"Je možné, že v určitej etape akcií federálneho vojska v Čečensku situácia nebola v plnej miere pod prezidentovou kontrolou. Mohli by o tom svedčiť napríklad bombardovania Grozného, ktoré sa realizovali, nehľadiac na Jeľcinove príkazy zastaviť ich. Po poslednom zasadaní Bezpečnostnej rady niet dôvodov myslieť si, že prezident situáciu nekontroluje alebo že sa prijímajú rozhodnutia bez jeho vedomia."
Žirinovskij podporil Jeľcinov zásah...
"Žirinovského podpora je veľmi nebezpečný príznak. Myslím si, že je to výrazný dôkaz začiatku Jeľcinovho pohybu na ceste k autoritatívnej moci. Zároveň sa nádejam, že ešte má možnosť zastaviť sa, kým neprešiel veľkú časť cesty od demokrata k boľševikovi."
Niektorí ruskí demokrati upozorňujú na "nevyhnutnosť" štátneho prevratu.
"Dnes môžeme vravieť o 'plaziacom sa prevrate', keď moc postupne prechádza od zákonných orgánov moci k skupine osôb, ktoré prezident odstavil, a nezastávajú politické posty. Nemyslím si, že je nevyhnutný 'definitívny prevrat', ale som si vedomý, že je celkom možný. Už dnes môžeme povedať, že Jeľcin utrpel v čečenskej kríze politickú prehru..."