK: 26. Sejdijev (AZE) – 62. Šulek (SVK). Rozhodca: Dejan Jakimovksi – Nikola Karakolev, Kushtrim Lika (všetci Macedónsko).
Prenos
Ťažko sa hľadajú slová na toto stretnutie našej reprezentácie do 21 rokov. Do zápasu sme vstúpili veľmi zle, už v 7. minúte sa domáci ujali vedenia po góle Ekinciera. Pár zaujímavých šancí sme v tomto polčase mali, ale využiť sme ich nedokázali. V druhom polčase sme náš výkon zlepšili, dlho sme búšili do súpera a prichádzala jedna šanca za druhou, ale vytúženého vyrovnávajúceho gólu sme sa dočkali až v 83. minúte zásluhou Tuptu. Išli sme potom do ofenzívneho rizika a za troma bodmi, ale napokon domov nevezieme ani ten jeden! V nadstavenom čase sa Ekincier stal hrdinom domácich, keď strelil svoj druhý gól v tomto zápase, ale môžme polemizovať o tom, či to nebolo z ofsajdu. To nám však nijak nepomôže, vstup do kvalifikácie nám nevyšiel a uvidíme až časom, ako veľmi nám tri body z tohto stretnutia budú chýbať. Sme však na začiatku kvalifikácie, šanca na nápravu tu určite ešte je!

To by bol teda z tohto prenosu všetko, ďakujem za vašu pozornosť a pozývam vás k sledovaniu zápasu Slovenska a Chorvátska! Verme, že naši seniori nás potešia a tak nám napravia tento piatočný večer. Lúči sa s vami Miroslav Revaj, dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch.
90+5
Koniec zápasu.
90+4
Ešte sa tlačíme do útoku, ale už nadstavený čas uplynul. Máme k dispozícii posledný rohový kop.
90+3
90+3
goalAzerbajdžan dáva gól!
No takže z Baku si napokon domov nepovezieme ani bod! Nezvládli sme záver tohto stretnutia, keď do našej otvorenej obrany vpadol BARIS EKINCIER a v stopercentnej šacni prekonáva Vantrubu aj po druhýkrát v tomto zápase – 2:1! Možno môžme cítiť aj trocha krivdu, zaváňalo to ofsajdom, ale to je v podstate jedno, z tohto zápasu tak pravdepodobne nevyťažíme nič.
90+2
Nadstavený čas už posupne plynnie a v Azerbajdžan to vyzerá na prekvapivú deľbu bodov.
90+1
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Tomič, prichádza Kovaľ.
90
V druhom polčase sa nadstavujú 4 minúty!
89
Náš ďalší rohový kop zahrával Bernát, ale súper dostáva loptu do bezpečia. Zakrátko opäť futbalista MŠK Žilina centroval do pokutového územia, ale Hercove zakončenie bolo zblokované.
88
Ubránili sme ďalší útok súpera a už sa pokúšame zaútočiť. Veľa času do konca neostáva, ale je tu ešte priestor na založenie útočných akcií a ohroziť tak bránu súpera.
87
importantZahrávame si s ohňom! Skúšame ísť do ofenzívneho rizika, ale túto situáciu sme v zadných radoch nezvládli a veľa nechýbalo, aby sme inkasovali po druhýkrát, našťastie obrana v pokutovom území túto situáciu zvládla!
86
86
importantEkincier však nás mohol znova rozosmútiť! Pred našu bránu smeroval nebezpečný center, domáci futbalista si výborne nabehol a aj zakončil, našťastie loptu napálil do našej výborne postavenej obrany!
85
Teraz sme sa museli brániť pri útočnej aktivite súpera. Potrebujeme sa však rýchlo dostať k lopte a opäť zaútočiť a pokúsiť sa získať z tohto zápasu tri body.
84
Po nedovolenom zákroku sme získali priamy kop z dobrej vzdialenosti. K lopte sa postavil Sluka, ale jeho priamy pokus na bránu nenarobil brankárovi Ibrahimovi žiadne problémy.
83
83
goalSlovensko dalo gól!

Gól, konečne! Naši mladíci výborne zahrali tento rohový kop, následne sa v pokutovom území dostal k odrazenej lopte ĽUBOMÍR TUPA a upratal ju do siete – 1:1! Začíname odznova, avšak je to v záverečnej časti zápasu.
82
importantA opäť Herc! Teraz už vyslal priame zakončenie na bránu, ale Ibrahimov vyrazil loptu na rohový kop! Veľký tlak Slovenska pokračuje ďalej, domáci v problémoch.
81
importantVýborná spolupráca našich, v pokutovom území sa potom do zakončenia dostal Herc, ale loptu napálil len do súperovho obrancu! Náš tlak však bude ešte pokračovať.
80
Desať minút ostáva do konca riadneho hracieho času, určite však oproti prvému polčasu môžme počítať aj s prípadným nadstaveným časom. Potrebujeme už čo najskôr vyrovnať, aby sme boli späť v hre o tri body.
79
V pokutovom území sme sledovali zakončenie Almásiho akrobatickým spôsobom, ale so Strelcom sa nedohodli a veľa nechýbalo, aby Amási svojmu spoluhráčovi spôsobil aj úraz hlavy. Bránu súpera sme tak nijak neohrozili.
78
Sledujeme kombináciu Slovenska, ale naše prihrávky zatiaľ nič nebezpečného neprinášajú. Azerbajdžan je však pod tlakom a môžu z toho prameniť chyby.
77
Čas sa začína krátiť a stále to s našimi mladíkmi v tomto zápase nevyzerá dobre. Verme, že sa nám podarí ešte gólovo udrieť aspoň dvakrát, v minulosti sme práve v záveroch zápasu dokázali nepriaznivý výsledok otáčať.
76
importantChyba v defenzíve domácich, otvoril sa nám tak priestor v pokutovom území a mohli sme sledovať zakončenie Sluku! Po jeho strela však lopta letela z dobrej pozície len vysoko nad bránu súpera.
75
changeStriedanie v tíme Azerbajdžan: z ihriska odchádza Tamazov, prichádza Gajali.
74
A opäť tu máme prerušenie hry. Domáci Tamazov ostáva ležať na trávniku, raz už zdravotné problémy hlásil. Je jasné, že aj takýmto spôsobom budú domáci čas naťahovať.
73
changeStriedanie v tíme Azerbajdžan: z ihriska odchádza Ibrahimli, prichádza Jafargulijev.
72
Súper ustál menší tlak pred vlastným pokutovým územím a dostáva loptu ďaleko do bezpečia. Prípadný ďalší útok teraz musíme zakladať až od brankára Vantrubu.
71
Predchádzajúce minúty a situácie pred domácou bránou naznačili, žeby sme mohli pomýšľať na prípadné skoré otočenie skóre. Už dlhšiu dobu sme sa však do žiadnej šance nedostali.
70
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Bednár, prichádza Bernát.
69
Adrián Guľa už dáva taktické pokyny Jánovi Bernátovi. Tento mladík, vekom ešte len 19-ročný futbalista, je momentálne najlepším strelcom našej Fortuna ligy.
68
Ale predsa len domáci vedia ešte zahroziť, našťastie to neznamená nijak výrazné nebezpečenstvo pred Vantrubovou bránou. Čas sa kráti, od troch bodov nás momentálne delia dva góly.
67
Loptu má momentálne na svojich kopačkách súper, ktorý sa nemusí nikam ponáhľať. Azerbajdžan stále prekvapivo vyhráva nad našou reprezentáciou 1:0 po góle Ekinciera zo siedmej minúty.
66
Hra je momentálne prerušená, na ihrisku po nepríjemnej zrážke ostáva ležať Tomič. V pohotovosti je tak náš lekársky tím, oba tímy sa zatiaľ občerstvia.
65
Na druhej strane potom domáci zblokovali zakončenie od Herca, ale ostávame aj s loptou na polovici súpera. Do ďalšej šance sa však musí prebíjať cez obranný múr domácej reprezentácie.
64
Maharramli tečoval strelu vlastného spoluhráča Ekincier, ktorý tak svoj druhý gól v tomto zápase našťastie nepridal a Vantruba bude loptu rozohrávať od svojej brány.
63
