Slovenskí mladíci prehrali na MS aj tretí zápas a proti Lotyšom musia vyhrať

Slovenský brankár Samuel Hlavaj. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|21. apr 2019 o 19:30

Slováci dostali gól už v 14. sekunde.

Slovensko - Švédsko 1:5 (0:1, 1:2, 0:5)

Góly: 25. Sojka (Čajkovič) - 1. Bjerselius, 28. Henriksson (Broberg, Soderstrom), 32. Nybeck (Broberg, Wallstedt), 49. Lawner (Broberg), 57. Nybeck

Rozhodovali: Campbell, Labonte (obaja Kan.) - Badyl (Biel.), Obwegeser (Švajč.), vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:2, 1831 divákov

Slovensko: Hlavaj - Turan, Golian, Mudrák, Kňažko, Hlaváč, Gajdoš, Lavička - Chromiak, Haščák, Krajč - Turanský, Sojka, Čajkovič - Škvarek, Jelluš, Lašák - Mrázik, Eliáš, Valigura

Švédsko: Wallstedt - Björnfot, Brännstam, Broberg, Hedström, Johansson, Söderström, Söderblom, Lyckasen - Holtz, Henriksson, Raymond - Nybeck, Costmar, Holmström - Andersson, Bjerselius, Grewe - Lawner, Sundsvik, Wahlgren

ÖRNSKÖLDSVIK. Slovenskí hokejisti do 18 rokov prehrali aj vo svojom treťom zápase na majstrovstvách sveta vo Švédsku.

Domácim reprezentantom podľahli 1:5 a po troch dueloch sú bez bodu na poslednom piatom mieste B-skupiny.

Ich jediný gól strelil v 25. minúte Dominik Sojka, ktorý vyrovnal na priebežných 1:1. Severania mali väčšiu časť zápasu hernú prevahu, na strely vyhrali 54:27 a dvakrát skórovali v oslabení.

Slováci nastúpia na ďalší duel už v pondelok 21. apríla od 15:30 proti Lotyšsku. Ak si chcú Slováci zahrať vo štvrťfinále, súpera potrebujú zdolať.

Online prenos - LIVE: Slovensko - Švédsko (MS v hokeji do 18 rokov 2019, hokej, B-skupina, Örnsköldsvik)

Ak sa vám online prenos nezobrazí správne, kliknite sem (určené pre mobilné zariadenia) >>>

Majstrovstvá sveta U18 Skupina B 2018/2019
21.04.2019 o 19:40
Slovensko
1:5
(0:1, 1:2, 0:2)
60' minúta
Ukončený
Švédsko
Prehľad
Góly a asistencie: 25. Sojka (Čajkovič) – 1. Bjerselius, 28. Henriksson (Broberg, Söderström), 32. Nybeck (Broberg, Wallstedt), 49. Lawner (Broberg), 57. Nybeck. Rozhodca: Campbell, Labonte – Badyl, Obwegeser.
Prenos
Prostredná časť hry priniesla dva góly. Našim hráčom sa nepodarilo zatlačiť Švédov a vybojovať si možno prípadné predĺženie. V 49. minúte sa presadil Lawner a na konečných 1:5 kozmeticky upravil v 57. minúte Nybeck. Našich chlapcov treba pochváliť najmä za polovicu druhej tretiny a prvú tretinu, v ktorej sme boli pre Švédov vyrovnaným súperom, tri korunky preukázali svoju kvalitu neskôr a napokon sme aj pykali po individuálnych chybách. Našich hokejistov čaká existenčný zápas už zajtra, stretneme sa s Lotyšskom.

