Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

Dukla Trenčín - TPS Turku 0:5 (0:1, 0:3, 0:1) *Slovenský majster sa bez ohľadu na výsledok dnešného zápasu s Togliatti vráti už zajtra domov

TURKU (Pôvodná správa pre SME) - Ak si chcel po úvodnej prehre s Malmo (2:4) slovenský majster vo finálovom turnaji hokejového EPM udržať šancu na súboj o medailu, proti obhajcovi prvenstva musel zabodovať.

Už v druhej minúte úvodnej tretiny Daňo vážne ohrozil Norrenovu bránku. V Turku však center prvého útoku triafa smoliarsky len do žrdí. V 6. min sa začala séria vylúčení, pri ktorých nemohol mať švédsky rozhodca čisté svedomie. Dovedna 2:42 min v I. tretine hrali naši iba traja proti piatim 2:42. V týchto chvíľach podržal mužstvo brankár Hartmann, jednako v 11. min v oslabení kapituloval. Nepomer hráčov na ľade citeľne ubral sily hráčom Dukly. V závere tretiny hral aj Trenčín presilovku o dvoch hráčov, ale neúspešne. Na začiatku druhej časti prišiel rozhodujúci zlom. Náš majster mal opäť výhodu presilovky, avšak domáci zachytili nepresnú prihrávku a z rýchleho protiútoku zvýšili na 2:0. Trenčín bojoval, ale proti silnému súperovi už nemal sily na zvrat, inkasoval ďalšie góly.

Dukla Trenčín - TPS Turku 0:5 (0:1, 0:3, 0:1). Góly: 11. Koivu, 24. a 30. Lehtinen, 31. Titov, 52. Silgreen. Pred 4709 divákmi rozhodoval Grundström, vylúčení 6:10, presilovky 0:2, oslabenia 1:0.

František Hossa, tréner Dukly: "Turku vyhralo zaslúžene. Rozhodol druhý gól pri našej presilovke. Oslabenia nám zobrali veľa síl, čo sa prejavilo v koncovke ako aj v osobných súbojoch. V závere sme sa rozhodli hrať na štyri útoky, aby si aj mladí hráči získavali medzinárodné skúsenosti. Oba doterajšie zápasy nás poučili, že musíme byť pripravení na všetky okolnosti, aj na rozhodcov. Úvodná desaťminútová práca rozhodcu výrazne pomohla domácim, ale tým nechcem znevažovať ich výborný výkon. Najlepšie zahral Hartmann, ktorý vychytal mnohé šance súpera. Útočníkom sa príliš nedarilo."

Ďalšie výsledky, Togliatti - Turku 3:3, Togliatti - Malmö 3:1 (gól švédskeho majstra strelil Švehla). Skupina v Helsinkách: Pardaugava Riga - HC Olomouc 2:1.

1. Turku 2 1 1 0 8:3 3

2. Togliatti 2 1 1 0 6:4 3

3. Malmö 2 1 0 1 5:5 2

4. Trenčín 2 0 0 2 2:9 0