HC Košice - HKM Zvolen 4:1 (2:1, 2:0, 0:0), v predohrávke 25. kola hokejovej Extraligy

BRATISLAVA (SME - hup) - Vo včerajšom otváracom zápase 25. kola hokejovej Extraligy si košický favorit bez problémov pripísal očakávané dva body.

HC: Šimonovič - Droppa, Varholík, Kledrowetz, Bača, Jasečko, Babka - Plavucha, Šechný (50. Faith), Rybovič - Plch, Nagy, Liba (50. Pažák) - Svitek (50. Mižík), P. Pucher, R. Pucher. HKM: Michálek - Čierny, Gregor, Florian, Štork, Gallo, Kovařík - Šlamiar, Chudý, Uharček - Pohorelec, Konder, Kubenko - Chovanec, Rajskij, Rajčák - Paciga, Mahdalík, Košík. Pred 500 divákmi rozhodovali Janíček - Beneš, Grúň.Góly: 18. Rybovič, 20. Svitek, 31. Jasečko, 34. Droppa - 16. Kovařík. Vylúčení 2:3, presilovky, oslabenia 0:0. Najlepší hráči: Šimonovič - Varholík - P. Pucher.

Celkove iba priemerný hokej, bez šťavy. Košice začali mohutným náporom, ale keď vyložené šance nedokázali premeniť Liba, Kledrowetz, Plch a na ich hokejky sa vkradla nervozita. Hostia hrali ustráchane a po prvýkrát ohrozili Šimonoviča až v 14. minúte Pohorelcom a ich druhá strela v 16. minúte, ktorú vyslal Kovařík znamenala ich prekvapujúce vedenie. Potom domáci prepli na vyššie obrátky, zrýchlili hru, zlepšili kombinácie a v rozpätí štyroch minút otočili vývoj skóre vo svoj prospech. V záverečných sekundách prvej tretiny mohol zvýšiť Plavucha, ale z vyloženej šance nedal. Domáci pokračovali v tlaku aj v druhej časti zápasu a svoju prevahu korunovali ďalšími gólmi zásluhou dobre hrajúcich obrancov. Hostia síce pridali a snažili sa skorigovať nepriaznivý stav, ale vicemajster im už toho veľa nedovolil ani v záverečnej tretine. V 58. minúte nastrelil košický Nagy žrďku zvolenskej bránky, a tak na skóre už nič nezmenilo. Bedřich Brunclík, tréner Košíc: "Spokojný som s bodmi, ale už menej s hrou." Jan Novotný, tréner Zvolena: "Som sklamaný z prístupu viacerých hráčov k zápasu."

10. L. Mikuláš 24 5 3 16 53:103 13

Dnes o 17.00 h sú zostávajúce štyri zápasy 25. kola: L. Mikuláš - Trenčín, Sp. N. Ves - Martin, Nitra - Slovan, Skalica - Poprad. Pikantériou bude návrat Ivana Hrtúsa zo Skalice do materského klubu v Nitre po takmer piatich rokoch. Bude hrať po prvý raz vôbec v mužstve so svojím nevlastným bratom Jurajom Kolníkom a proti ďalšiemu, Ľubomírovi Kolníkovi v drese Slovana.