Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

oddelenie kultúry pozýva 9. - 15. marec 1996

DIVADLO

Opera a balet SND Bratislava (07/533 00 69, 533 30 83-6, kl. 284, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

9. Z rozprávky do rozprávky (11.00), 11. Carmen, 12. Bohéma, 13. Giselle, 14. Rigoletto, 15. Don Quijote

Divadlo P. O. Hviezdoslava Bratislava (Laurinská 20, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

9. Na skle maľované, 10. Jazmínko v krajine klamárov (11.00), 14. Sen noci svätojánskej, 15. Becket alebo Božia česť

Malá scéna Bratislava (Dostojevského rad 7, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

Skryť Vypnúť reklamu

9., 10. Sex noci svätojánskej, 12. Každý má svoju pravdu, 13. Neapolská choroba, 14., 15. Keď tancovala...

Nová scéna Bratislava (Kollárovo nám. 20, 07/

/32 57 41, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

8. Grand Pierrot, 9.-12. Jozef a jeho zázračný farebný plášť, 13. Kráľ Ján, 15. Paganini

Štúdio S Bratislava (Námestie 1. mája 5; tel. č.: 07/36 75 52, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.30)

10. Podivné popoludnie Dr. Zvonka Burkeho, 11. O škodlivosti tabaku, 14. Jubileum

Astorka - Korzo `90 Bratislava (07/533 38 40, 53 20 93, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.30)

12. Macocha, 13. Tartuffe, 14., 15. Kabaret

Stoka Bratislava (Pribinova 1, 07/36 49 61, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 20.00)

Skryť Vypnúť reklamu

12. Slepá baba, 14., 15. Komora

Dom kultúry Dúbravka Bratislava (Saratovská 12, 07/76 56 40)

9. Trnavské divadlo - Hriech (9.00 a 11.00)

Radošinské naivné divadlo Bratislava (07/

/526 49 39, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

11. Delostrelci na mesiaci, 12. Vygumuj a napíš

GUnaGU Bratislava (Klub Čierny havran, Biela ulica 6)

11., 12. Mária Sabína

Štátne bábkové divadlo Bratislava (07/32 36 68)

10. Mery (10.00 a 14.30), 11. Mery (9.00 a 11.00), 12. Mery (10.00), 13. Ukradnutý čas (10.00 a 14.00), 14. Ukradnutý čas (9.00 a 11.00), 15. Objavenie Ameriky

Trnavské divadlo Trnava (0805/214 46, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

9., 13. Veľký hnev Filipa Hotza, 12. Klamár (Levice), 14. Malý nočný príbeh, 15. Hriech

Skryť Vypnúť reklamu

Divadlo Andreja Bagara Nitra (087/248 87,

52 99 30, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

9., 11. Jozef Mak, 12. Pygmalion, 13. Perinbaba, 9., 15. Mária Stuartová

Bábkové divadlo Nitra (Ulica 7. pešieho pluku)

10. Princezná Kukulienka (15.00), Budkáčik a Dubkáčik (Banská Bystrica), 12.-15. Zvonček a Bambuľka

Divadlo SNP Martin (ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

9. Balkón Story, 12., 13. Komédia o bohatci a Lazarovi, 15. Móda v opere

Divadlo J. G. Tajovského Zvolen (0855/217 81, 221 91, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

10. Večer operetných árií (17.00), 11. Inkognito (B. Bystrica - 11.00), 12. Truffaldino z Bergama (9.00 a 19.00), 13. Čierna kráľovná (9.30 a 11.15) 14. Kováči, 15. Slovenská rapsódia (Prievidza)

Skryť Vypnúť reklamu

Mestské divadlo Žilina (089/62 37 03)

9., 11., 12. Pán Tomáš, 14., 15. Klauniáda

Divadlo Maják Žilina

10. O Palčekovi, 11. Robinson (Dolné Vestenice), 12., 13. O Plačekovi (Kysucké Nové Mesto)

Bábkové divadlo Žilina (089/62 03 15, 62 39 95)

10. O Jánovi Hrachovi, 13.-15. Strašidlo cantervillské

Štátna opera Banská Bystrica (Národná ulica 11, 088/72 58 23)

12. La Traviata (18.30), 13. Aida (inscenovaný prierez operou, Bohéma klub, predstavenie je zrušené), 14. Eugen Onegin (18.30)