Ďakujeme za pozornosť.
Koniec zápasu.
59:38
Posledné sekundy hry Švédi prežívajú vo svojom obrannom pásme.
59:08
Šikovne samostatne dopredu prenikal Björnfot, ktorý sa vydal na ofenzívny výlet. S pukom zamieril za bránku a snažil sa hľadať spoluhráčov.
58:42
Strela Eliaša z pravého kruhu skončila na Wallstedtovom betóne. Švédi sa dostali k puku.
58:18
Individuálne sa do útočného pásma pokúsil preniknúť Škvarek. Jedna kľučka mu vyšla, potom už medzi kruhmi ďalšia nie.
57:45
Spomedzi kruhov vyslal na bránku strelu Alexander Holtz. Jeho zakončenie skončilo na betónoch brankára Hlavaja.
56:58
56:58
goalŠvédsko dalo gól!
Švédsko vo vlastnom oslabení zrejme pečatí svoje víťazstvo. Hlavaj úplne zle rozohral spoza bránky, puk sa dostal na hokejku ZIONA NYBECKA, ktorý zakončoval v podstate do odkrytej siete.
Bez asistencie.
56:16
Zakončenie spoza pravého kruhu z hokejky Turanského bolo vytlačené na ochrannú sieť a hra je prerušená.
55:44
Úvod početnej prevahy nám však vôbec nevychádza podľa predstáv. Trom korunkám sa už dvakrát podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary.
55:07
Slovensko ešte môže zdramatizovať záver zápasu. Tobias Björnfot dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.
54:20
Poza našu bránku sa natlačil Holmström, ktorý posunul puk na modrú čiaru, kde mal pripraveného spoluhráča na strelu. Jeho zakončenie skončilo na pravom Hlavajovom betóne.
53:50
Švédi momentálne hrajú veľmi bezpečný hokej, ktorý majú podporený o svoje protiútoky. Darí sa im teda čo najčastejšie držať puk ďaleko od svojej bránky.
53:22
Zakončenie spoza ľavého kruhu z hokejky Brännstama smerovalo iba do lapačky gólmana Hlavaja.
52:49
importantNa našu bránku samostatne prenikal Max Wahlgren, ktorého sa podarilo slovenským hokejistom zlikvidovať v poslednej chvíli. Ku koncovke ho teda nepustili.
52:15
Naši hráči nedovolili dopredu preniknúť Tobiasovi Björnfotovi, ktorý sa snažil samostatne presadiť v útočnom pásme.
51:39
Medzi kruhy šikovne prekorčuľoval Albin Grewe, ktorý sa dostal k zakončeniu. Jeho strela skončila v lapačke gólmana Hlavaja.
51:08
Do útočného pásma individuálne prenikal Simon Holmström. Prekorčuľoval medzi kruhy, no tam o puk prišiel.
50:46
Strela spoza ľavého kruhu z hokejky Haščáka smerovala mimo priestoru bránky.
50:10
Valigura posielal zaujímavú krížnu prihrávku smerom na Kňažka, ktorý sa snažil spracovať, no v poslednej chvíli tam vložil hokejku švédsky hráč.
49:39
V rohu klziska Mrázik prišiel o puk. Ešte mu na pomoc prišiel aj Eliaš, no nedokázal sa presadiť.
48:46
Prihrávku medzi kruhy posielal Söderström na hokejku Lawnera. Jemu potom ušiel puk a našim hráčim sa podairlo oslobodiť sa.
48:13
48:13
Švédi nám už odskakujú na rozdiel triedy. Naši hráči nevenovali dostatok pozornosti ofenzívne ladenému obrancovi Brobergovi, ktorý poľahky prenikol až pred Hlavaja a jeho strelu dorazil za chrbát nášho gólmana OSCAR LAWNER.
Asistencia: Philip Broberg.
47:23
Po pravom krídle prenikol do útočného pásma Samuel Krajč, ktorý nahadzoval puk na zadný mantinel. Naši hráči už oň bojujú v rohu klziska.
46:28
Švédska presilovka o dvoch hráčov sa práve končí. A ako sa v hokeji niekedy hovorí, ten, kto nevyužije presilovku o dvoch hráčov si nezaslúži vyhrať. Uvidíme, či naši pozbierajú zvyšky síl a otočia zápas proti rozbehnutým Švédom.
46:05
importantUž sme takmer mohli inkasovať po štvrtýkrát. Švédi si nás rozobrali na kúsky, Holtz posúval pred bránku puk Albinovi Grewemu, ktorý z čistej pozície s pred bránky minul a svoj hnev z nevyužitia šance si vybíjal na zadnom mantineli.
45:25
Švédi sú bezpečne nasťahovaní v útočnom pásme a obliehajú našu bránku. Po strele z hokejky Söderströma sa však sami vyprevadili z pásma.
44:29
Švédi budú hrať presilovku o dvoch hráčov. Oliver Turan a Andrej Golian dostávajú obaja po dve minúty za hrubosť.
44:27
Pred Hlavaja sa tlačil do zakončenia Henriksson. Náš brankár situáciu vyriešil jasne. Odrazený puk prikryl pod svoju lapačku.
