Tituly majstrov Slovenska v lyžovaní získali Bukvajová, Ježík a Roško,

ŠTRBSKÉ PLESO (TA SR) - Prvý deň poslednej časti tretích majstrovstiev samostatnej Slovenskej republiky v klasických lyžiarskych disciplínach priniesol na dlhých tratiach klasickou technikou titul na 20 km Jaroslave Bukvajovej a na 30 km Stanislavovi ...

ŠTRBSKÉ PLESO (TA SR) - Prvý deň poslednej časti tretích majstrovstiev samostatnej Slovenskej republiky v klasických lyžiarskych disciplínach priniesol na dlhých tratiach klasickou technikou titul na 20 km Jaroslave Bukvajovej a na 30 km Stanislavovi Ježíkovi. Obaja vlaňajšie tituly obhájili. Spomedzi juniorov tituly získali Bukvajová a Peter Korsch. Rámec vrcholnej súťaže tvorilo prekvapujúce slnečné počasie po bohatých snehových nádielkach posledných dní (až pol metra čerstvého snehu), fujaviciach a piatkovej hmle, ktorá prerušila tréning skokanov. V behu žien nemohli prísť na štart pre ochorenie reprezentantky Havrančíková a Kutlíková, treba však povedať, že tieto výborné korčuliarky by sotva prekazili klasičke Bukvajovej v získaní titulu. Nepríjemná bola aj správa o neúčasti Bátoryho a Páričku, ktorí sa začiatkom marca pričinili o 4. miesto slovenskej štafety na MS juniorov, hoci v predvečer pretekov ich ešte žrebovali.

Bodku za majstrovstvami Slovenska urobili na Štrbskom Plese skokani. Napriek tomu, že v sobotu sa nad skokanským areálom rozpútala snehová fujavica, nedeľné ráno vítala súťažiacich známa nádherná tatranská scenéria v slnečnom kúpeli. Skokani mohli skákať - ako ináč v tejto zime - iba na strednom mostíku a titul získal 20-ročný Vladimír Roško. Mal vyrovnané výkony 90,5 a 91 m, čiže až v závere zimy dosiahol svoju vrcholnú formu a obhájil lanský titul. Najdlhší skok dňa však zaznamenal rovnako mladý Marek Donoval, ktorý vyrovnal rekord mostíka 93,5 m z roku 1988 (František Jež) svojím druhým pokusom. O titul na veľkom mostíku sa bude súťažiť o týždeň v Zakopanom.

Víťazom posledných tohtoročných pretekov Interkontinentálneho pohára v severskej kombinácii na Štrbskom Plese sa časom 43:45 min stal 20-ročný český pretekár Jan Krotil, ktorý na 15 km trať vybiehal po skokoch na mostíku K-88 na šiestom mieste. Druhý do cieľa (so stratou 43,1 s) dobehol Švajčiar Würst, ktorý si týmto umiestením ešte viac poistil svoje víťazstvo v Interkontinentálnom pohári v sezóne 1994/95. Tretí v 12.dieli tejto súťaže skončil Nemec Ricardo Stärker (strata 55,9 s) a štvrtý Čech Zbyněk Pánek,ktorý strácal na prvého 1:36,1 min. Zo slovenských pretekárov sa najviac darilo skúsenému 25-ročnému pretekárovi Michalovi Giackovi. Výborným behom vybojoval piate miesto, keď na víťaza strácal 1:43,8 min. Najlepší slovenský združenár Giacko po pretekoch povedal: "Odrazu mi stuhli stehná a napokon som bol rád, že som dobehol do cieľa tak ako som dobehol. Je to však po majstrovstvách sveta môj druhý najlepší výsledok a som rád, že som aspoň na konci pretekárskej zimy dosiahol určitý vrchol formy."

1. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? Takto internet rozšírite do každého kúta
  2. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  3. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  5. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete