Piatok, 14. august, 2020 | Meniny má MojmírKrížovkyKrížovky

Milí páni študenti,

som z vás príjemne prekvapený, dojatý, skrátka, som namäkko. Po všetkých svinkách, kontrafalšoch, surových smečoch a hádkach dospelákov s čiarovými rozhodcami prejavujete záujem o veci verejné. Politická tenisová partia sa odohráva už šiesty rok a začína

to byť pre divákov nuda. Na tenisovom dvorci nie sú tí praví (Slovo PRAVÍ chápte v politickom zmysle slova.) Gamy a sety sa opakujú bez dodržiavania pravidiel. Hráčom nejde o radosť z hry, ale o urputný zápas. Neľútostný zápas o polievkovú misu. Pritom po tohtoročných voľbách máme všetci maslo na hlave. Nasadení hráči na kurte sú nasadení nami - voličmi. Alebo nami nevoličmi. Lebo - ruku na srdce - koľkí z vás, páni študenti, voliť neboli? Nie je to zanedbateľné číslo...

Naším študentským obecenstvom v slovenskom "zápase storočia" som dojatý a prekvapený preto, že stráca poslušnosť a trpezlivosť platiacich divákov - a ozýva sa z tribún okolo kurtov proti urputne hrajúcim amatérom. Tenisový svet sa musí dozvedieť, že máme u nás mládež, ktorá pozná profesionálne pravidlá hry a nedodržiavanie medzinárodných pravidiel si v profesionálnom zápase vyprosuje. Každému je jasné, že v hre sú veľké peniaze. naši nasadení hráči, ktorí nemajú ani potuchy o radosti z hry, sa tvária, že vedia hrať tenis podľa pravidiel. Ešte aj tí, čo im zbierajú loptičky (bývalí robotníci) nevedia zbierať loptičky. Rozhadzujú ich na všelijaké nezmyselné referendá - namiesto toho, aby ich rýchlo vracali do hry. Tí, čo včera v turnaji dohrali - musia hrať ďalej i dnes. Tí, čo mali hrať už od včera, nehrajú a hádajú sa s rozhodcami o zmene výšky siete, o výmene rakiet za horšie, ba dokonca niektorí urputní amatéri sa nám snažia nahovoriť, že sa nehrá preto, lebo prší. Presviedčať obecenstvo, že sa nehrá preto, lebo prší - aj keď pravda je taká, že obloha je čistá a svieti slniečko - to sa môže diať v rozprávkovom Kocúrkove a nie uprostred skutočnej Európy!

Skryť Vypnúť reklamu

Neprší! Iba ak niekomu kvapká na karbid... Nedajme sa vtiahnuť definitívne do partičky bez pravidiel! Do partičky, v ktorej nám s detskou zarputilosťou v každom sete predkladajú starí fotri nové pravidlá. Samozrejme, že to znechucuje pravého profesionála, keď sa má prispôsobovať ľavému amatérovi. Západ si počká na nástup našich profesionálov- ztiaľ ho na náš dvorec nemá čo lákať. Iba ak tých zo Západu, ktorí si to chcú rozdať s amatérmi. Ale to sú podnikatelia s neférovými spôsobmi. Len sa tu tak hmýria. Západná krajina si odsúhlasí, že ten a ten potravinový výrobok je zdraviu jej obyvateľstva škodlivý a nepovolí vo svojej krajine jeho predaj. V chaose, ktorý panuje v našej legislatíve a bezvládí, nás podvodníci kŕmia chrumkavými odpadmi plnými olova a amatéri sú spokojní. Dostanú to od firmy, ktorá sa chce zbaviť tovaru - nevyhovujúcemu ich norme - zaplatené. Čerta starého ich zaujíma, že sa kvôli nim dostávame do sféry tretieho sveta. Nosíme na sebe odpad z Hongkongu, jazdíme na ojazdených vozoch a kupujeme si konzervy pre psov... Istej západnej firme sa tu podarilo predať zásielku elegantných poltopánok určených pre nebožtíkov do truhly. My ich nosíme aj mimo truhly.

Skryť Vypnúť reklamu

Darmo sa rozčuľujú naši nasadení hráči, že novinári a satirici podávajú svetu škaredý obraz Slovenska. Bol by krajší, keby hrali krajší tenis a dodržiavali pravidlá.

Nie je nič odpudzujúcejšie, ako keď si človek zaplatí lístok na tribúnu a po chvíli zistí, že sa nehrá kvalitný zápas. Odísť mlčky zo stretnutia? Veď my za tých nasadených hráčov platíme! To by im bolo najmilšie, keby sme tichúčko opustili štadión pred koncom zápasu. Keby zostali na miestach na sedenie babky-demokratky a na dvorci okrem hráčov len tí, čo im budú ochotne podávať loptičky.

Preto som rád, že sa študentské obecenstvo z tribúny na státie hlasno dožaduje kvalitnejšej hry. Sem-tam nejaká svinka, kontrafalš, zákerné servovanie znalca tenisu poteší. Ale vybudovať nové pravidlá hry na totálne nečistej silovej hre - to by si malo slušné obecenstvo vyprosiť. Slušné obecenstvo radšej počká, kým študenti doštudujú a začnú hrať s radosťou podľa medzinárodne uznávaných pravidiel.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy

 1. Deväť vecí, ktoré môžete zažiť na Santorini
 2. Tipy na nákupy pre školáka, ktoré by ste mali stihnúť ešte dnes
 3. Mimoriadna akcia: K ročnému online predplatnému kávovar zdarma
 4. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME
 5. Stráviť dovolenku na juhu Čiech môžete tento rok výhodnejšie!
 6. Je lepšie vyberať zásnubný prsteň vo dvojici, alebo tajne?
 7. Poznáte v Banskej Štiavnici aj tieto miesta?
 8. Reportáž: Ako sa rodí kvalitné slovenské jahňacie mäso
 9. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
 10. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
 1. Deväť vecí, ktoré môžete zažiť na Santorini
 2. Výmena rozvodov na Sekčove si vyžiada odstávku teplej vody
 3. V zdravom tele zdravý duch
 4. V Košiciach pribudlo 60 nových nájomných bytov
 5. Tipy na nákupy pre školáka, ktoré by ste mali stihnúť ešte dnes
 6. Štartuje projekt Futbal v meste
 7. Mio Pilot: moderní navigace s bezplatnými aktualizacemi
 8. Poznáte v Banskej Štiavnici aj tieto miesta?
 9. Stráviť dovolenku na juhu Čiech môžete tento rok výhodnejšie!
 10. Je lepšie vyberať zásnubný prsteň vo dvojici, alebo tajne?
 1. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov 25 501
 2. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť 20 499
 3. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony? 14 954
 4. Reportáž: Ako sa rodí kvalitné slovenské jahňacie mäso 13 389
 5. Ako to, že sa tam ešte nenatáčal film? Prostredie si zamilujete 12 460
 6. Letná dovolenka na Slovensku: last minute prázdninové tipy 12 250
 7. Poznáte v Banskej Štiavnici aj tieto miesta? 9 943
 8. Vylievate kuchynský olej do záchoda? Zvyšujete si tým účty 9 439
 9. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku 9 347
 10. Gaderská dolina poteší celú rodinu 9 344
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu