Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Alexander Vencel: "Mali sme nielen na remízu, ale aj na víťazstvo"

BRATISLAVA/STRASBOURG (SME - mb) - V 19. kole francúzskej futbalovej ligy sa trojici slovenských reprezentantov nedarilo. Moravčíkov St. Etienne prehral 0:3 v Nice, Glonekov Caen doma iba remizoval 0:0 s Lens a Vencelov Strasbourg podľahol v Metz 2:3 ...

BRATISLAVA/STRASBOURG (SME - mb) - V 19. kole francúzskej futbalovej ligy sa trojici slovenských reprezentantov nedarilo. Moravčíkov St. Etienne prehral 0:3 v Nice, Glonekov Caen doma iba remizoval 0:0 s Lens a Vencelov Strasbourg podľahol v Metz 2:3 gólom v predposlednej minúte zápasu. "Po dlhej dobe sme na ihrisku súpera hrali konečne dobre a presadili sme sa aj strelecky. Zásluhou Sauzeého sme viedli 1:0, ale domáci zakrátko vyrovnali, keď sme si dali nešťastný vlastný gól. V 41. min nás Sauzeé strelou z asi 25 metrov opäť dostal do vedenia a zrejme sme sa predčasne tešili zo zisku troch bodov. V druhom polčase sme dobrých dvadsať minút Metz nepustili k slovu. Diváci, medzi ktorými bola asi polovica našich fanúšikov, už začali pískať, keď Zitelli vyrovnal a v 89. min rozhodol Pires. Domáci zahrávali rohový kop, pred mojou bránou lopta poletovala medzi šiestimi-siedmimi hráčmi, až sa dokotúľala do siete. Škoda, lebo tentoraz sme mali nielen na remízu, ale aj na víťazstvo, ktoré by nás udržalo v spoločnosti najlepších klubov. Takto sme klesli na 6. miesto. Keby sme zvýšili na 3:1 v čase, keď súper bol úplne odovzdaný a nedarilo sa mu takmer nič, tri body by sme mali isté. To by sme však museli premeniť šance, ktoré sme si vypracovali. Zápas by som prirovnal k tomu s Cannes, keď sme doma prehrali vinou zahodených príležitostí. Mať tak o šesť bodov z týchto dvoch súbojov viac, bolo by veselšie. Toto bolo posledné kolo prvej časti, do konca roka sa hrajú ešte dva zápasy odviet. Najbližší víkend hostíme Lille a na záver cestujeme do Paríža proti St. Germain. Pred posledným kolom si odskočíme na jeden francúzsky ostrov neďaleko Floridy na týždňové sústredenie," povedal brankár Alexander Vencel.