Rýchly prechod do útoku od našej reprezentácie, do zakončenia sa následne dostal Oravec, ale ani tento jeho pokus nebol úspešný a ani nijak nebezpečný.
62
yellowCardŽltú kartu dostáva Šulek (Slovensko).
61
Súper sa čoraz viac snaží o vysoké napádanie našej rozohrávky a takisto nás týmto spôsobom donútiť chybovať. To si však nesmieme dovoliť, treba ísť aj naďalej za vyrovnávajúcim gólom.
60
Takže aj po hodine stále prehrávame najtesnejším rozdielom a to určite nie je dobrou správou. Z tohto zápasu jednoznačne potrebujeme tri body, ktoré sú nám teraz veľmi vzdialené.
59
Momentálne sa nám nedarí preniknúť na polovicu súpera. Domáca reprezentácia sa pozorne bráni a do ďalších šancí nás tak aj naďalej nepúšťa.
58
Zatiaľ ale naše ďalšie šance nepribúdajú, loptu však stále držíme častejšie na našich kopačkách. Ak dostaneme súpera pod tlak, tak z toho pramenia chyby domácej reprezentácie a tie musíme začať využívať.
57
Výkon našej reprezentácie v druhom polčase sa určite zlepšil, ale stále to nestačí na to podstatné a to je gól v súperovej sieti. Obrana domácich má však čoraz väčšie problémy.
56
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Kolesár, prichádza Almási.
55
55
importantTeraz už Strelec neváhal a zakončoval, ale jeho pokus výborným zákrokom znemožnil brankár Ibrahimov, ktorý tak teraz zabránil vyrovnávajúcemu gólu!
54
importantPo krátkom prerušení hry tu bola ďalšie nebezpečenstvo pred domácou bránou! Strelec sa dostal do ideálnej pozície na zakončenie, ale zvolil ešte kľučku a to sa mu stalo osudné, už nijakým spôsobom bránu súpera potom neohrozil.
53
Môžme však určite za túto akciu našich mladíkov pochváliť, Tomičova prihrávka bola vynikajúca, ale s domácimi hralo aj šťastie. Verme, že ďalšie šance Slovenska prídu čoskoro.
52
importantVeľa nechýbalo a mohli sme vyrovnať! Toto bola veľmi pekná akcia našej reprezentácie, po prihrávke do pokutového územia súpera sa do zakončenia dostal pred bránou Tupta, ale domáci aj so šťastím zblokovali loptu do bezpečia!
51
Musíme sa však teraz brániť pri útoku domácej reprezentácie. Rýchle brejky a nečakané útoky sú hlavnou zbraňou nášho súpera, ktorý vie veľmi nebezpečne pohroziť.
50
Center do pokutového územia domácich sa dostal na hlavu Oravca, ale jeho zakončenie nebolo nijak nebezpečné. Domáci sa teraz oslobodzujú a vyvážajú loptu do bezpečia.
49
Dostávame sa už s loptou na polovicu súpera. Pokúšame sa nájsť štrbinky v obrane súpera, ktorá je však už od samotného úvodného výkonu veľmi pozorná.
48
Možno sa očakávalo aj striedanie na našej strane, ale Adrián Guľa k žiadnej zmene nesiahol. Nám ostáva aj naďalej veriť, že sa náš výkon zlepší a tento nepriaznivý výsledok otočíme.
47
Druhý polčas v Baku odštartoval výkopom domáci tím. V ňom sa už udiala aj jedna zmena v základnej zostave. V tejto vekovej kategórii sa môže striedať až päťkrát a tak zrejme ešte veľa zmien na ihrisku uvidíme.
46
changeStriedanie v tíme Azerbajdžan: z ihriska odchádza Nabijev, prichádza Maharramli.
46
Začal sa druhý polčas.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!
Prvý polčas tohto stretnutia sa skončil a môžme konštatovať, že to je pre našich mladíkov len dobre. Úvodné dejstvo sme určite nezvládli tak, ako by sme si predstavovali a už v siedmej minúte sme inkasovali gól z kopačky Ekinciera. Pár zaujímavých momentov pred bránou domácich sme si síce vypracovali, ale až tak vyložené šance to neboli. To naopak Azerbajdžan mohol svoje vedenie navýšiť, Oksuzova strela však našťastie skončila na žrdi.

