Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

35. víťazstvo Tombu vo Svetovom pohári

BRATISLAVA (SME, tvbak) - V sobotu sa obrovským slalomom vo francúzskom Tignes začala nová sezóna Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní mužov. Prvenstvo si vybojoval lichtenštajnský pretekár Achim Vogt pred Švajčiarom Von Grünigenom a vlaňajším víťazom ..

BRATISLAVA (SME, tvbak) - V sobotu sa obrovským slalomom vo francúzskom Tignes začala nová sezóna Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní mužov. Prvenstvo si vybojoval lichtenštajnský pretekár Achim Vogt pred Švajčiarom Von Grünigenom a vlaňajším víťazom SP Nórom Aamodtom. Na nedeľňajší slalom nastúpil Talian Tomba odhodlaný vymazať zlý dojem z obrovského slalomu (v prvom kole urobil obrovskú chybu a do druhého nastupoval až z 21. pozície). Nakoniec ho vyhral, keď druhého, Rakúšana Tritschera, zdolal o viac ako jednu sekundu. Na treťom mieste skončil Švéd Fogdoe.

Američanka Hilary Lindhová zvíťazila v piatkovom, prvom zjazde novej sezóny SP vo Vaile, počas ktorého sa ťažko zranila Gergová z Nemecka. Šéftréner nemeckého družstva žien Mutschler potvrdil vážnosť poranenia: "Sezóna sa pre ňu s nejväčšou pravdepodobnosťou skončila." Rakúska veteránka Sylvia Ederová vyhrala sobotňajší super G, čo je jej druhé víťazstvo v SP počas jej 15-ročnej kariéry (v roku 1982 bola najrýchlejšia v zjazde v Bad Gasteine).

Výsledky, muži obrovský slalom: 1. Vogt 2:30,76, 2. Von Grünigen + 0,16, 3. Aamodt + 0,30, 4. Tomba + 0,75, slalom: 1. Tomba 1:41,84, 2. Tritscher +1-02, 3. Fogdoe +1,19. Ženy, zjazd: 1. Lindhová 1:45,00, 2. Kostnerová (Tal.) +0,29, 3. Seizingerová (Nem.) +0,44, super G: 1. Ederová 1:21,26, 2. Stallmaierová (Rak.) +0,02, 3. Zellerová-Bählerová (Švajč.) +0,33. Poradie SP (4 pretekov): 1. Zellerivá-Baehlerová 189, 2. Schneiderová (Švajč.) 177, 3. Ederová 118.