Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky

oddelenie kultúry pozýva 24. február - 1. marec 1996

DIVADLO

Opera a balet SND Bratislava (07/533 00 69,

533 30 83-6, kl. 284, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

24. 2. Don Quijote - Svadba, Quiterie (18.00), 27. 2. Eugen Onegin, 28. 2. Luskáčik (11.00), 29. 2. Mefistofeles - verejná generálka

Divadlo P. O. Hviezdoslava Bratislava (Laurinská 20, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

24. 2. Divadelná komédia, 25. 2. Na skle maľované, 27. 2. Nebo, peklo, Kocúrkovo, 28. 2. Divadelná komédia, 29. 2. Chrobák v hlave

Skryť Vypnúť reklamu

Malá scéna Bratislava (Dostojevského rad 7, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

24. 2. Zajac zajac, 25. 2. Sex noci svätojánskej, 27. 2. Alergia, 28. 2. Falošná slúžka

Nová scéna Bratislava (Kollárovo nám. 20, 07/

/32 57 41, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

24. 2. Stratení v New Yorku, 25. 2. Päť osobností v New Yorku (o 20.00), 26. 2. Kráľ Ján, 27. 2. Paganini, 28. 2. Grand Pierrot, 29. 2. Grand Pierrot

Divadlo West Bratislava (Kolárska ulica)

27. 2. Ottelo (19.00)

Štúdio S Bratislava (Námestie 1. mája 5; tel. č.: 07/36 75 52, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.30)

28. 2. Ondřej Havelka a jeho Melody makers (17.00 a 20.00), 29. 2. Dohoda možná - RND

Skryť Vypnúť reklamu

Astorka - Korzo `90 Bratislava (07/533 38 40, 53 20 93, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.30)

24. 2. Armagedon na Grbe, 27. 2. Stretneme sa na Havaji

Stoka Bratislava (Pribinova 1, 07/36 49 61, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 20.00)

27. 2. Sami meri vari, 29. 2. Dyp inaf

Istropolis Bratislava (07/526 49 39)

24. 2. Nebojsa (Teátro, 10 30), Či še hnevace? (Teátro, 15.00), 25. 2. Tom Sawyer (Teátro, 10.30, 15.00)

Dom kultúry Ružinov Bratislava

24. 2. Juraj Bindzár: Nanebevstúpenie grófky Báthory - premiéra Divadelného štúdia Ruža - Cultus a Divadla Pre Vás - Istrochem: Na základe zachovaných zápiskov zo súdneho procesu s krvavou grófkou a so sprievodom originálnych piesní autora hry sa vypravíte nielen do Čachtíc, ale aj na Šarvar, Ečed či do Keresztúra - do miest, ktoré sú zapísané do histórie Uhorska krvou nevinných mladých žien a dievčat (19.00), 28. 2. Nanebevstúpenie grófky Báthory (I. repríza, 19.00)

Skryť Vypnúť reklamu

Dom kultúry Dúbravka Bratislava (Saratovská 12, 07/76 56 40)

25. 2. Veľká morská cesta (10.30, 15,-), 26. 2. Nebojsa, Nos (8.30 a 10.30, 15,-), 27. 2. Tom Sawyer (8.30 a 10.30, 15,-)

Dom kultúry Zrkadlový háj Bratislava (Rovniankova 3)

29. 2. Čo sme našli na stole - Miroslav Noga, Štefan Skrúcaný, Rasťo Piško (18.00 a 20.00)

Radošinské naivné divadlo Bratislava (07/

/526 49 39, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

24., 26, 27., 28. 2. Kino Pokrok

GUnaGU Bratislava (Klub Čierny havran, Biela ulica 6)

24. 2. Premiéra hry V. Klimáčka Angeleo (19.30), 25., 26, 27. 2. Angeleo

Štátne bábkové divadlo Bratislava (07/32 36 68)

25. 2. O Gašparkovi, (10.00 a 14.30), 27., 28. 2. Objavenie Ameriky (9.00 a 10.45), 29. 2. Alica v zázračnej krajine (9.00 a 10.45)

