Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

PROGRAM

PIATOK 25. 11.

BRATISLAVA

Kino: Filmovou premiérou v našej distribučnej sieti je klasický filmový western Wyatt Earp, ktorý nakrútil americký režisér a scenárista Lawrence Kasdan. Do hlavnej úlohy obsadil Kevina Costnera.

Hudba: V cykle BII/1 Veľká symfónia odohrá dnes o 19.30 h v Redute Slovenská filharmónia koncert pod vedením dirigenta Alda Ceccata. Na koncerte budú uvedené diela F. Schuberta a M. Brucknera. V Koncertnej sieni Konzervatória dnes pokračuje 17. ročník festivalovej prehliadky Nová slovenská hudba o 16.30 h koncertom prednesovej a inštruktívnej tvorby slovenských skladateľov. O 19.30 h bude v Štúdiu II Slovenského rozhlasu komorný koncert z tvorby J. Beneša, I. Zeljenku, V. Bokesa, J. Malovca, J. Hatríka a T. Salvu. V Istropolise môžete o 19.00 h navštíviť program orchestra Bratislava Hot Serenaders. V Stredisku kultúry na Vajnorskej ulici 21 sa o 18.00 h začína trojdňový festival country, folkovej a trampskej hudby Country '94. Na dnešnom koncerte vystúpia tieto skupiny: Pengagi (Nitra), Rolničky, Trampas, Grasshopers, Wheels (Bratislava), Kapitán Kid (Ústí n. Labem) a Hop Trop (České Budějovice).

Skryť Vypnúť reklamu

TRNAVA

Divadlo: V Trnavskom divadle hosťuje DJZ z Prešova s muzikálom Na skle maľované. Hrá sa o 15. 00 h. O 19. 00 h sa v rámci podujatia DIV hrajú Stroskotanci v manéži.

NITRA

Divadlo: O 19. 00 h je tu premiéra Domu plného mŕtvol.

ZVOLEN

Divadlo: O 10. 00 h a 17. 30 h je v Divadle J. G. Tajovského pripravená verejná generálka a prvá premiéra rozprávkovej hry Čierna kráľovná.

ŽIAR NAD HRONOM

Divadlo: DSNP Martin tu o 20. 00 h hosťuje s predstavením Dnes večer: Lola Blau.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Divadlo: V Spisškom divadle je o 19. 00 h premiéra hry Rum.

PRAHA

Hudba: V Slovenskom inštitúte sa o 18.00 h začne program, v ktorom vystúpia I. Ožvát, J. Kočanová, M. Doboš a I. Berger.

SOBOTA 26. 11.

BRATISLAVA

Divadlo: V Istropolise hrá o 15.30 h divadlo Úsmev rozprávku Dorotka v krajine zázrakov. V Dome kultúry Ružinov je dnes o 17.00 h pod názvom Detský rok premiéra pri príležitosti 20. výročia vzniku detského folklórneho súboru Trávniček.

Skryť Vypnúť reklamu

Hudba: V Dome kultúry Dúbravka sa o 16.00 h začína program Na tú svätú Katarínu, v ktorom vystúpia detské folklórne súbory a o 20.00 h bude Katarínska zábava. DK Lúky pozýva o 19.00 h na tradičný Music Club, v ktorom vystúpi tanečná kapela IV. cenová skupina. Festival Nová slovenská hudba pokračuje dnes o 16.30 h v koncertnom štúdiu SRo koncertom zborovej tvorby z diel A. Zemanovského, M. Krajčího, E. Suchoňa, Z. Mikulu a I. Paríka. O 19.30 h bude potom v Štúdiu II Slovenského rozhlasu komorný symfonický koncert z tvorby I. Paríka, K. Seidmana, P. Bagina a E. Kráka. Slovkoncert organizuje pravidelné stretnutie v Mirbachovom paláci - Hudobné prechádzky galériou pre deti a dospelých. O 10.30 h sa začína prehliadka expozície Stredoeurópske barokové maliarstvo a sochárstvo. O 11.00 h moderátor P. Lim uvedie koncert Išiel hoboj na vandrovku, na ktorom budú účinkovať Z. Poulová (klavír), I. Skenderová (husle), P. Frkal (violončelo), J. Ďurdina (hoboj) a K. Michaeli (spev). V Malej sále PKO sa o 19.00 h začne Vše-ho-chuť, satiristicko-humorno-eroticko-stepárska show, ktorú pripravil Klub stepu PKO. Festival Country '94 v Kultúrnom stredisku na Vajnorskej ul. pokračuje dnes o 16.00 h koncertmi týchto skupín: Lesní škriatkovia (Levice), Kršiak-Chalupčík (Tužiná), Tramp Evergreen Band (Brno), Grupo Akully (Bolívia), Part B (Košice), Bluegrass Album, BG Express (Bratislava), Bokomara (Brno) a Legendy Pacifiku (Brno).

