Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Nedeľa: Taliansko - Slovensko 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)

TALIANSKO: Brunetta (24. Rosati) - De Angelis, Insam, Nardella, Biafore, Bartolone, Rucchin, Oberrauch - Zarrillo, Orlando, Topatigh - Felicetti, Figliuzzi, Mansi - Busillo, Chitarroni, Ramoser - Brugnoli, Brunner. SR: Murín - Jasečko, Mosnár, Višňovský,

Sekeráš, Droppa, Varholík - Kolník, Rusznyák, Cíger - Petrovický, Daňo, Kontšek - Jánoš, Haščák, Pardavý - Plavucha, Pucher, Stantien. Góly: 9. Figliuzzi, 12. Felicetti, 40.Chitarroni - 7., 22., 24. Plavucha, 22. Petrovický. Pred 8620 divákmi rozhodovali: Andersson (Švéd.) - Schurr (Nem.), Takahaši (Jap.), vylúčení: 8:6, presilovky: 1:0, oslabenia:0:0, strely na bránku 22:28 .

Hoci nešťastný vývoj sobotňajšieho stretnutia s Rakúskom psychike slovenských hokejistov nepridal, včera sa v Nagane dočkali vytúženého víťazstva nad agresívnym Talianskom. Napriek tomu, že v našom tíme stále šarapatil vírus hongkonskej chrípky, napriek krátkemu času na regeneráciu našli hráči dosť síl a vôle, aby vydreli súboj plný zvratov do úspešného konca. Začali sme aktívnejšie ako v sobotu, i keď prvý pohrozil starý známy Chitarroni už v prvej minúte, no Murín bol v strehu. V 6. min mal šancu Kontšek, ale mieril mimo. O minútu neskôr Sekeráš šikovne našiel Plavucha, ktorý zo svojej parkety na pravej strane skúsil šťastie, a to sa naňho usmialo. Brankár Brunetta, ktorému tréner Insam dal dosť prekvapujúco prednosť pred Rosatim, nestál dobre pozične a technický puk z uhla skončil v jeho sieti. Namiesto toho, aby sme súpera umlčali ďalšími gólmi, ponúkli sme mu pomoc. Cíger zbytočne oplácal, išiel von a z presilovky Figliuzzi vyrovnal. Zlý sen začal strašiť v 12. min. Ďalšie vylúčenie Plavuchu využil Felicetti,v momente, keď pozitívny hrdina tohto zápasu naskakoval na ľad. Zlé udalosti pokračovali, nevyužili sme 49 sekundovú presilovku 5:3, Pardavý trafil žrď a po rafinovanom faule kolenom sme prišli o Haščáka, ktorý vždy spoľahlivo podržal puk. Našťastie, v druhej tretine sme sa skamarátili s presnou muškou. V priebehu 133 sekúnd (22.-24.min) sme dali tri góly, ktoré nám napokon zabezpečili cenné body. Najprv Plavucha svojím typickým spôsobom zakončil brejkovú situáciu a dosiahol hetrik. Potom neúnavný bojovník Petrovický vychutnal lahôdkovým blafákom Brunetta, ktorý sa vyápätí nechal vystriedať Rosatim. Taliani v týchto fázach vyzerali na uterák, ich dezorientovanú obranu však zachránil nový muž v bránke - Rosati.Pri strele agilného Petrovického mu pomohla žrď, vzápätí Plavucha zblízka netrafil prázdnu bránku. Škoda jej, lebo do záverečnej časti vybehli Taliani znovu hranične motivovaní a v osobných súbojoch poriadne pritvrdili. Pri neuznanom Jánošovom góle nás potiahol aj rozhodca. Keď ho už neuznal pre Petrovického telo v bránkovisku, mal pískať jasné trestné strieľanie. V závere skúšali Taliani šťastie v power play, no naši reprezentanti uhájili zaslúžené a nesmierne dôležité víťazstvo.