Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

V súboji o tretiu priečku v Pezinku úspešnejšie volejbalistky Žiaru # Volejbal - I. liga 13. kolo mužov a žien

BRATISLAVA (SME - sd) - Trináste kolo mala na programe volejbalová liga. Ťahákom kola bolo stretnutie prvého s tretím - Púchova s Dubovou. Dubovčania však na Považí veľa nepredviedli a uhrali len 14 bodov. Rovnako tak ani druhá Detva neprehrala. Doma ...

BRATISLAVA (SME - sd) - Trináste kolo mala na programe volejbalová liga. Ťahákom kola bolo stretnutie prvého s tretím - Púchova s Dubovou. Dubovčania však na Považí veľa nepredviedli a uhrali len 14 bodov. Rovnako tak ani druhá Detva neprehrala. Doma naplno bodovali aj volejbalisti VKP B. Naopak víťazstvo na vlastnej palubovke nezaznamenali družstvá z chvosta tabuľky B. Bystrica a Martin (ten v lige ešte nezvíťazil). Pred vlastným publikom sa nedarilo ani bratislavskej Ravijome. V takmer dvojhodinovom stretnutí podľahla Gemeru Revúca - všetky tri sety získali hostia zhodne po víťazstvách 16:14. Líder súťaže žien STU si dva body na domácej pôde vziať nedal. Naprázdno nevyšla ani Trnava po víťazstve v Hnúšti 3:1. V súboji o tretiu priečku v Pezinku prekvapujúco zvíťazili volejbalistky Žiaru. Derby bratislavských družstiev Slávia UK - Doprastav sa stal záležitosťou vysokoškoláčok, ktoré súperkám pustili len jeden set. V tomto kole mal voľno Martin.

PROGRAM 14. KOLA (sobota 28. januára o 16.00 h) - muži: Nitra - Detva, Prešov - B. Bystrica, Inter - Ravijoma, Revúca - Martin, Košice - Púchov, Dubová - VKP B. Ženy: Senica - Trnava, Hnúšťa - Pezinok, Žiar - VŠC STU, Snina - Slávia UK B, Doprastav - Martin. Voľno bude mať Kežmarok.

MUŽI - ŠK Banská Bystrica - Inter Bratislava 1:3 (12, -7, -13, -4), 106 minút, 100 divákov. Matador Púchov - Petrochema Dubová 3:0 (4, 3, 7), 61 minút, 200 divákov. PPS Detva - Sokol Prešov 3:0 (11, 6, 9), 79 minút, 220 divákov. Sokol Martin - TU Košice 1:3 (-7, -6, 13, -7), 113 minút, 100 divákov. Ravijoma Bratislava - Saturn Gemer Revúca 1:3 (-14, 3, -14, -14), 106 minút, 70 divákov. VKP Bratislava B - Slávia VŠP Nitra 3:1 (-3, 8, 11, 12), 89 minút, 20 divákov.

12. Martin 13 0 13 5:39 13

ŽENY - Iskra Hnúšťa - Spartak Trnava 1:3 (13, -7, -2, -10), 81 minút, 130 divákov. OB Kežmarok - SH Senica 0:3 (-10, -5, -11), 66 minút, 120 divákov. VŠC STU Bratislava - SV Snina 3:1 (5, 8, -7, 14), 79 minút, 100 divákov. VTC Pezinok - Strojal Žiar nad Hronom 1:3, 80 minút, 100 divákov. Slávia UK Bratislava B - Doprastav Bratislava 3:1 (10, -7, 8, 12), 86 minút, 50 divákov.

1. STU 12 11 1 35:13 23

2. Trnava 12 10 2 33:19 22

3. Žiar 12 7 5 29:19 19

4. Pezinok 12 7 5 26:19 19

5. Snina 12 6 6 28:22 18

6. Senica 11 7 4 23:18 18

7. Doprastav 12 6 6 24:21 18

8. Slávia UK B 12 6 6 23:26 18