Bábkové Divadlo na Rázcestí Banská Bystrica (088/72 41 93)

12. Malý princ, 13. Dojímate ma veľmi

Divadlo Jonáša Záborského Prešov (091/

/722 22 57 64, 73 39, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

10. Pokrvní bratia (18.30), 11. Ergo, kladivko (18.30), 12. Na skle maľované (10.00), 13. Hrnčiarsky bál (10.00), Všetko je v záhrade (19.00), Na skle maľované (10.00), 14. Dolárová princezná (10.00), 15. Dolárová princezná (10.00), Všetko je v záhrade, Natierač

Skryť Vypnúť reklamu

Spišské divadlo Spišská Nová Ves (0965/

/42 24 29)

13., 14. Čosi je zhnité v štáte dánskom

Divadlo Janka Borodáča Košice (Hlavná 1, 095/623 19 52, 622 12 33, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

10., 13. Notre Dame, 12. Na skle maľované (10.00), La Traviata, 13., 14. Dobrodružstvá smelého zajka (10.00), Žobrácka opera, 15. Letokruhy, Natierač

FILMOVÉ KLUBY

Filmový klub Nostalgia Bratislava (Starohorská 2, budova stavebnej fakulty, 07/36 11 73, 18.00 a 20.30)

11. Solaris (Rusko 1972, réžia Andrej Tarkovskij, dvojprogram, iba o 18.00, 15,-), 13. Ed Wood (USA 1994, Tim Burton, 20,-), 15. Krídla slávy (Holandsko 1990, Otakar Votoček, 15,-)

Filmový klub "Áčko" Bratislava (MFF UK, Mlynská dolina, 19.00, cena preukazu 25,-/vstupné 10,-)

Skryť Vypnúť reklamu

12. Čas sluhů (ČSSR 1989, Irena Pavlásková, 111 min), 13. Topenie po číslach (Veľká Británia 1988, Peter Greenaway, 113 min), 14. Šofér slečny Daisy (USA 1989, Bruce Beresford, 100 min)

FILMOVÉ PREMIÉRY

od 14. Režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Mys hrôzy, Farba peňazí, Posledné pokušenie Krista) a mafiánsky raj Las Vegas roku 1973. Sam Ace Rothstein (Robert De Niro - Taxikár, Čas prebúdzania, Oheň, Frankenstein) je majiteľom stávkovej kancelárie a šéfom štyroch kasín. Dozerá na správne otáčanie peňazí a zlaté zisky mafie. Očarí ho však Ginger McKennová (Sharon Stoneová - Základný inštinkt, Sliver, Križovatka, Špecialista), kráska hrajúca s falošnými žetónmi. Jej posadnutosť a partner Nicky Santoro (Joe Pesci - Mafiáni, Zúriaci býk, Môj bratranec Vinny) však pre Rothsteina znamenajú nebezpečenstvo definitívneho pádu z piedestálu bossa mafie. Trojhodinový kontroverzný film s výbornou hudbou 70. rokov - Dean Martin, Tony Bennett, Ottis Redding, Roxy Music.

Skryť Vypnúť reklamu

od 14. Pokračovanie úspešnej komédie z roku 1991 zarobilo v USA za pár týždňov 75 miliónov dolárov a Steve Martin získal za rolu Georga Banksa nomináciu na Zlatý glóbus. Napriek tomu, že George sa už cíti starý na otca, ale príliš mladý na dedka, stane sa. A obidvojo naraz. V ďalších úlohách sa predstavia Diane Keatonová, Martin Short a Kimberly Williamsová. Režisérom je opäť Charles Shyer, hudbu zložil Alan Silvestri (Forrest Gump, trilógia Návrat do budúcnosti, Mladé pušky II).