Skryť Vypnúť reklamu

PIEŠŤANY

Divadlo: Činohra SND je dnes a zajtra na zájazde s muzikálom Na skle maľované.

NITRA

Divadlo: V DAB má Dom plný mŕtvol druhú premiéru. Hrá sa o 19. 00 h.

Výstava: V Nitrianskej štátnej galérii je otvorená výstava prác slovenského výtvarníka, príslušníka strednej generácie Petra Hattasa, ktorá predstavuje asi 40 koláží a kombinovaných diel.

PEZINOK

Hudba: V Kultúrnom dome, estrádnej sále vystúpia o 20.00 h folklórne súbory Kúdzeľ a Mladosť.

NEDEĽA 27. 11.

BRATISLAVA

Divadlo: V Istropolise hrá o 15.30 h divadlo Úsmev rozprávku Popoluška a myšky.

Výstava: Ako každú poslednú nedeľu v mesiaci budú mať rodiny s deťmi voľný vstup do výstavných priestorov Historického múzea na Bratislavskom hrade. O 15.00 h a 16.00 h sa v rámci kultúrneho programu na 3. poschodí hradného paláca predstaví úspešný detský folklórny súbor Lúčka. Výstavy Historického múzea si môžu návštevníci prezrieť v čase od 9.00-17.00 h.

Skryť Vypnúť reklamu

Hudba: V Hudobnej sieni Bratislavského hradu vystúpi o 17.00 h J. Ďurdina (hoboj) a O. Šebesta (klavír). Na programe sú diela G. Ph. Telemanna, G. Boniho a F. Poulenca. Slovkoncert poriada o 10.30 h v Mirbachovom paláci koncert, na ktorom budú účinkovať Graziele de Los Angeles (soprán, Mexiko) a Pedro Velasquez (klavír, Mexiko). Dnes sa v Kultúrnom stredisku na Vajnorskej ul. 21 končí festival country, trampskej a folkovej hudby Country '94 koncertmi týchto skupín: Tu v dome, Sanyland, Jednofázové kvasenie, Belasí, Sklo (Bratislava), Ozvena (Senica), F T Prim (Brno), Nugett (Rakúsko) a Taburet (Pardubice).

SEREĎ

Divadlo: V DK hosťujú o 15.00 h s pôvodnou rozprávkovou hrou pre deti Čarodejnica Ivica a jej dráčik Ohniváčik Oľga Hoffmannová a Peter Bzdúch.

Skryť Vypnúť reklamu

ZVOLEN

Divadlo: V DJGT má Čierna kráľovná o 15. 00 h II. premiéru.

BANSKÁ BYSTRICA

Divadlo: Spišské divadlo tu o 15.00 h hosťuje s rozprávkou Aj soľ je nad zlato.

SENICA

Výstava: Kolektívnu výstavu pod pod názvom Umelci Záhoria - II. stretnutie otvorili v senickej Záhorskej galérii pri príležitosti 10. výročia jej vzniku. Viac než sto prác vystavuje na nej vyše štyridsať výtvarných umelcov, ktorí majú svoje korene na Záhorí - medzi inými J. Kostka, O. Bartošíková, A. Brunovský, M. Balgavý, Ľ. Hološka, B. Bača, I. Dolanský, D. Grečner, M. Flajžík, R. Fajnor, P. Žúrek a I. Patuc.