Skryť Vypnúť reklamu

Trnavské divadlo Trnava (0805/214 46, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

29. 2. Veľký hnev Filipa Hotza - predpremiéra, 1. 3. Veľký hnev Filipa Hotza - premiéra

Divadlo Andreja Bagara Nitra (087/248 87,

52 99 30, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

24. 2. Snívajte s nami - verejná televízna nahrávka, 29. 2. Pacho sa vracia

Bábkové divadlo Nitra (Ulica 7. pešieho pluku)

25. 2. Budkáčik a Dubkáčik (15.00), 27., 28., 29. 2. Faust (9.00)

Divadlo SNP Martin (ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

24. 2. Soľ nad zlato (15.00 a 17.00), 26. 2. Trasovisko nevinného - literárno-dramatické pásmo o živote J. C. Hronského, 27., 29. 2. Večera vtákov

Divadlo J. G. Tajovského Zvolen (0855/217 81, 221 91, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

Skryť Vypnúť reklamu

27. 2. Kováči

Mestské divadlo Žilina (Horný val č. 3, 089/

/62 37 03)

24. 2. Soľ nad zlato (15.00), 29. 2. Moravanka (19.00)

Metské Divadlo - divadlo Maják Žilina (Bajzova ulica)

25. 2. Klauniáda Šašulína (16.00), 29. 2. Robinson - predpremiéra, 1. 3. Robinson - premiéra (18.00)

Bábkové divadlo Žilina (089/62 03 15, 62 39 95)

25. 2. Výlet pána Guignola - Teatro Pimprlo - hosť BD (14.30)

Divadlo Jonáša Záborského Prešov (091/

/73 39 91, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

25. 2. Na skle maľované (MS), 26. 2. Malá morská víla (MS, 10.00), Pokrvní bratia (VS, 18.30), 27. 2. Malá morská víla (MS, 10.00), ... ergo, kladivko! I. (MS, 18.30), 28. 2. Mária Stuartová (VS), 29. 2. Dolárová princezná (10.00)

Divadlo Andreja Duchnoviča Prešov (091/

Skryť Vypnúť reklamu

/72 32 61)

29. 2. Ženba (19.00, 40,-), 1. 3. Puľs - Návrat strateného syna (VS DAD, 19.00, 40,-)

Spišské divadlo Spišská Nová Ves (0965/42 24 29)

zájazd v Bratislave

Divadlo Janka Borodáča Košice (Hlavná 1, 095/623 19 52, 622 12 33, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

24. 2. Meteor, 25. 2. Ako išlo vajce na vandrovku (14.30), 27. 2. Letokruhy, 28. 2.Všetko naopak (10.00), 29. 2. Cyrano z predmestia

FILMOVÉ PREMIÉRY

Anjeli strážni (Francúzsko 1995, Intersonic)

Gérard Depardieu ako "anjel strážny".

FOTO - INTERSONIC

od 29. 2. Bláznivá akčná komédia o úspešnom a egoistickom podnikateľovi Antoinovi Carcovi (hrá ho Gérard Depardieu), vlastniacom parížsky kabaret. Zasnúbi sa so slávnou hviezdou varieté Reginou Podium, ale záhadný telefonát kamaráta z vojny mu skomplikuje život a odštartuje naháňačku pred gangsterskou bandou i čínskou mafiou. V ďalších úlohách účinkujú Yves Rénier (komisár Moulin) i modelka Eva Herzigová.

Skryť Vypnúť reklamu

Šialenstvo (USA 1994, Tatrafilm)

Stal sa zo Sama Neilla skutočný blázon alebo je jediným zdravým medzi choromyseľnými?

FOTO - CINEMA

od 29. 2. Horor režiséra Johna Carpentera, známeho filmami Halloween, Hmla, Útek z New Yorku, Starman či Neviditeľný na úteku. Sutter Cane (hrá ho Jürgen Prochnow) je spisovateľom hrôzostrašných románov a po dokončení nového bestselleru záhadne zmizne i s rukopisom. Vyšetrovaním je poverený John Trent (v podaní Sama Neilla) - pátranie ho zavedie do mestečka Hobb`s End, v ktorom sa odohráva dej stratenej knihy. Trent s hrôzou zistí, že spisovateľ chce otvoriť bránu do tretieho sveta, v ktorom by bol jeho posledný horor uctievaný ako biblia a on sám by sa stal neobmedzeným vládcom planéty.

Vlak s peniazmi (USA 1995, Saturn)

Skryť Vypnúť reklamu

Wesley Snipes a Woody Harrelson s balíkmi peňazí, po ktorých neuveriteľne túžia. FOTO - SATURN

od 29. 2. Policajti z New York City Transit John (Wesley Snipes) a Charlie (Woody Harrelson) v napínavom akčnom filme. Ich celoživotným snom je vylúpiť vlak, ktorý každú noc odváža milióny dolárov zo staníc newyorského metra. V naplnení sna im prekážajú dve skutočnosti - sú policajti a ich šéfom je Donald Patterson. Tie vlaky i peniaze sú totiž jeho a doteraz ho ešte nikdy neokradli!

FK NOSTALGIA

Filmový klub Nostalgia Bratislava (Starohorská 2, budova stavebnej fakulty, 07/36 11 73, 18.00 a 20.30)

26. 2. Tak ďaleko, tak blízko! (Nemecko 1993, réžia Wim Wenders), 28. 2. Příliš hlučná samota (Česká republika/Francúzsko/Nemecko 1995, Věra Caisová, 15,-), 1. 3. Noci šeliem (Francúzsko 1992, Cyril Collard, 15,-)

Skryť Vypnúť reklamu

VÝSTAVY

Slovenská národná galéria Bratislava (Rázusovo nábrežie 2, Esterházyho palác - Námestie Ľ. Štúra 4)

do 25. 2. Šesťdesiate roky v slovenskom výtvarnom umení (v posledný deň výstavy 25. 2. bude vstup bezplatný)

stále expozície: Umenie Slovenska (Gotické umenie, Barokové umenie), Staré európske umenie zo zbierok SNG, Úžitkové umenie, dizajn a architektúra 1900-1995

Slovenské národné múzeum - Historické múzeum Bratislavský hrad

do 31. 5. K životnému jubileu Šarloty Kišovej - Ľudový odev a scéna (1. poschodie), Spomienky na remeslá, Strieborný poklad Historického múzea, Historický nábytok a Hodiny zo zbierok HM SNM - suterén pod Čestným nádvorím. V nedeľu 25. 2. bude vstup do výstavných priestorov Historického múzea SNM voľný. Popoludní sa návštevníkom predstavia deti z Miestneho kultúrneho centra na Školskej ulici 14 v Bratislave - súbory Detský úsmev a Tonus (15.00 a 16.00).

Skryť Vypnúť reklamu

Slovenské národné múzeum Bratislava (Vajanského nábrežie)

do 15. 3. Roman Vishniac - fotografie (1. poschodie), do 31. 3. Kultúra a náboženstvo starej Ameriky, do 15. 5. interaktívna výstava Schola ludus

Galéria mesta Bratislavy

Mirbachov palác Bratislava (Františkánske nám. 11, 07/533 15 56, denne okrem pondelka 10.00-17.00, prízemie)

do 10. 3. Dušan Pončák - sochy, reliéfy, kresby

Mirbachov palác Bratislava (1. poschodie)

Stredoeurópske barokové maliarstvo, sochárstvo a grafika (stála expozícia)

Mirbachov palác (2. poschodie)

do 24. 3. Retrospektíva francúzskeho dizajnéra Martina Szekelyho

Pálffyho palác Bratislava (Panská 19, 07/533 36 27, 1. poschodie)

do 10. 3. Výstava pešej púte vozíčkarov a ich priateľov z Varšavy do Čenstochovej na fotografiách Jozefa Sedláka - prízemie

Skryť Vypnúť reklamu

Expozícia zakladateľskej generácie moderného slovenského maliarstva a sochárstva, Gotická tabuľová maľba a plastika (stála expozícia)