CYKLUS

Kinosála Slovenskej národnej galérie Bratislava (Riečna ul. 1)

Dokumentárny film v slovenskej kinematografii (6. 3.-5. 6., každú stredu 17.30, 5,-): 13. Po horách, po dolách (réžia Karol Plicka, 1929), Národný umelec prof. Karol Plicka (réžia Martin Slivka, 1969)

Skryť Vypnúť reklamu

VÝSTAVY

Slovenská národná galéria Bratislava (Rázusovo nábrežie 2)

stále expozície: Umenie Slovenska (Gotické umenie, Barokové umenie), Staré európske umenie zo zbierok SNG, Úžitkové umenie, dizajn a architektúra 1900-1995

Slovenská národná galéria Bratislava (Esterházyho palác - prízemie, Námestie Ľ. Štúra 4 )

14. Vernisáž výstavy britského sochára Anthonyho Cara pod názvom Kaskády (17.00)

Slovenské národné múzeum - Historické múzeum Bratislavský hrad

do 31. 5. K životnému jubileu Šarloty Kišovej - Ľudový odev a scéna (1. poschodie), Spomienky na remeslá, Strieborný poklad Historického múzea, Historický nábytok a Hodiny zo zbierok HM SNM - suterén pod Čestným nádvorím.

Slovenské národné múzeum Bratislava (Vajanského nábrežie)

do 15. Roman Vishniac - fotografie (1. poschodie), do 31. Kultúra a náboženstvo starej Ameriky, do 15. 5. Interaktívna výstava Schola ludus

Skryť Vypnúť reklamu

Galéria mesta Bratislavy

Mirbachov palác Bratislava (Františkánske nám. 11, 07/533 15 56, denne okrem pondelka 10.00-17.00, prízemie)

do 10. Dušan Pončák - sochy, reliéfy, kresby; 15. Massimina Pesceová - Birgit Ravnkildeová - vernisáž výstavy pod názvom Vznášajúce sa kryštály a odpočívajúce kamene (16.00).

Mirbachov palác Bratislava (1. poschodie)

Stredoeurópske barokové maliarstvo, sochárstvo a grafika (stála expozícia)

Mirbachov palác (2. poschodie)

do 24. Retrospektíva francúzskeho dizajnéra Martina Szekelyho

Pálffyho palác Bratislava (Panská 19, 07/

/533 36 27, 1. poschodie)

do 10. Výstava pešej púte vozíčkarov a ich priateľov z Varšavy do Čenstochovej na fotografiách Jozefa Sedláka - prízemie; 13. Vernisáž Českí výtvarní umelci medzivojnového obdobia - pri príležitosti začatia činnosti dcérskej spoločnosti Komerčnej banky Bratislava (12.00)

Skryť Vypnúť reklamu

Expozícia zakladateľskej generácie moderného slovenského maliarstva a sochárstva, Gotická tabuľová maľba a plastika (stála expozícia)

Pálffyho palác Bratislava (Galéria aktualít)

do 17. Mária Filová - Metamorfózy

Pálffyho palác Bratislava (2. poschodie)

Stredoeurópske maliarstvo a sochárstvo 19. storočia

Pálffyho palác Bratislava (3. poschodie)

do 10. Karol Barón - Parafrázy; 14. Vernisáž výstavy s názvom Enter, ktorá predstavuje tvorbu štyroch súčasných rakúskych výtvarníkov: E. Gyrzicka, H. Mlenek, E. Skricka, R. Svoboda. (18.00).

Výstavná sieň Starej radnice Bratislava (Primaciálne námestie 3 - 1. poschodie)

Výstava Prix architecture Bretagne `94 - tvorba bretónskych architektov 1993-1994

Galéria Nova Bratislava (Baštová 2)

do 10. Jana Želibská - grafika, šesťdesiate roky; 11. Vernisáž Miloš Karásek - Známky života (filatelia slečny Želmíry, 18.00)

Skryť Vypnúť reklamu

Galéria Cypriána Majerníka Bratislava (Hurbanovo námestie)

do 17. Miloš Šimurda - obrazy

Galéria Medium pri VŠVU Bratislava (Hviezdoslavovo námestie 18)

do 16. Výstava britskej výtvarníčky Anne Lydiatovej Soľ zeme

Galéria Michalský dvor Bratislava (Michalská ulica)

A1 - A. Kraščenič, P. Sceranka, J. Kelemen, J. Hlavatý

Maďarské kultúrne stredisko Bratislava (Somolického 1/a, 07/49 42 00)

do 22. Výstava výberu diel Spoločnosti maďarských výtvarných umelcov v SR z II. členskej výstavy v Komárne 1995

Bulharské kultúrne a informačné stredisko Bratislava (Panská 1)

