Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

ZRKADLO 35. KOLA HOKEJOVEJ EXTRALIGY

Pred dnešným záverom základnej časti nie je istá ani jedna dvojica pre play off

Až do dnešného posledného kola základnej časti extraligy sa bude rozhodovať o dvojiciach 1. kola play off. Tridsiate štvrté kolo, hrané po 12-dňovej reprezentačnej prestávke netradične v stredu, totiž nič nevyriešilo s definitívnou platnosťou. Už dávnejšie je isté, že Košice postúpia z 1. miesta, Trenčín z 2. miesta a po prehre v Martine prischla Slovanu 5. priečka bez ohľadu na výsledok zápasu s Dubnicou. V hre zostáva 3. a 4. miesto (Poprad môže predstihnúť Martin, ak zvíťazí nad Prešovom a Martin prehrá v Košiciach - pri rovnosti bodov by mali Podtatranci lepšie vzájomné stretnutia). Viac možností je pri umiestení na 6.-8. mieste (momentálne: 6. Nitra 31 b., 7. Dubnica 31, 8. L. Mikuláš 29). Nitra si udrží 6. miesto, ak zvíťazí nad Liptákmi a Dubnica nevyhrá v Bratislave, alebo jej stačí remíza, keď Dubnica v Bratislave prehrá - pri rovnosti bodov Nitry a Dubnice by pre Dubnicu hovorili lepšie vzájomné zápasy. Vylúčený nie je ani prípad, že L. Mikuláš v Nitre vyhrá a všetky tri mužstvá budú mať po 31 bodov - v tom prípade rozhodne tabuľka vzájomných stretnutí týchto tímov a poradie by bolo nasledovné: 1. Dubnica 13, 2. Nitra 6, 3. L. Mikuláš 5. Takže L. Mikuláš môže uniknúť z konečného 8. miesta, a tým sa aj vyhnúť Košiciam v 1. kole play off iba vtedy, ak vyhrá v Nitre viac ako o gól a Dubnica zaboduje v Bratislave. Košice predĺžili v Liptove šnúru zápasov bez prehry už na 21.

KOLO V ČÍSLACH

VÝSLEDKY: Prešov - Trenčín 3:7 v Humennom, Martin - Slovan 4:3, Dubnica - Poprad 1:2, B. Bystrica - Nitra 4:2, L. Mikuláš - Košice 3:6.

DOMÁCI - HOSTIA: 5 2 0 3 15:20

Celkove: 175 99 27 49 626:538

DIVÁCI: 15 200, priemer na zápas 3040. Návšteva kola v Humennom: 4500 (doteraz najviac v Bratislave vo 4. kole: 9000). Najmenej v Banskej Bystrici: 1600 (doteraz najmenej v Prešove v 27. kole: 580). Celkove: 498 295, priemer 2847.

ŽIARILI: KLEMPA (Poprad-5)

MOSNÁR (Martin-3) - R. GAVALIER (Poprad-1)

KONDER (B. Bystrica-1) - PAVOL ZŮBEK (Košice-5) - JÁNOŠ (Trenčín-3)

SKLAMALI: MILÝ (Prešov-4)

KINIK (Prešov-3) - ČIERNY (Slovan-1)

P. SEGĽA (Prešov-2) - MRAVÍK (Dubnica-1) - JANČEK (Nitra-1)

(Číslo v zátvorke znamená, po ktorý raz sa hráč dostal do zostavy)

V Humennom boli všetci spokojní

"Takúto zaťažkávaciu skúšku sme ešte nezažili," odfúkla si po stredajšej premiére extraligového hokeja na zimnom štadióne v Humennom tajomníčka miestneho Športklubu Katarína Kordošová. V hľadisku stretnutia Prešov - Trenčín (3:7) bolo 4500 divákov - najvyššia návšteva tohto kola - a podľa slov K. Kordošovej bol v okresnom meste záujem o vstupenky dvojnásobne väčší. Organizátori tentoraz zvládli nápor návštevníkov na jednotku, nie ako pred dvoma týždňami pri predchádzajúcom "domácom" stretnutí v Trebišove, kde po vyčíňaní nespratníkov vznikli škody za niekoľko tisíc korún. Také domáce prostredie Prešovčania v tejto sezóne ešte nemali, pravda, ani to im nepomohlo. Trenčín herne jednoznačne prevýšil posledný tím tabuľky. Zdalo sa, že nakoniec boli spokojní všetci: Humenčania mohli vidieť extraligu, Prešovčania získali do pokladnice zo vstupného 93 000 korún a Trenčania si odniesli domov dva body. "Krásny zimák!" nadchýnal sa prostredím nového štadióna (otvorili ho pred Vianocami) útočník hostí Braňo Jánoš, ktorému naň zostanú dobré spomienky - na humenskom ľade dosiahol svoj prvý hattrick v tejto sezóne a navyše prihral na jeden gól. Prezident Dragonu Prešov Miroslav Cina: "Naše mužstvo nehralo v najlepšej pohode, v prestávke zvládlo objemovú prípravu a hráči boli trochu ,tvrdší`. Náš čas by však mal prísť v prelínacej súťaži. Verím, že sa v extralige zachránime."

Zranenie Ondreičku skalilo radosť Martinčanov

V dnešnom poslednom zápase základnej časti by pre Slovan mali byť body s Dubnicou "povinnou" jazdou, a tak sa belasí zastrájali, že si v stredu do Martina idú vybojovať tretiu priečku. "Nemali šancu, zápas bol jednoznačne v našej réžii. Už v prvej tretine sme vyjadrili prevahu dvoma gólmi, súper navyše skóroval po našich hrubých chybách. Radosť z dobrého výkonu nám skalilo zranenie Ondreičku. Štrbák ho narazil na mantinel a Karol skončil už v úvodnej tretine s dvoma zlomenými rebrami. Karol je vyradený zhruba na tri týždne. Dobre zachytal Rovnianek, výborne hrali Kamyšnikov, Mišo Beran, Zlocha i Bartoš, ktorý si poradil s Verčíkovou osobkou. Slovan dosť pykal za zbytočné vylúčenia, pri ktorých strácal veľa síl. Hoci v poslednom kole nás čakajú Košice, chceme si uhájiť tretiu priečku. Potom nám bude takmer jedno, na koho narazíme v prvom kole play off," skomentoval tréner Martimexu František Hossa. Asistentovi Slovana Dáriusovi Rusnákovi by lepšie než Poprad sedel práve Martin. "Z tlaku domácich sme sa vymanili až v druhej tretine, v poslednej sme otvorili hru, vytvorili sme si šance, ale v koncovke sme sa nepresadili. Oveľa nebezpečnejšie pálili obrancovia domácich Kamyšnikov i Mosnár. Sklamali ma hráči, ktorí majú fyzický potenciál a nevyužili ho."

36. KOLO, DNES, jednotný začiatok 17.00 h: Poprad - Prešov (hlavný rozhodca Čaprnka, predchádzajúce zápasy 4:2, 10:4, 2:0), Trenčín - B. Bystrica (Šimánek - 3:2, 9:1, 1:2), Nitra - L. Mikuláš (Munka - 2:5, 6:4, 4:2), Košice - Martin (Marcinko - 5:6, 2:2, 3:2), Slovan - Dubnica (Mihálik - 1:0, 4:6, 4:2).