Pálffyho palác Bratislava (Galéria aktualít)

do 24. 3. Mária Filová - Metamorfózy

Pálffyho palác Bratislava (2. poschodie)

Stredoeurópske maliarstvo a sochárstvo 19. storočia

Pálffyho palác Bratislava (3. poschodie)

do 10. 3. Karol Barón - Parafrázy

Výstavná sieň Starej radnice Bratislava (Primaciálne námestie 3 - 1. poschodie)

Výstava Prix architecture Bretagne `94 - tvorba bretónskych architektov 1993-1994

Galéria Nova Bratislava (Baštová 2)

do 10. 3. Jana Želibská - grafika, šesťdesiate roky

Galéria Medium pri VŠVU Bratislava (Hviezdoslavovo námestie 18)

do 16. 3. Výstava britskej výtvarníčky Anne Lydiatovej Soľ zeme

Skryť Vypnúť reklamu

Galéria Ardan Bratislava (Lermontovova 14)

do 29. 2. Eugénia Lehotská - Gobelíny (ut-so 16.00-19.00)

Národné osvetové centrum Bratislava (Nám. SNP 12)

do 23. 2. Trienále akvarelu (po-pi 10.00-17.00, so 9.00-13.00)

Galéria Michalský dvor Bratislava (Michalská ulica)

A1 - A. Kraščenič, P. Sceranka, J. Kelemen, J. Hlavatý

Maďarské kultúrne stredisko Bratislava (Somolického 1/a, 07/49 42 00)

Výstava fotografií T. Dinera, J. Eiferta, T. Révésza a E. Sántha

Bulharské kultúrne a informačné stredisko Bratislava (Panská 1)

Christo Kostov - maľba

Nemecký kultúrny inštitút Bratislava (Konventná 1)

do 29. 3. Klaus Staeck - plagáty k životnému prostrediu

Dom zahraničných Slovákov Bratislava (Štefánikova 25)

do 16. 3. Výstava Ján Husárik - 30. výročie tvorby (maľba a keramika)

Skryť Vypnúť reklamu

Klub 22 Bratislava (Vavilovova 22, 07/84 47 89)

do 28. 2. Egypt - krajina pyramíd

Galéria BIB Bratislava

do 3. 3. naKreslené, naPísané na Pamiatku - výstava Zuzky Rúfusovej z pamätníčka venovaného oteckovi a výtvarných prác jej kamarátov z Ústavu sociálnej starostlivosti pre mládež a dospelých na Javorinskej ulici v Bratislave

Dom umenia Bibiana Bratislava

do 24. 3. Začarovaný svet Táne Žitňanovej - výber z tvorby pre deti

Múzeum židovskej kultúry na Slovensku Bratislava (Židovská 17)

do 29. 2. Výstava obrazov Imra Weinera-Kráľa pod názvom Vagóny

Univerzitná knižnica Bratislava (Michalská 1)

do 28. 2. Výstava kníh z Juhoafrickej republiky

Malokarpatské múzeum Pezinok

Fridrich Moravčík - výber z maliarskej tvorby, výstava pri príležitosti 80. narodenín autora

Skryť Vypnúť reklamu

Galéria J. Koniarka Trnava - Kopplov kaštieľ (Zelený kríček 3)

do 17. 3. Vladimír Preclík - kovové plastiky a kresby

Galéria J. Koniarka - Synagóga Trnava (Halenárska ulica)

24. 2. Vernisáž výstavy Ilony Némethovej a Anny Fedákovej v rámci Umenia aury 5 (16.00)

Západoslovenské múzeum Trnava

do 31. 3. Kresba - študenti 1. ročníka Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity - ateliér akad. mal. Blažeja Baláža

Mestská knižnica Piešťany (Školská 19)

do 28. 2. Knižnica pre všetkých - pri príležitosti 70. výročia knižnice

Nitrianska štátna galéria

do 24. 2. Anthony Caro - Kaskády (výstava britského sochára)

Nitrianske múzeum

do 29. 2. Výstava členov Združenia kresťanských výtvarníkov svätého Lukáša pod názvom Duch obnovy