12. Vernisáž Súčasná bulharská grafika zo zbierok sofijskej mestskej umeleckej galérie (17.00)

Nemecký kultúrny inštitút Bratislava (Konventná 1)

do 29. Klaus Staeck - plagáty k životnému prostrediu

Skryť Vypnúť reklamu

Dom zahraničných Slovákov Bratislava (Štefánikova 25)

do 16. Ján Husárik - 30. výročie tvorby (maľba a keramika)

Rakúske kultúrne centrum Bratislava (Zelená ulica 7)

do 31. M. Blank, Ch. Kempf, M. Osterider, U. Vonbank Schedler

Dom umenia Bibiana Bratislava

do 24. Začarovaný svet Táne Žitňanovej - výber z tvorby pre deti

Malokarpatské múzeum Pezinok

Fridrich Moravčík - výber z maliarskej tvorby, výstava pri príležitosti 80. narodenín autora

Galéria J. Koniarka Trnava - Kopplov kaštieľ (Zelený kríček 3)

do 17. Vladimír Preclík - kovové plastiky a kresby

Galéria J. Koniarka - Synagóga Trnava (Halenárska ulica)

do 28. Výstava Ilony Némethovej a Anny Fedákovej v rámci Umenia aury 5

Západoslovenské múzeum Trnava

do 31. Kresba - študenti 1. ročníka Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity - ateliér akad. mal. Blažeja Baláža

Skryť Vypnúť reklamu

Galéria umenia Nové Zámky (CK Nábrežie)

do 30. Pavel Hayek - maľba (Štruktúry)

Galéria P. M. Bohúňa Liptovský Mikuláš (Veľká sieň)

do 31. Laco Teren - výber z najnovšej tvorby; do 13. 4. výstava venovaná 10. narodeninám reklamenej agentúry Wiktor/Leo Burnett

Galéria Klasik Žilina (Hurbanova 19)

do 31. Marcel Dúbravec - grafiky, kresby

Považská galéria umenia Žilina (Ul. M. R. Štefánika 2)

do 31. Výstava predstaviteľa akčného a konceptuálneho umenia na Slovensku: Michal Kern/1938-1994 - in memoriam

Považská galéria umenia Žilina (Ul. M. R. Štefánika 2) - Malá výstavná sieň

do 31. Výstava Miloša Štofka pod názvom

Rovnaké a iné - kineticko-akustická inštalá-

cia

Považské múzeum Žilina (Budatínsky zámok)

Zbierka Drotárskeho remesla a umenia sa vrátila na svoje pôvodné miesto do Považského múzea (8.00-16.00).

Skryť Vypnúť reklamu

Turčianska galéria Martin

do 15. Biblické témy na grafických listoch zo 16.-18. storočia zo zbierok Galérie mesta Bratislavy, do 31. Miroslav Cipár - výber z tvorby

Galéria Ľudovíta Fullu Ružomberok (Makovického 1)

do 12. 5. Kresby talianskych majstrov 15.-18. storočia vo faksimile viedenskej Albertiny

Štátna opera Banská Bystrica

Výstava prác študentov a pedagógov VŠVU - katedra úžitkového umenia II. z Ružomberka

Slovenská národná galéria Zvolen - zámok

13. Vernisáž výstavy Šesťdesiate roky v slovenskom výtvarnom umení (16.00)

Vlastivedné múzeum Zvolen (Námestie SNP 31)

do 31. Výstava Hronského krajina plná detstva

Novohradská galéria Lučenec (Kubínyiho námestie 3)

do 15. Shraga Weil - tridsať rokov grafiky

Múzeum moderného umenia rodiny Warholovcov Medzilaborce

Skryť Vypnúť reklamu

do 31. Výstava Homage Ray Johnson - medzinárodná výstava Fax-artu; do 31. Bohdan Korž - výber zo sochárskej tvroby, Ľudmila Koržová-Raďková - výber z tvorby; Olexa Novakivskyj - Zachránená paleta (zo súkromnej zbierky Mykolu Mušinku)

Šarišská galéria Prešov (Hlavná 51)

do 10. Alexy - Bazovský - Palugyay 1929-1937

Galéria J. Jakobyho Košice (Hlavná 27)

do 10. Juraj Daňo - výstava pri príležitosti životného jubilea umelca

Galéria J. Jakobyho Košice (Alžbetina 22)

do 14. 4. České výtvarné umenie prelomu 19. a 20. storočia zo zbierky Českého múzea výtvarných umení v Prahe

České múzeum výtvarných umení

Východoslovenská moderna 20. rokov - Apokalypsa XX (J. Jakoby, A. Jaszusch, K. Bauer, K. Sokol, E. Krón, J. Foltýn a ďalší)

Národní technické museum Praha

do 25. Aleš Najbrt - grafický dizajn (práce z rokov 1991-1995)

Starý kráľovský palác na Pražskom hrade

do 12. 5. Pohrebná výbava českého kráľa Rudolfa (Najstarší Habsburgovia na Pražskom hrade)

Galeria MIRO Praha (Strahovské nádvoří 1/132, 02/53 68 68)

Výstava kresieb a litografií Johna Lennona (1940-1980)

LITERATÚRA

České centrum Bratislava

11. Literárny večer Radosť zo života - radosť z tvorby/spomienka na nedávno zosnulého člena Novej scény v Bratislave, herca, speváka a predsedu Kruhu priateľov českej kultúry Jaroslava Rozsívala (17.00)

Kultúrny inštitút Maďarskej republiky Bratislava (Somolického 1/a)

11. Prezentácia literárneho a spoločensko-vedeckého časopisu Új forrás (Nový prameň) z Tatabánye - šéfredaktor Imre Monostori, redaktor László Tóth, literárny historik a prezident Zväzu maďarských spisovateľov v MR Béla Pomogáts, spisovateľ Lajos Grendel (17.00)

Mestská knižnica Bratislava (Laurinská 5)

13. Otvorenie nového pracoviska úseku krásnej a cudzojazyčnej literatúry (12.00)

STRETNUTIE

Slovenský inštitút Praha (Purkyňova 4, 02/

/29 09 93)

10. Klubové stretnutie s herečkou Svetlanou Nálepkovou (koncertná sála, 18.00)

HUDBA

Mirbachov palác Bratislava

10. Komorný koncert k Roku slovenskej hudby - D. Martinček: Concertino pre flautu a klavír (premiéra), D. Kardoš: Tri skladby pre klavír a štyri ruky, J. Grešák: Hexody pre klarinet a klavír, M. Novák: Sonatína pre fagot a klavír (premiéra), Ľ. Rajter: Partita pre osem violončel (premiéra) - K. Hübnerová, P. Drlička, P. Hanzel, H. Gáfforová, P. Čerman, D. Kardošová, T. Lenková, V. Kellyová a Bratislavskí violončelisti (10.30)

Bratislavský hrad (bašta Luginsland)

10. Portréty osobností slovenskej ľudovej hudby - spomienka na fujaristu Martina Ľuptáka Sanitrára (15.00)

Koncertná sieň Hudobnej a tanečnej fakulty VŠMU Bratislava

12. Husľový recitál - Peter Šaray, Jana Nagyová-Juhászová (19.30)

Teátro Istropolisu Bratislava

11. Senzus (19.00, 60,-), 14. Krst CD huslistu Dalibora Karvaya (16.00), 15. Žobráci - The Beggars/bluegrassová skupina košických a prešovských muzikantov (19.00, 70,-)

České centrum Bratislava

12. Medailón českého skladateľa a pedagóga prof. Ctirada Kohoutka Zamyslenie nad vlastnou tvorbou, uvádza profesor bratislavského konzervatória Stanislav Hochel (18.00)

Kultúrne stredisko Dúbravka Bratislava (Ožvoldíkova 12, 07/76 34 82)

9. Belasí - tanečný večer s country (18.00)

Dom kultúry Dúbravka Bratislava

11. Román o base - literárno-hudobná kompozícia (19.00)

Mestská knižnica Bratislava (Laurinská ul.)

13. Komorný súbor Musa ludens - program pri príležitosti otvorenia knižnice (14.30)

Dom kultúry Lúky Bratislava (Vígľašská 1, 07/82 39 30)

14. Made 2 Mate (19.00)

Zichyho palác Bratislava

14. Večer spirituálov a černošskej poézie - komorný súbor Close Harmony Friends (17.00)

Mestské kultúrne stredisko Galanta

11. Ľudová hudba Kacaj (divadelná sála, 17.00)

DK Orbis Nitra

14. Robo Grigorov a Midi (19.00)

DK - Nábrežie Nové Zámky

15. Robo Grigorov a Midi (20.00)

Galéria M. A. Bazovského Trenčín

10. Slávnostné otvorenie Hudobnej jari - Mladí bratislavskí sólisti: dirigent Mario Košik, klavír Aleš Solárik - Rajter, Mozart, Haydn (19.00)

