Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Žilinský tréner sa pasoval s divákmi o hokejku

Banskobystrickí hokejisti v nadstavbovej časti Extraligy dvakrát porazili Žilinu (doma 4:0 a pod Dubňom dokonca 7:1), a keď v utorkovom zápase strelil Pohorelec už v 2. min. vedúci gól, mali zrejme pocit, že všetko pôjde ako po masle. Nešlo, policajti ...

Banskobystrickí hokejisti v nadstavbovej časti Extraligy dvakrát porazili Žilinu (doma 4:0 a pod Dubňom dokonca 7:1), a keď v utorkovom zápase strelil Pohorelec už v 2. min. vedúci gól, mali zrejme pocit, že všetko pôjde ako po masle. Nešlo, policajti vycítili uspokojenie domácich, ktorým "ubzikla" aj muška, a s vervou sa pustili za plným bodovým ziskom. Veď v predchádzajúcich piatich stretnutiach vydolovali iba bod a ich hlad po ďalších bol pochopiteľný. V druhej časti otočili skóre, čo nevydržali fanúšikovia Iskry za žilinskou striedačkou. Na štadióne pod Urpínom je to zariadené tak, že po skončení tretiny odchádzajú hráči do šatní po ľadovej ploche, ale realizačný tím z vonkajšej strany mantinelov v tesnej blízkosti divákov. O banskobystrických sa už pohovorilo všeličo a teraz sa bude znovu, lebo vyvolali menšiu bitku, v ktorej sa ocitol aj asistent trénera Žiliny Vladimír Novotný. "Už počas prvej tretiny na nás pľuli, nadávali nám a hádzali po nás rôzne škatuľky od cigariet a zapaľovače. Vyvrcholilo to tým, že po druhej tretine nejaký chlapík vtrhol na našu striedačku a začal naťahovať maséra alebo lekára, už si nepamätám, za bundu a priskočil som mu na pomoc. Mňa opľul, ostatní diváci nám začali brať hokejky a niekto nám nastriekal niečo do očí, ktoré sme si cez prestávku museli s manažérom Rajčanom vyplachovať, lebo sme nič nevideli. Beriem to ako šport, v ktorom aj divákov ovládnu vášne. Niektorí sú kultúrnejší, iní menej. Nerobíme však z toho žiadnu tragédiu," povedal na tlačovej besede po zápase s červenými očami Vladimír Novotný. Na druhej strane tréner Iskry Ivan Frühwald vyhlásil, že pre jeho mužstvo to bol čierny deň. Potom žartom dodal, že Žilinčania si mohli najlepší výkon za posledných desať zápasov odpustiť.

PROGRAM DO KONCA TÝŽDŇA

Dnes, 35. kolo A skupiny, 17.00 h: HK 36 Skalica - Slovan Bratislava (hlavný rozhodca Marušin, v predhcádzajúcich vzájomných stretnutiach - 0:3, 0:4, 3:5, 3:3, priamy prenos na STV 2).

Piatok, 17.00: VSŽ Košice - HK 32 Lipt. Mikuláš (Bartl, 5:3, 4:4, 4:0, 5:6), HKM Zvolen - Dukla Trenčín (J. Konc, 1:3, 3:1, 6:3, 3:3).

B-skupina, 20. KOLO, 17.00: Žilina - Dubnica (Jonák, 4:0, 4:3, 3:2, 2:1), Poprad - Nitra (V. Mihálik, 3:2, 0:2, 7:3, 2:2), Spišská Nová Ves - Prešov (Lauff, 6:1, 9:2, 10:1, 5:2), Banská Bystrica - Martin (Beniač, 7:1, 4:4, 2:0, 3:3).

Nedeľa, 17.00 h, exhibícia Západ - Východ v Trnave.

Pripravili: MIRO GREŠKO, VOJTECH JURKOVIČ