Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

MŠK SIPOX - Sporting Atény 64:62 (35:35) - na zápasy 1:1

RUŽOMBEROK (SME - PETER FUKATSCH) - Basketbalistky ružomberského MŠK SIPOX vyhrali včera v domácej odvete Európskeho pohára ženských majstrovských klubov nad Sportingom Atény 64:62 (35:35). Náš majster po prehre v Grécku 66:72 vyrovnal stav na zápasy ...

RUŽOMBEROK (SME - PETER FUKATSCH) - Basketbalistky ružomberského MŠK SIPOX vyhrali včera v domácej odvete Európskeho pohára ženských majstrovských klubov nad Sportingom Atény 64:62 (35:35). Náš majster po prehre v Grécku 66:72 vyrovnal stav na zápasy na 1:1. O účasti v sofijskom Final Four najlepších štyroch klubov (19. - 21. marca) rozhodne zajtrajšie stretnutie opäť v Ružomberku o 17.00. SIPOX má výhodu domáceho prostredia v rozhodujúcom zápase, lebo semifinálovú A skupinu vyhral, Atény boli v "béčku" štvrté. Štyri sekundy pred koncom prevzala pod aténskym košom prihrávku od Žirkovej domáca kapitánka Bieliková a napriek clone 195-cm vysokej Američanky Laceyovej ľavou rukou cez hlavu rozhodla nervy drásajúci súboj pre SIPOX. Slovenský majster viedol v 11. min 23:11, avšak ako pribúdali body do aténskeho koša, tak si pripisovali domáce hráčky osobné chyby. V 15. min mali Žirková a Godályová po troch. SIPOX mal veľa streleckých pokusov, mnohé sa zrodili príliš rýchlo po nepripravených akciách, hráčky zbytočne riskovali. Sporting doťahoval a do polčasu vyrovnal. V dramatickom závere pri 5- bodovom vedení poldruha minúty pred koncom pokazili Ružomberčanky tri útoky, Godályová a Škvareková samé spod koša. SIPOX začínal posledný útok 32 sekúnd pred klaksónom a dohovorený signál z posledného oddychového času na záver stopercentne vyšiel. Manaos Manuselis, tréner Sportingu: "Nevedeli sme si zvyknúť na tlak domáceho obecenstva. V Aténach na nás chodí okolo 500 divákov. Na druhej strane sa však SIPOX musel vyrovnať s povinnosťou vyhrať." Natália Hejková, trénerka SIPOXU: "Moje zverenkyne hrali podľa predstáv iba v prvých desiatich minútach. Bolo to zložité stretnutie so šťastným koncom. Domnievam sa, že vo štvrtok mierna psychická výhoda už bude na našej strane".

SIPOX Ružomberok - Sporting Atény 64:62 (35:35). Najviac bodov: Bieliková a Žirková po 18, Godályová 9 - Laceyová 24, Tolerová 18, Kligopulová 8. Rozhodovali Tomczyk (Poľ.) - Kamnikar (Slovin.), tr. hody: 12/9 - 20/16, fauly: 23:18, trojky: 7:0, 3500 divákov.