Liečebný dom Mier Bojnice

11. Trávničkovo kvarteto - František Figura, Michal Ševčík, Jan Jurík, Antonín Gál: Mozart, Boccherini, van Beethoven, Dvořák, Fibich, Strauss, Nedbal, Zeljenka (19.30)

Liečebný dom Diamant Dudince

11. Večer s operou a operetou: Eliška Horná - soprán, Peter Šubert - barytón, Dušan Stankovský - klavír (19.00)

Dom kultúry MsKS Partizánske

9. Zlatá črievička Slovakia Fest `95 - celoslovenská súťaž začínajúcich spevákov populárnej piesne (výberový konkurz, 8.30) - finálový večer bude 23. mája v Športovej hale v Partizánskom

Sála MsKS Žiar nad Hronom

13. Otvárací koncert Hudobnej jari: Peter Michalica - husle, Dana Šašinová - klavír/Vivaldi, Bartók, Moyzes, Franck, Schubert, Kreisler (19.00, dtto kinosála Sliač 16.00)

DK - Radnica Rožňava

12. Robo Grigorov a Midi (19.00)

Club Indiana Banská Bystrica

9. O. B. D.

Stará menza Zvolen

13. Robo Grigorov a Midi (19.00)

KM-centrum Poprad

15. O. B. D.

Závodný klub Jas Bardejov

10. Robo Grigorov a Midi (18.00)

Liečebný dom Astória Bardejov

12. Dámske komorné trio: Anna Izakovičová - flauta, Alena Vigašová - violončelo, Monika Chupáčová - klavír (19.30)

Vysokoškolský internát Košice (Jedlíkova 7)

11. Robo Grigorov a Midi (19.00)

Dom umenia Košice

14. Štátna filharmónia Košice, dirigent Rudolf Geri, saxofón Shawn Loescher (USA) - E. Sauter: Four Works for Jazz Saxophone and Orchestra, A. Dvořák: Symfónia č. 8 (19.00, A cyklus)

Lucerna Praha

10. Dvořana Folk & Country (udeľovanie cien ankety hudobného mesačníka Folk & Country)

Slovenský inštitút Praha (Purkyňova 4, 02/

/29 09 93)

11. Skupina Unikum - hudba, spev, step, pantomíma (koncertná sála, 18.00), 15. Koncert k Roku slovenskej hudby: D. Rusó, J. Slávik, M. Jelínek - Krák, Martinček, Brahms (18.00)

Slovenský inštitút Viedeň (Wipplingerstrasse

24-26)

12. Komorný koncert barokovej hudby v rámci výstavy Jeho cisársky majestát prichádza.../Návštevy Habsburgovcov v stredoslovenských banských mestách: Anna Hölblingová - husle, Quido Hölbling - husle, Daniela Rusó - čembalo (19.00)

The Kaplan Recitall Hall New York (Lincoln Center)

11. Slávnostný koncert venovaný priateľstvu medzi Slovenskou a Českou republikou v rámci projectu Svetová harmónia 2000/The World Harmony Pilgrim Dream Project

Skryť Vypnúť reklamu

Inzercia - Tlačové správy

  1. „Prezlečte“ svoj domov! V móde je šetrenie peňazí aj prírody
  2. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
  3. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
  4. Znalec slovenského brandy
  5. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
  6. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
  7. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
  8. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
  9. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
  10. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
  1. Hobbymarket OBI predstavil nový koncept predajne v Michalovciach
  2. Aktuálne radarové a slovenské hlásenia v autokamere?
  3. Tesco announces net-zero target of 2035 for its operations
  4. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
  5. Lekárska prehliadka pre cudzincov je v Nitre, aj bez objednania
  6. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
  7. Rozšírená realita a ovládanie na diaľku
  8. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
  9. Trnavské mýto: Od centrálneho trhoviska ku kongresovej sále
  10. „Prezlečte“ svoj domov! V móde je šetrenie peňazí aj prírody
  1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 7 230
  2. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi 6 676
  3. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 5 171
  4. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 4 454
  5. Slovenský orloj – svetová atrakcia 3 616
  6. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 490
  7. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 237
  8. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 190
  9. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 3 121
  10. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád 2 600
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Zatvoriť reklamu