44:10
Puk z pravej strany Raymond posunul na hokejku Alexandra Holtza, ktorý vystrelil spoza ľavého kruhu.
43:39
Po individuálnej akcii Lawnera unikajúci puk radšej Hlavaj pod svoju lapačku prikryl a hra je po po dlhšom úseku prerušená.
43:19
Sledujeme dlhšiu fázu hry bez prerušenia. Puk majú na hokejkách v obrannom pásme švédski hokejisti, ktorí sa rýchlo tlačia dopredu.
42:51
Na ľavej strane prenechal Nybeck puk Wahlgrenovi, ktorý zakončoval z kruhu. Puk poslal tesne mimo Hlavajovej bránky.
42:15
Strelecké zakončenie od modrej čiary z hokejky Matúša Lavičku smerovalo mimo priestoru bránky.
41:33
Turanský posunul puk na ľavý kruh Maximovi Čajkovičovi, ktorý zakončoval švihom a trafil betóny švédskeho gólmana Wallstedta.
41:08
Z ľavej strany ponúkal prihrávku Bjerselius, ktorému sa medzi kruhy ukazoval Holmström. Puk si napokon nedokázal spracovať.
40:44
Pred našu bránku sa teraz nepríjemne natlačil aj Raymond, naši hráči ho dokázali odpratať preč.
40:11
Pred našu bránku sa tlačil Karl Henriksson, ktorý sa takmer dostával do zakončenia zblízka brány.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V prostrednej časti sme videli tri góly. Najprv sa podarilo v priebehu 25. minúty vyrovnať Sojkovi. Potom sme však videli dva švédske góly. V 28. minúte skóroval Henriksson a na 1:3 stanovil Nybeck.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
40:00
39:45
Od modrej čiary tvrdo pálil Johansson, Hlavaj mal pripravené oba svoje betóny a bol schopný zakročiť.
39:00
importantMedzi kruhmi sa na prihrávku uvoľnil Lucas Raymond, ktorému sa aj podarilo vystreliť. Hlavajovi puk vypadol, potom ho však rýchlo zachytil do lapačky.
38:33
Lavička ešte stihol udržať puk na hokejke v obrannom pásme, posunul ho potom spoluhráčom smerom dopredu.
37:55
Zakončenie z hokejky Jána Lašáka spomedzi kruhov skončilo iba na plexiskle. Už máme zároveň aj po presilovke, ktorú sa nám nepodarilo využiť.
37:05
Martin Chromiak korčuľoval za nahodeným pukom, dostal sa s ním na ľavý kruh, potom mu ho však protihráč vypichol.
36:37
Turan sa snažil spoza bránky prepasírovať puk pred bránu na Krajča. To nevyšlo, naši chlapci ale ostávajú v útočnom pásme.
35:49
Pri modrej čiare zabojoval švédsky útočník Lawner, ktorému sa podarilo pretlačiť puk preč z obranného pásma.
35:14
Presilovku si pre zmenu zahrajú zverenci trénera Čacha. Albin Grewe dostáva dve minúty za neskoré napadnutie.
34:56
V závere presilovky nepríjemne pálil spomedzi kruhov Victor Söderström. Jeho zakončenie našťastie letelo vedľa bránky.
34:27
Na krížnu prihrávku si už pred bránku nakorčuľoval Holmström, no nestihol si ju spracovať. Švédi však ostávajú stále v pásme.
34:03
Spoza ľavého kruhu vypálil Alexander Holtz. Jeho prudké zakončenie príklepom skončilo na betóne slovenského gólmana.
33:23
Holmström potiahol puk do útočného pásma a získal pre svojich spoluhráčov nejaký čas. Následne sme videli strelu od modrej, ktorú Hlavaj likvidoval.
32:52
Švédsko si zahrá v početnej výhode. Juraj Eliaš dostáva dve minúty za podrazenie.
32:37
Po ľavom krídle prenikol dopredu Alexander Holtz, ktorý sa natlačil popri našich obrancoch a zakončil. Hlavaj dokázal včas zareagovať.
31:57
Lawner bol v rohu klziska tvrdo zbúraný naším obrancom. Švédi ešte ostali v útočnom pásme. Naši hráči zblokovali strelu a vhadzuje sa pred Hlavajom.
31:19
31:19
Švédi odskakujú od nás na dva góly. Akciu dobre po pravom krídle naštartoval Broberg, ktorý posunul puk na hokejku ZIONA NYBECKA. Tomu sa z pravého kruhu prudkou strelou podarilo prekonať Hlavaja.
Asistencie: Philip Broberg, Jesper Wallstedt.
30:48
Prihrávka Kňažka dorazila medzi kruhy na hokejku Maxima Čajkoviča, ktorý šiel s pukom späť do rohu klziska. Nemal to totiž miesto na strelu.
29:50
Do útočného pásma prenikol Martin Chromiak. Nemohol však prihrávať spoluhráčovi, keďže Haščák spadol pred bránkou.
29:14
Strela Michala Mrázika spoza pravého kruhu bola zblokovaná a puk smeroval na ochrannú sieť.
28:45
Škvarekovi sa nepodarilo zachytiť nahodený puk zo stredného pásma. Švédi sa ocitli prví na puku.
28:20
Naši vybojovali puk v rohu klziska v našom obrannom pásme a snažili sa ísť dopredu. Šanca na rýchly protiútok sa však rýchlo znemožnila.
27:44
Zakončenie od modrej čiary z hokejky Brännstama bolo zblokované. Našim hráčom sa podarilo zastaviť túto strelu.
27:18
27:18
Naši už boli na ľade v pätici. Prišla však strela od Broberga, ktorá sa odrazila od zadného mantinelu na hokejku KARLA HENRIKSSONA a jeho dorážka skončila v našej bránke.
Asistencie: Philip Broberg, Victor Söderström
26:40
importantPerfektne nabíjal na ľavú stranu Broberg, ktorý prihrávkou našiel Söderströma. Jeho delovku však Hlavaj vynikajúco betónom zlikvidoval.
26:07
Tesne spoza pravého kruhu na bránku vypálil Holmström. Jeho zakončenie napokon smerovalo vedľa Hlavajovej svätyne.
25:28
Tvrdá strela spoza ľavého kruhu od Holtza smerovala na pozorný a rýchly Hlavajov betón.
25:15
Budeme sa však musieť brániť v oslabení. Dve minúty za vrazenie na mantinel dostáva Michal Mrázik.
24:25
24:25
goalSlovensko dalo gól!
Naši chlapci vyrovnávajú stav stretnutia! Dobrý útok potiahol do útočného pásma Turanský. Za bránkou zachytil puk Čajkovič, posunul ho pred bránku DOMINIKOVI SOJKOVI a jeho strela prenikla do brány.
Asistencia: Maxim Čajkovič.
24:06
importantPred bránkou sa uvoľnil Max Wahlgren, ktorý sa natlačil priamo pred Hlavaja. Náš brankár opäť pozorne vykryl tento prienik.
23:45
Do útočného pásma prenikol rýchlo Albin Sundsvik, ktorý preveril pozornosť slovenského gólmana Hlavaja.
23:00
Rýchly švédsky krídelný protiútok naštartoval Elmer Söderblom. Hlavaj vyrážačkou alebo ramenom vytlačil strelu na ochrannú sieť.
22:35
Z pravého kruhu to strelou skúšal Adrián Valigura. Jeho strelecké zakončenie došlo na Wallstedtov betón.
21:46
Do útočného pásma preletel ako víchor Simon Holmström, ktorý sa vydal medzi dvoch našich obrancov. Našťastie sme mu puk vypichli.
21:17
Švédskym hokejistom nevyšla vlastná rozohrávka. Hra je prerušená po odpískaní zakázaného uvoľnenia.
20:56
Puk do útočného pásma potiahol práve Golian. Hneď o pár sekúnd na to sme však už boli bez puku a prebrali si ho Švédi.
20:17
Zlá prihrávka Goliana v útočnom pásme zapríčinila to, že sa Švédi vysunuli dopredu a už kombinujú v našom obrannom pásme.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Hneď v úvode prvej dvadsaťminútovky sme inkasovali. Už po 14 sekundách hry sa v oslabení presadil Bjerselius. Odvtedy sme hrali so Švédmi vyrovnanú partiu a dokázali sme vzdorovať. Na gól to však nestačilo.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:26
Krížna prihrávka z hokejky Nybecka neprešla popred naše bránkovisko, Švédi však ešte získali útočné pásmo.
18:39
Zakončenie Simona Holmströma smerovalo spomedzi kruhov na bránku, slovenský gólman predviedol úspešný zákrok.
17:57
Od modrej čiary po buly pálil Brännstam. Jeho strelecké zakončenie príklepom Hlavaj betónom okamžite odrazil.
17:31
Švédska presilovka je už sformovaná v našom pásme a podarila sa jej aj prvá strela. Spoza ľavého kruhu švihom strieľal obranca Söderström, mieril priamo do Hlavajovej lapačky.
16:49
Chromiak vďaka dobrej hre nazbieral niekoľko cenných sekúnd pre náš tím, puk podržal v rohu klziska.
16:24
Švédsko získava presilovú hru. Dve minúty za hákovanie dostáva Michal Mrázik.
14:50
Strelu od modrej čiary z hokejky Lavičku sa snažil tečovať niekto z našich hráčov, bol tam pripravený Jellúš, no napokon zrejme puk nezasiahol.
14:18
Puk za našou bránkou zastavil Mudrák a prenechával ho Turanskému, ktorý sa snaží naštartovať akciu.
13:51
Nebezpečne sa pred bránku blížil center druhej formácie Holmström. Pred Hlavajom však bolo husto a naši hráči odstránili puk.
13:18
