Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Volejbalovým reprezentáciám zostáva čakať na decembrový žreb

BRATISLAVA (SME - sd) - Víkend v bratislavskej hale PKO patril slovenskému reprezentačnému volejbalu. Na programe boli totiž odvety predkvalifikácie o postup do kvalifikácie ME '95. V sobotu sa pri Dunaji predstavila ženská reprezentácia, ktorá si na ...

BRATISLAVA (SME - sd) - Víkend v bratislavskej hale PKO patril slovenskému reprezentačnému volejbalu. Na programe boli totiž odvety predkvalifikácie o postup do kvalifikácie ME '95. V sobotu sa pri Dunaji predstavila ženská reprezentácia, ktorá si na horúcej portugalskej pôde vytvorila potrebný náskok - zvíťazili 3:0 (10, 8, 9) . Na postup im stačilo na domácej pôde uhrať jeden set, v krajnom prípade 28 bodov.

Naše dievčatá v zostave Kicková, Farkašová, Pastuchová, Sakálošová, Rimovská, Pavelková (striedali Hrnková, Mizdošová, Grófová, Petrášová) už v úvode prehrávali 0:4, postupne doťahovali, ale súper si vždy dokázal vytvoriť potrebný náskok. Darilo sa mu vychytať množstvo lôpt v poli. Slovenské reprezentantky vyrovnali na 10:10. Lenže Portugalky vďaka bodom z podania opäť "ušli" na 13:10. Set aj napokon dotiahli do víťazného konca. V druhom sete sa však obraz hry príliš nezmenil a razom sme prehrávali 4:9. Zverenky trénera Halandu sa zobudili v pravý čas a vyrovnali na 9:9. Potom už dominovali Slovenky.

SLOVENSKO - PORTUGALSKO 3:1 (-13, 11, 5, 3) za 67 minút.

Včera proti Maďarsku nastúpili muži v zostave Kravárik, Roštár, Kardoš, Procházka, Chrtiansky, Nemec (striedali Migra, Vlk, Čajan, Dvoran). V úvode súpera výborne zablokovali. Lenže aj oni sa v prvom sete trochu potrápili. Súper dokázal otočiť z 1:4 na 7:4. Viedol i 11:9. Maďari síce zle príjimali, ale veľa zachránili v poli. Koncovku už režírovali naši volejbalisti .

SLOVENSKO - MAĎARSKO 3:0 (11, 4, 2) za 62 minút.

Obom slovenským reprezentáciám zostáva teda čakať na výsledok žrebovania štyroch štvorčlenných kvalifikačných skupín, ktoré je na programe 11. decembra v Luxemburgu. Víťazi skupín si zabezpečia postup na európske šampionáty žien v Holandsku a mužov v Grécku.