Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

PROGRAM

PIATOK 25. 11.

BRATISLAVA

Kino: Filmovou premiérou v našej distribučnej sieti je klasický filmový western Wyatt Earp, ktorý nakrútil americký režisér a scenárista Lawrence Kasdan. Do hlavnej úlohy obsadil Kevina Costnera.

Hudba: V cykle BII/1 Veľká symfónia odohrá dnes o 19.30 h v Redute Slovenská filharmónia koncert pod vedením dirigenta Alda Ceccata. Na koncerte budú uvedené diela F. Schuberta a M. Brucknera. V Koncertnej sieni Konzervatória dnes pokračuje 17. ročník festivalovej prehliadky Nová slovenská hudba o 16.30 h koncertom prednesovej a inštruktívnej tvorby slovenských skladateľov. O 19.30 h bude v Štúdiu II Slovenského rozhlasu komorný koncert z tvorby J. Beneša, I. Zeljenku, V. Bokesa, J. Malovca, J. Hatríka a T. Salvu. V Istropolise môžete o 19.00 h navštíviť program orchestra Bratislava Hot Serenaders. V Stredisku kultúry na Vajnorskej ulici 21 sa o 18.00 h začína trojdňový festival country, folkovej a trampskej hudby Country '94. Na dnešnom koncerte vystúpia tieto skupiny: Pengagi (Nitra), Rolničky, Trampas, Grasshopers, Wheels (Bratislava), Kapitán Kid (Ústí n. Labem) a Hop Trop (České Budějovice).

TRNAVA

Divadlo: V Trnavskom divadle hosťuje DJZ z Prešova s muzikálom Na skle maľované. Hrá sa o 15. 00 h. O 19. 00 h sa v rámci podujatia DIV hrajú Stroskotanci v manéži.

NITRA

Divadlo: O 19. 00 h je tu premiéra Domu plného mŕtvol.

ZVOLEN

Divadlo: O 10. 00 h a 17. 30 h je v Divadle J. G. Tajovského pripravená verejná generálka a prvá premiéra rozprávkovej hry Čierna kráľovná.

ŽIAR NAD HRONOM

Divadlo: DSNP Martin tu o 20. 00 h hosťuje s predstavením Dnes večer: Lola Blau.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Divadlo: V Spisškom divadle je o 19. 00 h premiéra hry Rum.

PRAHA

Hudba: V Slovenskom inštitúte sa o 18.00 h začne program, v ktorom vystúpia I. Ožvát, J. Kočanová, M. Doboš a I. Berger.

SOBOTA 26. 11.

BRATISLAVA

Divadlo: V Istropolise hrá o 15.30 h divadlo Úsmev rozprávku Dorotka v krajine zázrakov. V Dome kultúry Ružinov je dnes o 17.00 h pod názvom Detský rok premiéra pri príležitosti 20. výročia vzniku detského folklórneho súboru Trávniček.

Hudba: V Dome kultúry Dúbravka sa o 16.00 h začína program Na tú svätú Katarínu, v ktorom vystúpia detské folklórne súbory a o 20.00 h bude Katarínska zábava. DK Lúky pozýva o 19.00 h na tradičný Music Club, v ktorom vystúpi tanečná kapela IV. cenová skupina. Festival Nová slovenská hudba pokračuje dnes o 16.30 h v koncertnom štúdiu SRo koncertom zborovej tvorby z diel A. Zemanovského, M. Krajčího, E. Suchoňa, Z. Mikulu a I. Paríka. O 19.30 h bude potom v Štúdiu II Slovenského rozhlasu komorný symfonický koncert z tvorby I. Paríka, K. Seidmana, P. Bagina a E. Kráka. Slovkoncert organizuje pravidelné stretnutie v Mirbachovom paláci - Hudobné prechádzky galériou pre deti a dospelých. O 10.30 h sa začína prehliadka expozície Stredoeurópske barokové maliarstvo a sochárstvo. O 11.00 h moderátor P. Lim uvedie koncert Išiel hoboj na vandrovku, na ktorom budú účinkovať Z. Poulová (klavír), I. Skenderová (husle), P. Frkal (violončelo), J. Ďurdina (hoboj) a K. Michaeli (spev). V Malej sále PKO sa o 19.00 h začne Vše-ho-chuť, satiristicko-humorno-eroticko-stepárska show, ktorú pripravil Klub stepu PKO. Festival Country '94 v Kultúrnom stredisku na Vajnorskej ul. pokračuje dnes o 16.00 h koncertmi týchto skupín: Lesní škriatkovia (Levice), Kršiak-Chalupčík (Tužiná), Tramp Evergreen Band (Brno), Grupo Akully (Bolívia), Part B (Košice), Bluegrass Album, BG Express (Bratislava), Bokomara (Brno) a Legendy Pacifiku (Brno).

