Piatok, 24. september, 2021 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky

V taktike semifinalistov dôrazne platí: dopredu môžeš, dozadu musíš!

Veľmi dobrý hokej pred zaplnenými tribúnami sa hral v úvodných súbojoch semifinále. Favorizované tímy Košíc a Trenčína vedú na zápasy 2:0. Avšak Slovan, resp. Martin zviedli s nimi vyrovnané partie a ak v nadchádzajúcich dvoch dueloch v piatok a sobotu ..

Veľmi dobrý hokej pred zaplnenými tribúnami sa hral v úvodných súbojoch semifinále. Favorizované tímy Košíc a Trenčína vedú na zápasy 2:0. Avšak Slovan, resp. Martin zviedli s nimi vyrovnané partie a ak v nadchádzajúcich dvoch dueloch v piatok a sobotu nepremrhajú výhodu domáceho prostredia, môže byť z toho pekný hokejový maratón. Oba porazené tímy veria, že ak sa k nim šťastie neobráti chrbtom, prinajmenšom raz sa ešte vrátia na ľad svojich súperov. Pripomeňme si, že semifinále sa už hrá na štyri víťazstvá. Prípadný piaty zápas by sa v utorok 12. marca opäť uskutočnil v Košiciach - Trenčíne, prípadný šiesty v piatok 15. marca v Bratislave - Martine a rozhodujúci siedmy v pondelok 18. marca v Košiciach - Trenčíne. Už sa nehrá o fazuľky, a tak v taktike štyroch semifinalistov dôrazne platí: dopredu môžeš, dozadu musíš! V štyroch semifinálových stretnutiach padlo len 16 gólov, kým v rovnakom počte zápasov o 5.-8. miesto ich bolo 34. Enormný záujem divákov pútal hokej v Košiciach, podstatne sa zvýšil interes v Trenčíne. Pochopiteľne, menej divákov už chodilo na súboje porazených štvrťfinalistov. Z nich Poprad a Nitra potvrdili lepšie postavenie v základnej časti a čaká ich séria na dve víťazstvá o 5. priečku, kým Dubnica s L. Mikulášom hrajú o konečné 7. miesto. Spoločné termíny sú: utorok 12. marca, piatok 15. marca, prípadne aj utorok 18. marca.

VÝSLEDKY:

Semifinále, pondelok: Košice - Slovan 3:0, Trenčín - Martin 2:1 po predĺžení. Utorok: Košice - Slovan 3:2 po predĺžení (na zápasy 2:0), Trenčín - Martin 3:2 (na zápasy 2:0).

O 5. - 8. miesto, sobota: Poprad - L. Mikuláš 7:3, Nitra - Dubnica 3:2 po predĺžení. Utorok: L. Mikuláš - Poprad 4:7 (na zápasy 0:2), Dubnica - Nitra 2:6 (0:2 na zápasy).

DOMÁCI - HOSTIA:

8 6 - 2 27:23

Celkove (základná časť + play off):

203 117 27 59 729:618

DIVÁCI: 26 530, priemer na zápas 3316. Najvyššia návšteva na oboch zápasoch v Košiciach: po 5100 (doteraz najviac v Bratislave vo 4. kole: 9000). Najmenej v Dubnici: 950 (doteraz najmenej v Prešove v 27. kole: 580). Celkove: 601 650, priemer 2964 (v play off 3890).