Galéria M. A. Bazovského Trenčín (hlavné výstavné priestory)

Skryť Vypnúť reklamu

do 3. 3. Viktor Hulík - Hommage `a colštok; do 3. 3. Slovenská medaila `95

Oravská galéria Dolný Kubín (Župný dom)

do 29. 2. Maliarske dielo Maxa Kurtha (Veľká výstavná sieň na 2. poschodí), Matúš Oľha - príbehy vo fotografii v rodine, v divadle

Galéria P. M. Bohúňa Liptovský Mikuláš (Veľká sieň)

do 31. 3. Laco Teren - výber z najnovšej tvorby

Galéria Klasik Žilina (Hurbanova 19)

do 29. 2. Marcela a Viliam Loviškovci - sochy, Ján Raška - obrazy, pastely

Považská galéria umenia Žilina (Ul. M. R. Štefánika 2)

do 31. 3. Výstava predstaviteľa akčného a konceptuálneho umenia na Slovensku: Michal Kern/1938-1994 - in memoriam

Považská galéria umenia Žilina (Ul. M. R. Štefánika 2) - Malá výstavná sieň

27. 2. Vernisáž výstavy Miloša Štofka pod názvom Rovnaké a iné - kineticko-akustická inštalácia (17.00)

Považské múzeum Žilina (Budatínsky zámok)

Zbierka Drotárskeho remesla a umenia sa vrátila na svoje pôvodné miesto do Považského múzea (8.00-16.00).

Turčianska galéria Martin

do 15. 3. Biblické témy na grafických listoch zo 16.-18. storočia zo zbierok Galérie mesta Bratislavy, do 31. 3. Miroslav Cipár - výber z tvorby

Galéria Medium Ružomberok (Textilná 21)

do 29. 2. Majstrovská trieda prof. W. Huttera z Vysokej školy výtvarných umení vo Viedni

Galéria Ľudovíta Fullu Ružomberok (Makovického 1)

do 12. 5. Kresby talianskych majstrov 15.-18. storočia vo faksimíliách viedenskej Albertiny

Vlastivedné múzeum Zvolen (Námestie SNP 31)

do 31. 3. Výstava Hronského krajina plná detstva

Novohradská galéria Lučenec (Kubínyiho námestie 3)

do 15. 3. Shraga Weil - tridsať rokov grafiky

Múzeum moderného umenia rodiny Warholovcov Medzilaborce

Jozef Nový - Fotografie, do 25. 2. Polstoročie maliarstva v zbierke Slovenskej sporiteľne (10.00-17.00 okrem pondelka)

Výstavná sieň MsKS Kežmarok

do 1. 3. Ladislav Majoroši: Obrazy z roku 1995 - lyrická abstrakcia prevažne v technike olej a kombinovaná technika

Šarišská galéria Prešov (Hlavná 51)

do 10. 3. Alexy - Bazovský - Palugyay 1929-1937

Galéria J. Jakobyho Košice (Hlavná 27)

do 3. 3. Nikolaj Feďkovič - Labyrint sveta a raj srdca; do 10. 3. Juraj Daňo - výstava pri príležitosti životného jubilea umelca

Galéria J. Jakobyho Košice (Alžbetina 22)

do 14. 4. České výtvarné umenie prelomu 19. a 20. storočia zo zbierky Českého múzea výtvarných umení v Prahe

Múzeum V. Löfflera Košice (Alžbetina 20)

do 25. 2. Zbyněk Prokop - Medzistav 1990-1995

Vlastivedné múzeum Trebišov

do 25. 2. Výber z maliarskej tvorby Štefana Hapáka pri príležitosti umelcových 75. narodenín

Rudolfinum Praha (vchod z Alšovho nábrežia)

do 25. 2. David Rabinowitch - práce z rokov 1963-64

České múzeum výtvarných umení

Východoslovenská moderna 20. rokov - Apokalypsa XX (J. Jakoby, A. Jaszusch, K. Bauer, K. Sokol, E. Krón, J. Foltýn a ďalší)

Národní technické museum Praha

do 25. 3. Aleš Najbrt - grafický dizajn (práce z rokov 1991-1995)

Starý královský palác na Pražskom hrade

do 12. 5. Pohrebná výbava českého kráľa Rudolfa (Najstarší Habsburgovia na Pražskom hrade)

Dům fotografií Praha (Husova 23)

do 26. 2. Dana Kyndrová - Rusové 1976-1991

Galeria MIRO Praha (Strahovské nádvoří 1/132, 02/53 68 68)

Výstava grafického diela Georgea Braqua (1882-1963)

LITERATÚRA

Kultúrne stredisko v Ľuborči

25. 2. Beseda o knihe MUDr. Silvestra Krčméryho To nás zachránilo, spojená s autogramiádou - organizuje Kresťanskodemokratický klub Nemšová, spolubesedníkom bude vydavateľ týždenníka Fakty Peter Gabura (14.45)

PREDNÁŠKA

Mozartova sála Rakúskeho veľvyslanectva Bratislava (Ventúrska 10)

28. 2. Prof. Oswald Panagl (Univerzita v Salzburgu): Mozartova Figarova svadba v interpretácii Lutza Hochstraata v Landestheatri v Salzburgu (17.00)

SEMINÁR

Academia Istropolitana Bratislava (Hanulova 5)

26.-28. 2. Súčasná architektúra v spojení s historickými stavbami - Dipl. Ing. Franz Neuwirth/Spolkové ministerstvo pre vedu a výskum vo Viedni (celodenné)

HUDBA

Opera SND Bratislava

25. 2. Musica aeterna - umelecký vedúci Peter Zajíček: L`eventail - francúzsky barokový balet na dvore Ľudovíta XIV. (19.00)

Bratislavský hrad (bašta Lugisland)

25. 2. Stretnutie s detským folklórnym súborom Goralok z Kežmarku v rámci cyklu Cesta detí k hudbe, Vrchári, ľudová hudba Gymniku (14.30, vstup voľný)

Moyzesova sieň Slovenskej filharmónie

28. 2. Fórum mladých: Mladí bratislavskí sólisti, dirigent Mario Košik, klavirista Aleš Solárik - Ľ. Rajter: Impressioni rapsodiche (premiéra), W. A. Mozart: Koncert pre klavír a orchester B dur KV 595, J. Haydn: Symfónia B dur Hob. I:62 (18.00)

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie Bratislava

29. 2. Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor, zbormajsterka Blanka Juhaňáková - S. Prokofiev: Rómeo a Júlia, výber z 1. a 2. suity, M. Ravel: Dafnis a Chloé, 1. a 2. suita (19.30)

Filmový klub 901 Bratislava (Račianska 59)

24. 2. Už jsme doma, Ska-pra-šupina (19.00)

Song Londoner Pub Bratislava (Ostredkova 1, bývalá Budúcnosť)

27. 2. Peter Nagy 008 - krst albumu a životopisnej knihy Musicross (18.00)

Park kultúry a oddychu Bratislava

28. 2. O. B. D. - Orchester Bronislava Dobrotu / začiatok Tour `96 (19.00)

Dom kultúry Dúbravka Bratislava (Saratovská ul.)

24. 2. Večer gemerského folklóru - voľba richtára Gemerčanov v Bratislave, kultúrny program Pozdravy z Gemera: Ľudová hudba Jána Jasenku, folklórne súbory Lykovec z Revúcej, Rimavan z Rimavskej Soboty a Sinec z Hnúšte, tanečná zábava (19.00, 225,-)

Dom kultúry Lúky Bratislava (Vígľašská 1, 07/82 39 30)

24. 2. Galánečka - Morava spívá: koncertné vystúpenie Moravskej dychovky s humoristom a imitátorom L. Pantúčkom (19.00)

Mirbachov palác Bratislava

25. 2. Enikó Ginzeryová - cimbal, Veronika Madarászová - klavír, čembalo: Bach, Tartini, Soler, Purcell, Vivaldi, Scarlatti, Allaga, Stravinskij, Dadák, Jantoščiak, Bartók (10.30)

Veľká sála YMCA Bratislava (Karpatská 2)

26. 2. Madre: Juraj Tatár - klavír, Juraj Griglák - basgitara, Emil Frátrik - bicie nástroje / moderný jazz (19.00)

Sála MKS Nové Mesto nad Váhom

29. 2. Jana Kočanová - soprán, Jaroslav Dvorský - tenor, Dušan Stankovský - klavír: operné a operetné árie, piesne a duetá z tvorby Schneidra Trnavského, Mozarta, Schumanna, Donizettiho, Dusíka, Straussa, Lehára a i. (18.00)

Liečebný dom Krym Trenčianske Teplice

26. 2. Musa ludens - inštrumentálne skladby a piesne 12.-17. storočia slovenskej a európskej proveniencie (19.00)

Koncertná sieň Kúpeľnej dvorany Trenčianske Teplice

29. 2. Večer s operetou a muzikálom: Juliana Jamrišková - soprán, Eva Šeniglová - soprán, Ivan Ožvát - tenor, sprievodné slovo, Mikuláš Doboš - basbarytón, Daniel Buranovský - klavír (19.30)

Kaviareň Liečebného domu Mier Bojnice

26. 2. Nao Higano (Japonsko) - soprán, Peter Drlička - klarinet, Peter Čerman - klavír: Scarlatti, Rosa, Cesti, Martinů, Schneider Trnavský, Yamada, Donizetti, Loeillet, Schubert (19.30)

Liečebný dom Astória Bardejov

27. 2. Nao Higano (Japonsko) - soprán, Peter Drlička - klarinet, Peter Čerman - klavír: Scarlatti, Rosa, Cesti, Martinů, Schneider Trnavský, Yamada, Donizetti, Loeillet, Schubert (19.30)

Dom umenia Košice

29. 2. Husľový recitál: Ivan Ženatý (ČR) a Jaromír Klepáč - klavír / J. S. Bach: Partita d mol pre sólo husle, J. Brahms: Sonáta G dur pre husle a klavír op. 78, P. I. Čajkovskij: Meditácia, Scherzo, Melódia, Valse-scherzo (19.00)

Slovenský inštitút Praha (Purkyňova 4, 02/

/29 09 93)

26. 2. Najkrajší kút - stretnutie s pôvodnou slovenskou hudobnou tvorbou a poéziou (M. Schneider Trnavský, V. Figuš Bystrý, G. Dusík, K. Elbert, A. Moyzes, M. Rúfus, P. O. Hviezdoslav, J. Smrek): Eliška Horná - soprán, Peter Šubert - barytón, Dušan Stankovský - klavír, Katarína Mrázová - umelecký prednes (koncertná sála, 18.00)

Slovenský inštitút Viedeň

28. 2. Eva Šeniglová - soprán, Eva Plesníková - mezzosoprán, Ivan Ožvát - tenor, Štefan Bučko - recitácia, Igor Berger - sprievodné slovo, elektrický klavír: Židovské piesne a próza (19.00)

Klub Radost FX Praha (Bělehradská 120)

29. 2. Krst nového albumu Petra Nagya a jeho životopisnej knihy Musicross (18.00)

Skryť Vypnúť reklamu

Inzercia - Tlačové správy

  1. Poznáme slovenské cesty s najkrajším výhľadom!
  2. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
  3. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
  4. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi
  5. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
  6. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
  7. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
  8. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu
  9. Slovenský orloj – svetová atrakcia
  10. Kanceláriám ešte neodzvonilo
  1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  2. BLoKK: Z nevyužitých kancelárií v centre štýlové bývanie
  3. Aj panelák môže byť Smart
  4. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
  5. Pri uzatváraní PZP už nedominuje január
  6. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
  7. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
  8. Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba
  9. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
  10. Poznáme slovenské cesty s najkrajším výhľadom!
  1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 9 297
  2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 8 761
  3. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 4 319
  4. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 4 294
  5. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 581
  6. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 3 042
  7. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 2 997
  8. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu 2 600
  9. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte 1 773
  10. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi 1 736
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Zatvoriť reklamu