PIEŠŤANY

Divadlo: Činohra SND je dnes a zajtra na zájazde s muzikálom Na skle maľované.

NITRA

Divadlo: V DAB má Dom plný mŕtvol druhú premiéru. Hrá sa o 19. 00 h.

Výstava: V Nitrianskej štátnej galérii je otvorená výstava prác slovenského výtvarníka, príslušníka strednej generácie Petra Hattasa, ktorá predstavuje asi 40 koláží a kombinovaných diel.

PEZINOK

Hudba: V Kultúrnom dome, estrádnej sále vystúpia o 20.00 h folklórne súbory Kúdzeľ a Mladosť.

NEDEĽA 27. 11.

BRATISLAVA

Divadlo: V Istropolise hrá o 15.30 h divadlo Úsmev rozprávku Popoluška a myšky.

Výstava: Ako každú poslednú nedeľu v mesiaci budú mať rodiny s deťmi voľný vstup do výstavných priestorov Historického múzea na Bratislavskom hrade. O 15.00 h a 16.00 h sa v rámci kultúrneho programu na 3. poschodí hradného paláca predstaví úspešný detský folklórny súbor Lúčka. Výstavy Historického múzea si môžu návštevníci prezrieť v čase od 9.00-17.00 h.

Hudba: V Hudobnej sieni Bratislavského hradu vystúpi o 17.00 h J. Ďurdina (hoboj) a O. Šebesta (klavír). Na programe sú diela G. Ph. Telemanna, G. Boniho a F. Poulenca. Slovkoncert poriada o 10.30 h v Mirbachovom paláci koncert, na ktorom budú účinkovať Graziele de Los Angeles (soprán, Mexiko) a Pedro Velasquez (klavír, Mexiko). Dnes sa v Kultúrnom stredisku na Vajnorskej ul. 21 končí festival country, trampskej a folkovej hudby Country '94 koncertmi týchto skupín: Tu v dome, Sanyland, Jednofázové kvasenie, Belasí, Sklo (Bratislava), Ozvena (Senica), F T Prim (Brno), Nugett (Rakúsko) a Taburet (Pardubice).

SEREĎ

Divadlo: V DK hosťujú o 15.00 h s pôvodnou rozprávkovou hrou pre deti Čarodejnica Ivica a jej dráčik Ohniváčik Oľga Hoffmannová a Peter Bzdúch.

ZVOLEN

Divadlo: V DJGT má Čierna kráľovná o 15. 00 h II. premiéru.

BANSKÁ BYSTRICA

Divadlo: Spišské divadlo tu o 15.00 h hosťuje s rozprávkou Aj soľ je nad zlato.

SENICA

Výstava: Kolektívnu výstavu pod pod názvom Umelci Záhoria - II. stretnutie otvorili v senickej Záhorskej galérii pri príležitosti 10. výročia jej vzniku. Viac než sto prác vystavuje na nej vyše štyridsať výtvarných umelcov, ktorí majú svoje korene na Záhorí - medzi inými J. Kostka, O. Bartošíková, A. Brunovský, M. Balgavý, Ľ. Hološka, B. Bača, I. Dolanský, D. Grečner, M. Flajžík, R. Fajnor, P. Žúrek a I. Patuc.

TRENČÍN

Hudba: V Galérii M. A. Bazovského bude o 19.00 h koncertovať rodina Höblingovcov spoločne s D. Rusó (klavír).

KOŠICE

Výstava: V Galérii J. Jakobyho v salóne Rembrandt na Alžbetinej 22 bude dnes o 15.00 h vernisáž výstavy odevných inštalácií Júlii Helmut pod názvom Zelená bistika.

PONDELOK 28. 11.

BRATISLAVA

Divadlo: V DPOH hosťuje divadlo Andreja Bagara z Nitry s predstavením O myšiach a ľuďoch. Hrá sa o 19. 00 h. V Teátre Istropolisu majú premiéru bratislavskí konzervatoristi, ktorí o 19.00 h uvedú Letný deň.

Hudba: V Spoločenskej sále PKO sa o 19.00 h začne Headbanger Fest, v rámci ktorého vystúpia skupiny Jolly Joker, Candy Core a hostia z Českej republiky - Plastic Beatles Of The Universe, Walk-Choc-Ice a Crime and...

Kino: Vo filmovom klube Nostalgia v budove Stavebnej fakulty STU na Starohorskej 2 bude dnes o 18.00 a o 20.30 h projekcia filmu nemeckého režiséra V. Schlöndorffa Smrť obchodného cestujúceho. Willyho Lomana hrá D. Hoffman.

ŽARNOVICA

Divadlo: DJGT tu o 11.00 a 18. 00 h hosťuje s Alžbetou Báthoryčkou. Na domácej scéne sa hrá Hrdina.

PODBREZOVÁ

Divadlo: Spišské divadlo tu o 10. 30 h hosťuje s rozprávkou Drak.

BOJNICE

Hudba: V SLK, LD Baník môžete o 19.30 h navštíviť klavírny recitál Mariána Lapšanského, ktorý uvedie diela Dvořáka, Nováka, Brahmsa a Liszta.

UTOROK 29. 11.

BRATISLAVA

Divadlo: V Istroplise je zmena predstavenia - zábavná relácia Dereš sa prekladá na 1. 12. V Štúdiu S je o 19.30 h 200. repríza Dňa radosti.

Literatúra: V Mestskej knižnici na Klariskej 16 je dnes o 17.00 h vernisáž antológie poviedok slovenských spisovateliek Espresso Eva, na ktorej bude mať E. Farkašová úvodné slovo. Súčasťou vernisáže je výstavka obrazov K. Fulierovej.

Hudba: V DK Zrkadlový háj bude o 19.00 h vystúpenie folklórnych súborov Lipa a Technik. V Moyzesovej sieni Slovenskej filharmónie bude dnes o 19.30 h autorský večer Romana Bergera. Vystúpia na ňom A. Jablokov (husle), J. Salay (klavír), D. Šlepkovská (alt) a J. Podhoranský (violončelo). Večer bude mimoriadny aj tým, že v programe bude uvedená premiéra diela Torzo (Na krásnom modrom Dunaji). V Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca uvedie súbor Musica Bohemica z Českej republiky o 19.30 h vianočný koncert pod vedením umeleckého vedúceho a dirigenta Jaroslava Krčka. Na programe budú vianočné melódie a piesne, pastierske tance, české ľudové koledy a melódie v úprave Jaroslava a Josefa Krčkovcov. Spoluúčinkujú: J. Miháliková, L. Vraspír a J. Krček.

VIEDEŇ

Výstava: Na Vysokej škole užitých umení (Hochschule für angewandte Kunst) na Schönlaterngasse 5 je v autorskej koncepcii M. Oriškovej sprístupnená výstava Fragment - slovenské umenie 90. rokov. Prezentujú sa I. Csudai, R. Ondák, V. Oravec. M. Pagáč, K. Pichler, R. Sikora, D. Tóth a J. Želibská.

NITRA

Hudba: V Nitrianskom múzeu sa o 19.00 h začne husľový recitál, na ktorom vystúpia P. Michalica (husle) a T. Nemec (klavír).

STREDA 30. 11.

BRATISLAVA

Literatúra: V Mestskej knižnici na Klariskej 16 je dnes o 16.00 h stretnutie s Albertom Marenčinom pri príležitosti vydania jeho knihy Okamih pravdy. Knihu uvedie poetka V. Prokešová.

