Očakávaná zostava, spoľahliví Škriniar i Hamšík. Slováci splnili plán

Momentka zo zápasu Slovensko - Maďarsko v kvalifikácii o postup na ME vo futbale 2020. (Autor: TASR)
Pavol Spál|21. mar 2019 o 23:01

Slováci uspeli v derby o dva góly.

TRNAVA. Keď v závere zápasu ako vystriedaný hráč odchádzal z ihriska, fanúšikovia ho odprevádzali v stoji.

Ešte v prvom polčase priložil ruku k čelu a salutoval. Tak ako to zvykne po každom góle v nemeckej Bundeslige.

ME vo futbale - EURO 2020: Najzaujímavejšie momentky zo zápasu Slovensko - Maďarsko: fotogaléria

22.3.2019

Ondrej Duda otvoril skóre. Pohotovo. Z prvého dotyku a ľavačkou. Bol to jeho piaty gól v 31. zápase v reprezentačnom drese.

Druhý gól pridal päť minút pred koncom Albert Rusnák. Zaskočil brankára Pétra Gulásciho strelou ľavačkou.

Futbalisti Slovenska v úvodnom zápase kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy zdolali Maďarsko 2:0.

Očakávaná zostava

Tréner Pavel Hapal nasadil očakávanú zostavu. Bez klasického útočníka, na hrote sa pohyboval práve Duda.

Zaujímavo bola zložená defenzíva. Brankár Martin Dúbravka a aj všetci štyria obrancovia vyrástli v akadémii MŠK Žilina.

Od začiatku nastúpili až šiesti hráči do 24 rokov.

Slováci boli od začiatku aktívnejší, nebezpečnejší. Mali prevahu v držaní lopty. Snažili hrať konštruktívne, niekedy až na hranici rizika.

Nebolo všetko ideálne, aj Slováci stratili niekoľkokrát zbytočne loptu. Striedali výborne momenty so slabšími. Plán rozhodne splnili.

Celkovo podali solídny a sľubný výkon.

Hamšík odviedol štandard

V strede obrany debutoval Denis Vavro. Iba dvadsaťjedenročný hráč FC Kodaň nesklamal.

Obrana vedená sebavedomým Milanom Škriniarom fungovala spoľahlivo.

Výborne začal Peter Pekarík, aktívne sa zapájal do útoku. Svojím výkonom príjemne prekvapil.

Za berlínsku Herthu pritom odohral v tejto sezóne iba 120 minút a prenasledovali ho zranenia.

Aktívny bol Juraj Kucka, ktorý získal veľa lôpt a spolu so Stanislavom Lobotkom vyvážali loptu. Marek Hamšík si ako dispečer odviedol štandard.

Brankár Dúbravka nemal veľa práce, ale v 60. minúte predviedol bravúrny zákrok a podržal tím.

Slováci mali viac šancí, ale viaceré sľubné akcie nedotiahli. Aj preto v závere tŕpli.

Maďari hrozili najmä po štandardných situáciách. V 82. minúte prekonal brankára Pekarík, ale rozhodca ho pre ofsajd neuznal.

Proti Chorvátom už zrejme na Tehelnom poli

Aréna Antona Malatinského v Trnave nebola celkom plná, prišlo viac ako štrnásťtisíc ľudí. Zato sektor pre hostí bol plný.

Viac ako dvetisíc Maďarov vytváralo domácu atmosféru a neustále kričali: Ria, ria. Hungaria.

Zápas bol označený ako rizikový. V druhom polčase došlo na tribúne ku konfliktom. Museli zasahovať ťažkoodenci.

Hlásateľ musel viackrát upozorňovať fanúšikov Maďarska pre použitie pyrotechniky.

Slováci pokračujú v kvalifikácii už v nedeľu (o 15.00) na pôde Walesu. Potom hrajú jedenásteho júna na pôde Azerbajdžanu.

Najbližší domáci súťažný zápas ich čaká šiesteho septembra proti Chorvátsku. Úradujúcich vicemajstrov sveta by mali privítať už na bratislavskom Tehelnom poli.

Domov»EURO 2021»Očakávaná zostava, spoľahliví Škriniar i Hamšík. Slováci splnili plán