Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Dukla Trenčín - Malmö IF 2:4 (1:1, 1:1, 0:2) *Náš hokejový majster prehral v úvodnom stretnutí finále EPM

TURKU (SME - sk) - Hokejisti Dukly Trenčín začali svoje účinkovanie vo finálovej časti EPM prehrou s Malmö IF 2:4 (1:1, 1:1, 0:2). Obe mužstvá už v úvodných minútach naznačili, že diváci v Turkuhalle uvidia vynikajúci duel. Po množstve nevyužitých šancí .

TURKU (SME - sk) - Hokejisti Dukly Trenčín začali svoje účinkovanie vo finálovej časti EPM prehrou s Malmö IF 2:4 (1:1, 1:1, 0:2). Obe mužstvá už v úvodných minútach naznačili, že diváci v Turkuhalle uvidia vynikajúci duel. Po množstve nevyužitých šancí na oboch stranách sa ako prví tešili z úspechu Trenčania. Po vynikajúcej prihrávke Daňa v 11. min Kolník nezaváhal. V 13. min druhý útok Malmö prekonal Hartmanna Sandströmom a zvyšok tretiny sa dohrával v znamení nevyužitých šancí a vylučovania. Predovšetkým Trenčania odchádzali až príliš často na lavicu hanby. Druhá tretina patrila švédskemu majstrovi. Vynikajúci kombinačný hokej v jeho podaní potláčal akúkoľvek snahu Trenčanov. Navyše Švédi už v 25. min využili hrubú chybu Kusovského a gólom Ahlunda sa ujali vedenia. Dukla vyrovnala opäť po akcii Daňo - Kolník. Záverečná tretina priniesla vynikajúci hokej plný zaujímavých akcií. Trenčania hrali nebojácnejšie a útočnejšie, čo zaskočilo Švédov. Žiaľ, šťastena, ale ani rozhodca nestáli na strane Trenčanov. Švédi vsietili tretí gól po chybe trenčianskej obrany, ale dopomohla im k tomu aj korčuľa jedného z ich hráčov. No keď sa toto opakovalo na druhej strane, hlavný rozhodca Zajcev gól Dukly neuznal. V závere mal Trenčín niekoľko šancí, avšak červené svetlo za bránou švédskeho brankára sa nerozsvietilo. Osemnásť sekúnd pred koncom Daňo pri power play nastrelil žrď, Švédi vzápätí získali puk a trafili prázdnu bránku. Remíza by bola spravodlivejšia.

F. Hossa, tréner Dukly: "Obe strany mali rovnaké šance. Škoda našich hrubých chýb, ale i tak som s výkonom hráčov spokojný. Prehra mrzí, neuznaný gól - to je svedomie rozhodcu. Spokojný som s prvým a druhým útokom, výborne hral Daňo."

N. Jortikka, tréner Malmö: "S výkonom mužatva nie som spokojný, nevyužité presilovky hovoria za všetko. So Švehlom sme konzultovali hru Trenčína."

Daňo: "Chudobnému aj z hrnca vykypí. Občas sme mali puk radšej vyhadzovať, nie hrať sa s ním. Rozhodca nám `fandil', náš tretí gól bol oveľa regulérnejší ako švédsky. Švehla odohral svoje, ale jehu hru poznáme a nedovolili sme mu sólové útoky. Škoda, že som nevyužil svoju šancu v závere, ale obranca ma podrazil."

DUKLA: Hartmann - Medřík, Sekeráš, Smerčiak, Vlk, Kusovský, R. Pavlikovský - Kolník, Daňo, Cíger - Demitra, Kontšek, Jánoš - Pardavý, Paukovček, Horváth.

Góly: 11. a 35. Kolník - 13. a 60. Sandström, 25. Ahlund, 57. Helminen, pred 500 divákmi rozhodoval Zajcev (Rus.), presilovky 4:8, oslabenia 0:0.

V skupine v Helsinkách prehral Olomouc s Jokeritom Helsinki 1:6 (0:3, 1:2, 0:1), Tivali Minsk - Pardaugava Riga 4:3 (1:1, 3:0, 0:2).