Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Slávia Syndipharma i VKP v EPM zvíťazili, no mohlo to byť oveľa presvedčivejšie

BRATISLAVA (SME - SLÁVKA ĎURIŠOVÁ) - Európske volejbalové poháre mali cez víkend na programe úvodné stretnutia 2. kola. Slovensko v nich má troch zástupcov. V EPM štartujú bratislavské družstvá, muži VKP a ženy Slávie UK Syndipharma. V PVP sa do 2. kola .

BRATISLAVA (SME - SLÁVKA ĎURIŠOVÁ) - Európske volejbalové poháre mali cez víkend na programe úvodné stretnutia 2. kola. Slovensko v nich má troch zástupcov. V EPM štartujú bratislavské družstvá, muži VKP a ženy Slávie UK Syndipharma. V PVP sa do 2. kola prebojovali aj volejbalistky žilinského S.P.A.S.A. Clubu. Na domácej pôde sa mali predstaviť už teraz. Avšak po dohode s talianskou Modenou obe stretnutia odohrajú na jej pôde. Slovenskí majstri začínali na domácej pôde.

Volejbalistky Slávie Syndipharma privítali v hale Mladosť opäť súpera zo severu Európy - dánsky klub Holte IF. Teda súpera z kategórie prijateľných. Úvod stretnutia sa v tomto duchu aj niesol. Bratislavčanky v zostave Sakálošová, Hrnková, Kicková, Szczerbová, Barineková, Farkašová (striedali Homzová, Petrášová, Grófová) bez problémov viedli 4:0, 8:2 i 11:5 a za sedemnásť minút set získali. Podobný nástup prišiel aj v druhom sete. Lenže vedenie 5:0 dokázali Dánky stiahnuť na rozdiel jediného bodu a zo stavu 11:8 v prospech slávistiek otočili na 11:12. Koncovku našťastie mali pod kontrolou domáce volejbalistky. V treťom sete zverenky trénera Mišíka súpera do výraznejšieho vedenia nepustili a možnosť prvého matchbalu mali za stavu 14:8. Po druhom už hlavný rozhodca ukončil stretnutie. Lenže vďaka čestnosti jedného z domácich čiarových rozhodcov sa v hre pokračovalo ďalej a Fínky si pripísali na svoje konto ďalšie štyri body... Verme, že to slávistkám po odvetnom stretnutí na postup chýbať nebude. V každom prípade sa o body pripravili samotné volejbalistky, čakalo sa totiž oveľa jednoznačnejšie víťazstvo. "Vlastnými chybami sme súpera rozohrali k solídnemu výkonu," vrátil sa k stretnutiu kormidelník Slávie Juraj Mišík. "S úvodom som spokojný. V druhom sete sme ale prestali dobre podávať, nefungovala žiadna obrana na sieti i v poli. Napokon sme druhý set horko-ťažko vyhrali a v treťom po relatívne dobrom začiatku sa znovu objavili tie isté chyby a nezmyselný výpadok. Nečakal som, že sa súper po prehratom sete dokáže natoľko vzchopiť. "

SLÁVIA SYNDIPHARMA -

HOLTE IF 3:0 (5, 12, 12)

Muži VKP - Kardoš, Nemec, Huba, Lipták, Roštár, Procházka (Vavrek, Čebotarev, Sobolovský, Migra, Halanda) počas celého stretnutia svojho súpera predčili. V záveroch jednotlivých setov však Maďarom dovolili inkasovať body. V treťom sete mohli rozhodnúť už za stavu 14:4, no "vďaka" nepremeneným 12 matchbalom súper stiahol na rozdiel šiestich bodov.

VKP - KAPOSVÁR 3:0 (6, 9, 9).