Turan síce poslal puk preč z obranného pásma cez všetky čiary. Čiaroví rozhodcovia však ruky rozpažili a zakázané uvoľnenie nebudú pískať.
12:51
Valigura iba tečoval nahodený puk od našich obrancov. Okamžite naši vkorčuľovali do pásma a bojovali o puk.
12:09
Krížna prihrávka Raymonda mala smerovať v útočnom pásme na Holtza. Naši hráči dobre zahrali v defenzíve a k puku Švédov nepustili.
11:11
Kňažko sa snažil krížnou prihrávkou z obranného pásma hľadať niekoho zo svojich spoluhráčov na útočnej modrej čiare. Krížny pas však skončil len na švédskych hokejkách.
10:43
Od modrej čiary posielal puk na bránku jeden zo švédskych obrancov. Naši hráči to zblokovali na ochrannú sieť a nasleduje reklamná prestávka.
10:11
Medzi kruhmi si prihrávku nespracoval Costmar. Podarilo sa nám dostať do útočného prieniku, z ktorého však pramenilo iba zblokované zakončenie.
09:08
importantDo pozície medzi kruhmi sa dostal Lucas Raymond, ktorý už bol zoči-voči Hlavajovi, ale náš brankár predviedol účinný zákrok betónom.
08:35
V úvode oslabenia sa nám podarilo dostať puk preč z obrannej tretiny a aj vďaka Škvarekovi sme chvíľu zdržali aj švédsku rozohrávku.
08:24
Budeme hrať znovu v oslabení. Dve minúty za podrazenie dostáva kapitán Oliver Turan.
07:58
Puk dokázal Hlavaj uchmatnúť obrancovi Johanssonovi, ktorý sa síce pretlačil do pásma, no svoj prienik zakončil iba nedôraznou bekhendovou strelou.
07:35
Švédom nevyšla rozohrávka, hra sa po prerušení kvôli zakázanému uvoľneniu sťahuje pred Jespera Wallstedta.
07:07
V závere presilovky prišla ešte strela od modrej čiary v podaní Tobiasa Björnfota. Jeho zakončenie minulo Hlavajovu bránku.
06:38
Švédi sa už znovu nasťahovali do útočného pásma a z ľavého kruhu sme videli zakončenie v podaní Alexandra Holtza. Jeho strela letela na Hlavajov betón.
06:04
Veľmi dobre to v tejto chvíli urobil Martin Chromiak, ktorý získal puk na modrej čiare, prekorčuľoval do útočného pásma a dokázal aj vystreliť. Bekhendom mieril ponad bránku.
05:43
Söderström sa pokúšal strieľať spomedzi kruhov. Jeho zakončenie letelo tesne vedľa bránky.
05:05
Náš tím bude hrať po prvýkrát v zápase v oslabení. Dávid Mudrák dostáva dve minúty za hákovanie.
04:37
Medzi kruhy prekorčuľoval šikovný Karl Henriksson, ktorý sa dostal k strele spomedzi kruhov. Jeho zakončenie minulo Hlavajovu svätyňu.
04:03
V tejto chvíli sú už švédski hráči na ľade v pätici. Nepodarilo sa nám teda v úvode zápasu využiť dve presilové hry.
03:41
Švédi korčuľovali do útočného pásma. Prihrávkou sa snažil hľadať Söderström svojich spoluhráčov, no neprihral presne.
03:03
Švédi sa opäť zmocnili puku v obrannom pásme. Pomohol aj brankár Wallstedt a aj vďaka nemu sa domáci Švédi oslobodili.
02:27
Za bránkou prišiel o puk Sojka a Švédi ho dokázali bezpečne vyhodiť cez všetky čiary.
01:54
Desať sekúnd bude hrať Slovensko presilovku o dvoch hráčov. Švédska hráčska lavica dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.
01:06
Za pravým kruhom sa do puku oprel Jozef Haščák. Jeho zakončenie minulo bránku a Švédi sa dokázali oslobodiť.
00:45
Chromiak sa snažil z pravého kruhu posielať puk pred bránku, kde sme však nemali hráčov. Už sme ale v útočnom pásme a kombinujeme.
00:14
00:14
Paradoxne, do vedenia v stretnutí sa dostávajú Švédi. Na modrej čiare sme prepadli, zle sme rozohrali v obrannom pásme, puku sa ujal medzi kruhmi OSCAR BJERSELIUS a spomedzi kruhov prestrelil Hlavaja!
00:03
Náš tím získava hneď po pár sekundách hry presilovku. Alexander Holtz v stredovom kruhu podrazil nášho hráča a dostáva dve minúty za podrazenie.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Na ľadovej ploche už máme oba tímy. Slovenskí hokejisti odohrajú toto stretnutie v modrých dresoch, Švédi v žltých.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Hlavaj (Kozel) – Turan (C), Golian, Mudrák, Kňažko (A), Hlaváč, Gajdoš, Lavička – Haščák, Chromiak, Krajč – Sojka, Turanský, Čajkovič (A) – Škvarek, Jellúš, Lašák – Valigura, Eliaš, Mrázik.

