Pohárová kauza má ďalšie dozvuky. Chmeliar nevylučuje viaceré žaloby

Majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar.
Majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar. (Autor: TASR)
Ján Leško|1. apr 2019 o 00:00

Majiteľ Tatrana prvýkrát siahol hráčom na prémie

PREŠOV. Po predposlednom kole nadstavbovej časti Slovnaft Handball Extraligy je známy už aj štvrtý semifinalista play–off.

K trojici v poradí Tatran Prešov, Považská Bystrica, Šaľa sa po ostatnej presvedčivej výhre nad priamym konkurentom z Piešťan priradili Nové Zámky.

Tentoraz si poriadok spravili už na začiatku

Pozornosť priaznivcov hádzanej sa upierala nielen k tomu, kto doplní kvarteto semifinalistov, ale aj na zápas v Považskej Bystrici, kde hosťoval Prešov.

Tento zápas mal osobitý náboj.

Prešov sa Považanom revanšoval za ešte stále nerozuzlené finále Slovenského pohára, v ktorom došlo k porušeniu pravidiel v penaltovom rozstrele a o osude ktorého po odvolaní sa Tatrana voči rozhodnutiu ŠTK Slovenského zväzu hádzanej, bude ešte rozhodovať výkonný výbor SZH.

Kým v košickom pohárovom finále, ktoré v riadnom hracom čase skončilo nerozhodne, Prešovčania sklamali, tentoraz výkonom i konečným výsledkom 39:24 v ich prospech chceli dať jasne najavo, že rola suveréna slovenskej hádzanej im prináleží stále právom.

Tatran si na ihrisku považskobystrickej haly spravil so súperom poriadok už na začiatku zápasu.

Po štvrťhodine viedol o štyri góly, päť minút pred polčasom o deväť a vo finiši svoj náskok zvýšil až na rozdiel pätnástich gólov.

V hľadisku ho vraj ľudia tak skoro neuvidia

Majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar na extraligové zápasy so svojim mužstvom už necestuje tak, ako s ním vonku cestoval donedávna.

Zato ich priebeh pozorne vníma a výnimkou nebol ani duel v Považskej Bystrici.

Na výsledok predposledného nadstavbového kola reagoval aj v súvislosti so spomenutým nedoriešeným finále Slovenského pohára.

Domov»Sportnet na východe»Pohárová kauza má ďalšie dozvuky. Chmeliar nevylučuje viaceré žaloby