Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky

Žigmund Pálffy dostal lakťom na bradu a na päť sekúnd mu "vypadol obraz"

BRATISLAVA / NEW YORK (SME - ONDREJ GAJDOŠ) - Skaličan Žigmund Pálffy hral vlani v NHL v 33 zápasoch, nastrieľal 10 gólov a na 7 prihral. V tejto zime je už ústrednou postavou tímu New York Islanders, v 56 stretnutiach nazbieral 57 bodov (24 gólov + ...

BRATISLAVA / NEW YORK (SME - ONDREJ GAJDOŠ) - Skaličan Žigmund Pálffy hral vlani v NHL v 33 zápasoch, nastrieľal 10 gólov a na 7 prihral. V tejto zime je už ústrednou postavou tímu New York Islanders, v 56 stretnutiach nazbieral 57 bodov (24 gólov + 33 asistencií). Trevis Green ako druhý najproduktívnejší ostrovan má 51 bodov. Pálffy je podľa tohto hodnotenia druhým najlepším Slovákom sezóny za Petrom Bondrom. Svoj posledný gól zaznamenal "Ziggy" v sobotňajšom domácom stretnutí so San José Sharks (4:2), keď už v

3. minúte prekonal brankára Terreriho po prihrávke českého spoluhráča Martina Straku. Jednako nebude rád spomínať na tento zápas. "V tretej tretine som korčuľoval na bránku hostí, keď mi obranca San José nastavil lakeť na bradu - ešte som stačil zazrieť číslo dresu štyri (podľa štatistických záznamov ju nosí Jayson More - pozn. red.) a asi na päť sekúnd ,mi vypadol obraz`. Za pomoci spoluhráčov som sa pozviechal z ľadu a odišiel som na striedačku po svojich, no zápas som už nedohral. Podľa slov lekára som mal slabší otras mozgu. Doma sa pomaly dávam dokopy. V noci na pondelok som už spal dobre, avšak pri prudších pohyboch ma stále pobolieva hlava. Trénovať zrejme ešte nebudem. Našťastie, ďalšie stretnutie hráme až vo štvrtok na Manhattane proti Rangers. Dovtedy sa azda vyzdraviem," povedal Pálffy.

Vo štvrtok večer by sa náš 23--ročný hokejista mal objaviť na obrazovke STV 2 v prevzatom materiáli v pravidelnej relácii Týždeň v NHL. Jeho príbeh zaujal redaktorov televíznej spoločnosti Sport Channel a v USA ho už vysielali v 15-minútovej podobe.

Pálffymu sa tohto roku končí trojročná zmluva s Islanders (podľa novinových zdrojov mal ročný príjem 320 000 dolárov). Jeho agent už pracuje na novej. Keďže v tíme z Long Islandu hrajú aj štyria milionári (B. Lindros, Schneider, Bertuzzi, Clark), možno predpokladať, že ak Žigovi vydrží dobrá forma a bude zdravý, aj jeho budúci kontrakt by mohol mať sedemmiestnu sumu! "Zmluva je záležitosť môjho právneho zástupcu, ja sa snažím koncentrovať na hru. Podstatné je, že tréner Millbury mi verí, nasadzuje ma na presilovky aj oslabenia. Predsa však už sa mi dostalo do uší, že v prípade novej zmluvy by mohol mať klub námietky voči môjmu štartu na MS. Mrzelo by ma to. Ak sa definitívne neprebojujeme do play off, rád by som hral vo Viedni v reprezentácii," dodal Pálffy.