Výstava: V galérii Nova na Baštovej 2 je sprístupnená výstava Juraja Dolána. Pri príležitosti stretnutia básnikov mladej generácie z Poľska, Českej republiky, Maďarska, Ukrajiny a Slovenska je v priestoroch Poľského inštitútu na Námestí SNP 27 inštalovaná výstava malieb Petro Hulyna.

Prednáška: V kinosále Slovenskej národnej galérie na Riečnej ulici 1 je dnes o 16.00 h prednáška pod názvom Konštruktívne tendencie. Jej autorkou je E. Trojanová.

Kino: Vo filmovom klube Nostalgia v budove Stavebnej fakulty STU na Starohorskej 2 bude dnes o 18.00 a o 20.30 h projekcia filmu Európa dánskeho režiséra Larsa von Triera, ktorý sa stal udalosťou roka 1991.

Hudba: V Estrádnej hale PKO bude o 19.00 h koncertovať skupina Karpina s hosťom jej programu - Acheronom. V Istropolise môžete navštíviť o 18.00 h verejnú oslavu jubilea Vaša Patejdla - program Relax Music Night - Happy Birthday Vašo. V programe vystúpi tiež rad priateľov Vaša Patejdla.

GALANTA

Divadlo: Činohra SND je tu na zájazde s predstavením Falošná slúžka.

ROŽŇAVA

Divadlo: DJGT tu o 19.00 h hosťuje s Nevyliečiteľnými.

NOVÉ ZÁMKY

Divadlo: Trnavské divadlo tu hosťuje s predstavením Diagnóza AIDS. Hrá sa o 14.00 h a 18.00 h.

Výstava: Vo výstavnej sieni Galérie umenia v Centre kultúry Nábrežie bude dnes o 16.00 h vernisáž výstavy Karola Barona pod názvom Parafrázy.

ŠTVRTOK 1. 12.

BRATISLAVA

Výstava: Vo foyer budovy Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici bude dnes o 17.00 h ovorenie výstavy výtvarných diel pri príležitosti medzinárodného roku rodiny, ktorú pripravil Spolok výtvarníkov Slovenska. Združenie Nana Marves uvádza jordánskeho výtvarníka Faisala El-Quwaidera vo výtvarnej inšpirácii Almalík, ktorý bude mať dnes o 19.00 h vernisáž svojej výstavy v Galérii Cypriána Majerníka.

MARTIN

Divadlo: O 16.00 h je tu predpremiéra Gogoľových Bláznových zápiskov.

KOŠICE

Hudba: V Dome umenia bude o 19.00 h koncertovať Štátna filharmónia Košice pod dirigentským vedením Petra Ferenca. Sólovo sa predstaví Fréderic Pelassy (husle, Francúzsko). Na programe budú diela A. Dvořáka a M. P. Musorgského.

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy

 1. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
 2. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
 3. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
 4. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
 5. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
 6. Nestarnú, ale dozrievajú
 7. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie
 8. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 %
 9. Rýchlejšie doma. Už čoskoro.
 10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 1. Pripojte sa na nový internet už aj v oblasti Gemera a Novohradu
 2. Na Kysuciach budete môcť surfovať na internete rýchlejšie
 3. Na Orave dobre aj s novým optickým internetom
 4. Aj do Liptovského Mikuláša dorazí nová optická sieť
 5. Najnovšia ponuka optického internetu na Spiši
 6. V oblasti Prešova budete môcť využiť nový optický internet
 7. V okolí Levíc budete mať možnosť využiť nový, rýchly internet
 8. Moderný a spoľahlivý internet aj na Hornom Zemplíne
 9. Surfujte na novej optickej sieti aj na Dolnom Zemplíne
 10. Už aj v Košiciach sa pripojíte do modernej optickej siete
 1. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo 16 129
 2. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie 15 474
 3. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope 14 698
 4. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti) 9 012
 5. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 % 8 188
 6. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci 7 883
 7. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch 7 818
 8. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant 7 238
 9. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov? 7 132
 10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 6 155