Verme tak, že sokolíci svoj výkon v druhom polčase zlepšia, tento nepriaznivý stav otočia a z Baku si povezieme domov všetky tri body! Druhý polčas sa začne približne o 19:31.
45
Prvý polčas sa skončil.
45
Ešte sme boli svedkami dvoch rohových kopov domácej reprezentácie. Loptu sme našťastie v oboch prípadoch dostali do bezpečia a končí sa už prvý polčas!
44
To sa nám však nepodarilo, svoju aktivitu sme zakončili len nedovoleným zákrokom. Rozbieha sa posledná minúta riadneho hracieho času prvého polčasu.
43
Ten sme rozohrali nakrátko, ale neviedlo to k ničomu zaujímavému. Ešte však skúšame kombinovať na polovici súpera a ohroziť tak znova jeho bránu.
42
importantPodarilo sa nám hru presunúť na polovicu súpera a do zakončenia sa poriadne oprel Kolesár! Jeho pokus bol zblokovaný tesne vedľa brány a tak ešte získavame rohový kop.
41
Autor zatiaľ jediného presného zásahu Ekincier je veľmi aktívny a v našom pokutovom území sa opäť dostal do zakončenia. Táto jeho strela však bola zblokovná slovenskou obranou.
40
Chyba v našej defenzíve a domáci vyrazili do rýchleho prečíslenia. Naštastie sme si túto prihrávku do nášho pokutového územia dokázali postrážiť.
39
Prvý polčas sa už blíži k svoju záveru, márne sa teda snaží o vyrovnávajúci gól. Dúfajme, že druhý polčas bude z našej strany lepší, máme čo zlepšovať.
38
importantŠkoda tejto situácie pred bránou domácich! Po dlhšej dobe sme sa pripomenuli aj strelecky, Šulek to skúsil strelou z väčšej vzdialenosti a neistý brankár Ibrahimov loptu len vyrazil. Ešte trval náš menší nápor v okolí pokutového územia, ale ďalšie zakončenie na bránu súpera už z toho nebolo.
37
Môžme teda povedať, že prvý polčas je zatiaľ pre nás nepríjemnou studenou sprchou. Nijak výrazne sa nám nedarí súpera v ničom prevyšovať a stále máme jednogólové manko.
36
Zvládli sme aj druhý rohový kop súpera, môžme tak vyviesť loptu do bezpečia a pokúsiť sa založiť útočnú akciu krátko pred koncom prvého polčasu.
35
Nasledoval potom ešte rohový kop domácich, po ktorom musel Vantruba zasahovať. Center od rohovej zástavky si tak Azerbajdžan môže zopakovať.
34
importantVšetci svätí teraz stáli pri Slovensku! Chýbali asi tak milimetre, aby sme inkasovali aj druhý gól a to by už boli veľké problémy pre našich mladíkov. Oksuzova strela sa odrazila od tyčky a po bránovej čiare sa lopta dokotúľala našťastie preč!
33
33
Zrejme teda bude pre našich mladíkov polčasová prestávka vyslobodením, ale určite by bolo najelepšie, aby sme do šatní odchádzali aspoň za nerozhodného stavu.
32
S loptou sa dostávame na polovicu súpera, ktorý nás však nepúšťa do žiadnej vyloženej šance, dlhšiu dobu sme ani smerom na bránu súpera nevyslali strelecký pokus.
31
Už teraz však môžme určite podotknúť, že do druhého polčasu máme čo zlepšovať. Adrián Guľa tak určite bude mať čo svojim zverencom cez prestávku v šatni povedať.
30
A tak môžme konštatovať, že aj po polhodine tohto stretnutia prehrávame po góle Ekinciera zo siedmej minúty. Čoraz viac však dostávame domácich pod tlak, takže verme, že čoskoro sa aj my budeme môcť radovať z presného zásahu.
29
Toto bola pekná spolupráca našich mladíkov, ktorá potom vyustila v strelu Valla, ale jeho zakončenie bolo z kategórie veľmi nepresných a bránu súpera to vôbec nemohlo ohroziť.
28
Toto vysoké napádanie sa nám nevydarilo, Azerbajdžan získava loptu na svojej polovici ihriska a určite sa nemá kam ponáhľať.
27
Všetky naše útoky však súper teraz dokáže včas zastaviť, ťažko sa opäť prebíjame cez prehustený priestor. Určite by však bolo najlepšie, keby sa nám do konca prvého polčasu podarilo vyrovnať.
26
yellowCardŽltú kartu dostáva Sejdijev (Azerbajdžan).
25
Chvíľu ešte trval nápor domácich, ale postraný rozhodca signalizuje ofsajd. Lopta sa teda dostáva na slovenské kopačky a môžme sa pokúsiť o prienik smerom dopredu.
24
24
importantNa druhej strane však musel výborný zákrok vytiahnúť Vantruba! Zrodilo sa to po peknej spolupráci domácich futbalistov, nebezpečné zakončenie od Ibrahimlia však slovenský brankár pozorným zákrokom vyrazil do bezpečia!
23
importantVeľa teraz nechýbalo, aby sme boli svedkami veľmi pekného gólu! Strelec prihal na Oravca a ten to vyskúšal aj z väčšej vzdialenosti. Jeho pokus len tesne míňa bránu domácich, Ibrahimov však bol určite poriadne vystrašený!
22
Uplynula nám polovica z úvodného dejstva, domáca reprezentácia aj naďalej vyhráva gólom Ekincier zo siedmej minúty 1:0! Aktivita sa však už postupune opäť vracia na naše kopačky.
21
Ak pomýšlame na priamy postup, či prípadnú baráž, tak zo zápasov s takýmto súperom musíme bodovať naplno. Ešte je však predčasné o takýchto veciach uvažovať a verme, že z Baku napokon povezieme domov všetky body.
20
Chce to aj priniesť väčší pokoj na naše kopačky, pomerne rýchly gól súpera nás určite zaskočil, ale stále je tu dostatok času aj priestoru, aby sme nepriaznivý stav dokázali zvrátiť a skóre prípadne aj otočiť.
19
Ale už sa pokúšame znova o väčšiu aktivitu a opäť tak dostať nášho dnešného súpera pod tlak. Musíme si však dávať pozor na fauly, ktoré vznikajú vysokým napádaním.
18
Centrovaná lopta od rohovej zástavky smerovala priamo pred bránu domácich, kde sme sa však už k zakončeniu nedostali. Domáci sa môžu teda oslobodiť.
17
Po peknej kombinácii sa to tvrdej strely oprel Sluka, ale hradbu domácich tiel neprepálil. Naša aktivita však ešte môže pokračovať, získavame rohový kop.
16
Postupnými prihrávkami sa presúvame pred pokutové územie súpera a dostávame nášho súpera pod tlak. Verme, že sa nám to podaní aj zúžitkovať.
15
Môžme ešte spomenúť, že Azerbajdžan už má jeden kvalifikačný zápas odohratý. V Lichtenštajsku prekvapivo podľahol 0:1, toto bol teda prvý gól domácich v novej kvalifikácii. V tej minulej sa im dokonca ani nepodarilo zvíťaziť, pripísal si tri remízy.
14
Žeby bol lepší jeden, či druhý celok sa povedať nedá. Podstatné však je, že domáci vyhrávajú najtesnejším rozdielom a určite sa im tak dýcha lepšie. Verme, že nie na dlho.
13
Musíme byť teda stále veľmi pozorní aj v defenzíve, prípadný druhý gól vo Vantrubovej sieti by už znamenal značné komplikácie. Chce to pokračovať v našej aktivite a dostávať sa do ďalších šancí.
12
importantAle domáci vedia z ničoho nič udrieť! Ekincier, autor otváracieho gólu, si pekne nebehol s loptou pred pokutové územie, ale našťastie mu jeho zakončenie zblokovala do bezpečia naša obrana!
11
Aktivita je aj naďalej na slovenských kopačkách, ale zatiaľ nám to nič platné nie je. Verme však, že podobných situácii pred bránou súpera bude pribúdať.
10
importantPo ďalšom nedovolenom zákroku súpera sme zahrávali priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti! Herc poslal ideálny center pred bránu domácich, tam si skúšal nabehnúť Oravec, ale nepodarilo sa mu v ideálnej pozícii loptu zasiahnuť.
9
Snažíme sa o rýchly odpoveď, ale momentálne sa nám veľmi ťažko dostáva cez pozornú obranu súpera. Pribúda aj počet nedovolených zákrokov a hra sa troška kúskuje.
8
Môžme to považovať za vyrovný prst. Inkasovali sme pomerne skoro, takže je ešte dostatok času, aby sme to celé zvrátili. Musíme si však vypracovať šancu, z ktorej je možné pomýšlať na náš úvodný gól.
7
7
Tak to je teda poriadny šok v Baku! Domáca reprezentácia sa ujíma vedenia, keď sme nezvládli situáciu pred svojou bránou, kam si ideálne nabehol BARIS EKINCIER a po výbornej prihrávke upratal loptu do našej siete – 1:0!
6
Pred malou chvíľlou som spomínal, že štadión v Baku je zaplnený len veľmi skromne, vládne tu komorná atmosféra. To nie je dobrou správou ani pre jeden tím, musia sa však s touto situáciou vysporiadať.
5
Opäť sme mali možnosť sledovať útočnú aktivitu Slovenska. Vysokým napádaním sme donútili súpera chybovať a tak sa Strelec dostal pred pokutové územie. Zakončenie mu však už nebolo umožnené.
4
Pokus o útočnú akciu Slovenska, Sluka vyslal smerom dopredu dlhú prízemnú prihrávku, ale Strelec ju už dobehnúť nestihol. K rozohrávke od svojej brány sa tak chystá Ibrahimov.
3
Prvá väčšia skúška pre našich mladíkov v tomto zápase, čelili sme prvému rohovému kopu súpera. Sejdijev však centroval veľmi zle, lopta opustila hraciu plochu.
2
Od úvodu sa snažíme hrať veľmi aktívne a v prípade straty lopty ihneď vysoko napádať súperovu rozohrávku. Dalga Arena v Baku je zaplnená len veľmi skromne, takže je počuť pokyny oboch trénerov aj komunikáciu medzi hráčmi.
1
Prvý polčas tohto stretnutia sa už naplno rozbehol, výkop patril Slovensku. Naši mladíci nastupujú dnes v bielych dresoch, hostia v modrých.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Rozhodcovská trojica z Macedónska privádza oba reprezentačné výbery na hraciu plochu. Na rad tak ešte prídu štátne hymny, po nich tu už bude prvý polčas stretnutia medzi Azerbajdžanom a Slovenskom! Prajem príjemný športový zážitok.
Prajem príjemný futbalový večer celému Slovensko! Dnes večer nás čaká futbalový program, ktorý odštartujú naši mladíci do 21 rokov, keď odohrajú svoj prvý kvalifikačný zápas v skupine 2 v boji o Euro 2021. Sokolíci na svoj prvý súboj vycestovali na pôdu súpera, konkrétne to Azerbajdžanu. Verme, že svoje prvé vystúpenie v tomto boji zvládnu a napodobnia náš A-tím, ktorý tu nedávno v kvalifikácii zvíťazil vysoko 5:1. Práve po tomto stretnutí sa môžme doma tešiť na súboj proti Chorvátsku, ktorý je pre áčko určite veľmi dôležitý. Najprv tu je však už spomenuté stretnutie v Azerbajdžane, zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov a tesne pred výkopom sa znova prihlásime!
Úvodné zostavy:

Azerbajdžan: Ibrahimov – Sejdijev, Tamazov, Sejlighli, Manafov – Sejdov, Hajijev (C) – Nabijev, Ibrahimli, Ekincier – Oksuz

Náhradníci: Zakijev – Atlam, Bajramli, Gajali, Gurbanli, Jafargulijev, Maharramli, Muradov, Sulejmanov

Slovensko: Vantruba – Vallo, Šulek, Bednár, Sluka – Herc (C), Oravec, Strelec – Kolesár, Tupta, Tomič

Náhradníci: Valach – Kopas, Špiriak, Mojžíš, Adamec, Šípoš, Bernát, Brenkus, Kovaľ, Mesík, Švec, Almási

Rozhodca: Dejan Jakimovksi – Nikola Karakolev, Kushtrim Lika (všetci Macedónsko)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na kvalifikačné stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia výbery do 21 rokov a to Azerbajdžanu a Slovenska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 18:30.

Slovenská reprezentácia do 21 rokov od 6. septembra odštartuje nový kvalifikačný cyklus. Čakajú nás boje o účasť na európskom šampionáte, ktorý v roku 2021 budú hostiť Maďarsko a Slovinsko. Postupune sa v kvalifikačnej skupine číslo dva stretneme s Azerbajdžanom, Lichtenštajnskom, Francúzskom, Gruzínskom a Švajčiarskom.

Tieto boje odštartujeme na pôde súpera, naši mladíci na svoj prvý zápas v novom kvalifikačnom cykle vycestovali do Azerbajdžanu. V minulej kvalifikácii obsadil náš súper vo svojej skupine posledné miesto, keď získal len tri body a ani v jednom zápase zvíťaziť nedokázal. Očakáva sa, že Azerbajdžan bude jedným z outsiderov našej skupiny a výrazne by do bojov o postup nemal zasiahnúť. To sa potvrdilo aj pri jeho prvom vystúpení, keď v júni prehral v Lichtenštajsku 1:0.

Slovensko je teda v tomto zápase favoritom. Trénerovi Adriánovi Guľovi budú k dispozícii všetci nominovaní hráči. Do nominácie sa dostali aj dvaja vekom ešte len 19-roční hráči a to Ivan Mesík z Trnavy a Ján Bernát zo Žiliny, ktorý sa momentálne delí s piatimi gólmi o post najlepšieho strelca našej Fortuna ligy. O štyri dni neskôr potom ešte naši mladíci odohrajú prípravný zápas v Dunajskej Strede s FC DAC 1904.

Ako vstúpime do nového kvalifikačného cyklu? Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Domov»EURO 2021»Mladí Slováci vstúpili do kvalifikácie katastrofálne, prehrali v Azerbajdžane