Švédsko: Wallstedt (Clang) – Brannstam, Björnfot (C), Broberg, Hedström, Johansson, Söderström (A), Lyckåsen – Henriksson, Raymond, Holtz (A) – Costmar, Holmström, Nybeck – Andersson, Bjerselius, Grewe – Söderblom, Lawner, M. Wahlgren – Sundsvik.

Rozhodca: Campbell, Labonte – Badyl, Obwegeser.
Prajem vám príjemný veľkonočný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z tretieho vystúpenia mladých slovenských reprezentantov do 18 rokov na MS vo Švédsku. Slovenskí mladíci si dnes skrížia hokejky práve s domácim švédskym výberom. Stretnutie sa začne o 19:30 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Slovenskí hokejisti majú zatiaľ v skupine B za sebou dva zápasy. V úvodnom vystúpení sa naši hokejisti popasovali s ruskou zbornou. V priebehu prvej tretiny ešte dokázali súperovi vzdorovať, následne využili aj niektoré presilovky, no napokon to stačilo iba na prehru 6:3. V ďalšom vystúpení sa naši mladí reprezentanti predstavili proti výberu Spojených štátov. Zrodila sa obrovská gólová prestrelka, v ktorej napokon boli úspešní Američania, ktorí deklasovali zverencov trénera Viliama Čacha vysoko 5:12. V tabuľke nám teda patrí posledné miesto so skóre 8:18 a nulou na konte bodov.

Švédski mladí nádejní reprezentanti nastúpili v úvodnom vystúpení na domácich Majstrovstvách sveta proti rozbehnutému výberu USA, ktorému podľahli jasne 1:6. V ďalšom vystúpení sa im už darilo lepšie, Lotyšsko porazili 5:2. V tabuľke im teda zatiaľ patrí 3. miesto so ziskom troch bodov a skóre 6:8. Tri korunky budú určite chcieť uspieť aj proti našim mladíkom, ktorí sa môžu pokúsiť o reparát z prípravného turnaja Hlinka-Gretzky Cup, na ktorom Švédsko zdolalo mladých Slovákov 4:2. Minulý rok sa výber trénera Čacha stretol so Švédmi vo štvrťfinále a nášmu súperovi sme podľahli 6:1.

Sledujte teda spoločne s nami tretie vystúpenie mladých slovenských hokejistov na MS vo Švédsku. Srdečne vás pozývam k sledovaniu a prajem pekný športový zážitok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí mladíci prehrali na MS aj tretí zápas a proti Lotyšom musia vyhrať