TRENČÍN

Hudba: V Galérii M. A. Bazovského bude o 19.00 h koncertovať rodina Höblingovcov spoločne s D. Rusó (klavír).

KOŠICE

Výstava: V Galérii J. Jakobyho v salóne Rembrandt na Alžbetinej 22 bude dnes o 15.00 h vernisáž výstavy odevných inštalácií Júlii Helmut pod názvom Zelená bistika.

Skryť Vypnúť reklamu

PONDELOK 28. 11.

BRATISLAVA

Divadlo: V DPOH hosťuje divadlo Andreja Bagara z Nitry s predstavením O myšiach a ľuďoch. Hrá sa o 19. 00 h. V Teátre Istropolisu majú premiéru bratislavskí konzervatoristi, ktorí o 19.00 h uvedú Letný deň.

Hudba: V Spoločenskej sále PKO sa o 19.00 h začne Headbanger Fest, v rámci ktorého vystúpia skupiny Jolly Joker, Candy Core a hostia z Českej republiky - Plastic Beatles Of The Universe, Walk-Choc-Ice a Crime and...

Kino: Vo filmovom klube Nostalgia v budove Stavebnej fakulty STU na Starohorskej 2 bude dnes o 18.00 a o 20.30 h projekcia filmu nemeckého režiséra V. Schlöndorffa Smrť obchodného cestujúceho. Willyho Lomana hrá D. Hoffman.

ŽARNOVICA

Divadlo: DJGT tu o 11.00 a 18. 00 h hosťuje s Alžbetou Báthoryčkou. Na domácej scéne sa hrá Hrdina.

Skryť Vypnúť reklamu

PODBREZOVÁ

Divadlo: Spišské divadlo tu o 10. 30 h hosťuje s rozprávkou Drak.

BOJNICE

Hudba: V SLK, LD Baník môžete o 19.30 h navštíviť klavírny recitál Mariána Lapšanského, ktorý uvedie diela Dvořáka, Nováka, Brahmsa a Liszta.

UTOROK 29. 11.

BRATISLAVA

Divadlo: V Istroplise je zmena predstavenia - zábavná relácia Dereš sa prekladá na 1. 12. V Štúdiu S je o 19.30 h 200. repríza Dňa radosti.

Literatúra: V Mestskej knižnici na Klariskej 16 je dnes o 17.00 h vernisáž antológie poviedok slovenských spisovateliek Espresso Eva, na ktorej bude mať E. Farkašová úvodné slovo. Súčasťou vernisáže je výstavka obrazov K. Fulierovej.

Hudba: V DK Zrkadlový háj bude o 19.00 h vystúpenie folklórnych súborov Lipa a Technik. V Moyzesovej sieni Slovenskej filharmónie bude dnes o 19.30 h autorský večer Romana Bergera. Vystúpia na ňom A. Jablokov (husle), J. Salay (klavír), D. Šlepkovská (alt) a J. Podhoranský (violončelo). Večer bude mimoriadny aj tým, že v programe bude uvedená premiéra diela Torzo (Na krásnom modrom Dunaji). V Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca uvedie súbor Musica Bohemica z Českej republiky o 19.30 h vianočný koncert pod vedením umeleckého vedúceho a dirigenta Jaroslava Krčka. Na programe budú vianočné melódie a piesne, pastierske tance, české ľudové koledy a melódie v úprave Jaroslava a Josefa Krčkovcov. Spoluúčinkujú: J. Miháliková, L. Vraspír a J. Krček.

Skryť Vypnúť reklamu

VIEDEŇ

Výstava: Na Vysokej škole užitých umení (Hochschule für angewandte Kunst) na Schönlaterngasse 5 je v autorskej koncepcii M. Oriškovej sprístupnená výstava Fragment - slovenské umenie 90. rokov. Prezentujú sa I. Csudai, R. Ondák, V. Oravec. M. Pagáč, K. Pichler, R. Sikora, D. Tóth a J. Želibská.

NITRA

Hudba: V Nitrianskom múzeu sa o 19.00 h začne husľový recitál, na ktorom vystúpia P. Michalica (husle) a T. Nemec (klavír).

STREDA 30. 11.

