Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

V kombinačnom slalome boj o zlato dvojice "W"?

SIERRA NEVADA (SME - tmb) - Ženy majú na 24. MS v alpskom lyžovaní po včerajšku za sebou prvú časť kombinácie - zjazd. Vyhrala ho s náskokom dvadsiatich stotín sekundy Američanka Streetová pred Taliankou Kostnerovou, víťazkou Super-G a Nemkou Seizingerovo

u. Keďže ide o špecialistky-zjazdárky, v pondelňajšom slalome sa väčšie šance na zisk medailí dávajú Rakúšanke Wachterovej a Švédke Wibergovej, ktoré sú medzi slalomovými bránkami viac doma. Wachterová, bronzová v kombinácii z predchádzajúceho svetového šampionátu v japonskej Morioke, mala na víťaznú Streetovú stratu 1,42 s a skončila dvanásta, ale čo je pre ňu dôležitejšie, na svoju najväčšiu konkurentku, olympijskú víťazku v tejto disciplíne z Lillehammeru Wibergovú, získala 63 stotín sekundy. Švédka prišla až devätnásta s vyše dvojsekundovým mankom na víťazku. Ich pondelňajší vzájomný súboj bude na ostrie noža. Celkom sa prepadla Nemka Vogtová, obhajkyňa titulu, ktorá mala nevďačnú úlohu, lebo štartovala ako prvá zo 40-členného poľa pretekárok. Úplne bezpečná, miestami až fádna trať, na ktorej dosahovali pretekárky v priemere vyše stokilometrovú rýchlosť, si nevyžiadala žiadnu "obeť" a v cieli klasifikovali všetky štyri desiatky lyžiarok. Medzi nimi aj slovenskú reprezentantku, 20-ročnú Máriu Kvopkovú. So stratou 6,51 s obsadila 34. miesto. O medailách sa rozhodne v pondelok v slalome (10.00 a 13.00). Dnes je na programe špeciálny zjazd mužov (11.30), zajtra rovnaká disciplína žien (11.30).

Výsledky kombinačného zjazdu žien: 1. Streetová 1:41,95, 2. Kostnerová +0,20, 3. Seizingerová +0,21, 4. Geretyová (USA) +0,28, 5. Zellerová-Bählerová (Švajč.) +0,42, 6. Götschlová (Rak.) +0,51, 7. Lindhová (USA) +0,52, 8. Perezová (Tal.) +0,72, 9. Zelenská (Rus.) +0,87, 10. Markenová (Nór.) +0,88, ... 34. Kvopková (SR) +6,51.