BRATISLAVA

Literatúra: V Mestskej knižnici na Klariskej 16 je dnes o 16.00 h stretnutie s Albertom Marenčinom pri príležitosti vydania jeho knihy Okamih pravdy. Knihu uvedie poetka V. Prokešová.

Výstava: V galérii Nova na Baštovej 2 je sprístupnená výstava Juraja Dolána. Pri príležitosti stretnutia básnikov mladej generácie z Poľska, Českej republiky, Maďarska, Ukrajiny a Slovenska je v priestoroch Poľského inštitútu na Námestí SNP 27 inštalovaná výstava malieb Petro Hulyna.

Skryť Vypnúť reklamu

Prednáška: V kinosále Slovenskej národnej galérie na Riečnej ulici 1 je dnes o 16.00 h prednáška pod názvom Konštruktívne tendencie. Jej autorkou je E. Trojanová.

Kino: Vo filmovom klube Nostalgia v budove Stavebnej fakulty STU na Starohorskej 2 bude dnes o 18.00 a o 20.30 h projekcia filmu Európa dánskeho režiséra Larsa von Triera, ktorý sa stal udalosťou roka 1991.

Hudba: V Estrádnej hale PKO bude o 19.00 h koncertovať skupina Karpina s hosťom jej programu - Acheronom. V Istropolise môžete navštíviť o 18.00 h verejnú oslavu jubilea Vaša Patejdla - program Relax Music Night - Happy Birthday Vašo. V programe vystúpi tiež rad priateľov Vaša Patejdla.

GALANTA

Divadlo: Činohra SND je tu na zájazde s predstavením Falošná slúžka.

ROŽŇAVA

Divadlo: DJGT tu o 19.00 h hosťuje s Nevyliečiteľnými.

Skryť Vypnúť reklamu

NOVÉ ZÁMKY

Divadlo: Trnavské divadlo tu hosťuje s predstavením Diagnóza AIDS. Hrá sa o 14.00 h a 18.00 h.

Výstava: Vo výstavnej sieni Galérie umenia v Centre kultúry Nábrežie bude dnes o 16.00 h vernisáž výstavy Karola Barona pod názvom Parafrázy.

ŠTVRTOK 1. 12.

BRATISLAVA

Výstava: Vo foyer budovy Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici bude dnes o 17.00 h ovorenie výstavy výtvarných diel pri príležitosti medzinárodného roku rodiny, ktorú pripravil Spolok výtvarníkov Slovenska. Združenie Nana Marves uvádza jordánskeho výtvarníka Faisala El-Quwaidera vo výtvarnej inšpirácii Almalík, ktorý bude mať dnes o 19.00 h vernisáž svojej výstavy v Galérii Cypriána Majerníka.

MARTIN

Divadlo: O 16.00 h je tu predpremiéra Gogoľových Bláznových zápiskov.

KOŠICE

Skryť Vypnúť reklamu

Hudba: V Dome umenia bude o 19.00 h koncertovať Štátna filharmónia Košice pod dirigentským vedením Petra Ferenca. Sólovo sa predstaví Fréderic Pelassy (husle, Francúzsko). Na programe budú diela A. Dvořáka a M. P. Musorgského.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy

 1. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 2. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
 3. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 4. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
 5. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 6. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 7. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
 8. Vážení poslanci, to naozaj?
 9. Česi vynašli revolučné tričká, na ktorých nie je vidieť pot
 10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
 1. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
 2. Vážení poslanci, to naozaj?
 3. Koniec čakania na kuriéra
 4. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
 5. Prvé mesiace 2021 vzrástol počet susedských sporov
 6. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 7. Václav Vydra: Ako nedostať pokutu v úseku kde je meraná rýchlosť
 8. Česi vynašli revolučné tričká, na ktorých nie je vidieť pot
 9. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
 10. Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné
 1. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 11 555
 2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 8 642
 3. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 6 924
 4. Stiahnite si stovky e-kníh 5 860
 5. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 5 230
 6. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 3 698
 7. Crème de la crème po slovensky 3 238
 8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto 2 964
 9. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania 2 851
 10. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou 2 616
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu