Utorok, 28. september, 2021 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

V Kavgolove museli pre extrémny mráz skrátiť beh mužov na lyžiach o polovicu

BRATISLAVA (TASR) - Svetový pohár v alpskom i klasickom lyžovaní pokračoval cez víkend ďalšími pretekmi.

ALPSKÉ LYŽOVANIE

HINTERSTODER - V obrovskom slalome Svetového pohára zjazdárov v Hinterstoderi zvíťazil Švajčiar von Grünigen a zaznamenal už piate víťazstvo sezóny v tejto disciplíne. Von Grünigen tak aj víťazstvom v generálke pred MS potvrdil svoju dominanciu v najtechnickejšej súťaži zjazdárov a zabezpečil si aj malý glóbus. Na druhom mieste skončil so stratou 0,35 ďalší Švajčiar Kälin, tretí bol Rakúšan Reiter (+0,94). Talian Tomba, ktorý túži v obrovskom slalome získať titul majstra sveta, skončil s obrovskou stratou 1,53 s na štvrtej priečke. Švajčiari v tejto zime obrovskému slalomu naozaj dominujú.

Výsledky: 1. Von Grünigen (Švajč.) 2:40,61, 2. Kälin (Švajč.) 2:40,96, 3. Reiter (Rak.) 2:41,55, 4. Tomba (Tal.) 2:42,14, 5. Saioni (Fr.) 2:42,32, 6. Kjus (Nór.) 2:42,40.

Celkové poradie SP v obrovskom slalome: 1. von Grünigen 720 b., 2. Kälin 501, 3. Kjus 475.

Celkové poradie SP: 1. Kjus 1014, 2. von Grünigen 838, 3. G. Mader 825.

SELLA NEVEA - Talian Zucchelli zvíťazil v sobotňajších pretekoch EP v obrovskom slalome v talianskej Sella Nevea.

Výsledky: 1. Zucchelli (Tal.) 1:43,94, 2. Albrecht (Rak.) + 0,14, 3. Grigoletto (Tal.) + 0,23.

KLASICKÉ LYŽOVANIE

KAVGOLOVO - Rus Prokurorov zvíťazil v sobotňajších pretekoch SP v behu na lyžiach na 15 km klasickou technikou a na ďalšie miesta odsunul Kazacha Smirnova a vedúceho pretekára SP Nóra Dählieho. Preteky sa išli za extrémneho mrazu, čo donútilo organizátorov skrátiť dÍžku trate z pôvodných 30 km na polovicu.

Výsledky: 1. Prokurorov (Rus.) 37:24,4 min, 2. Smirnov (Kaz.) 37:32,0, 3. Dählie (Nór.) 37:52,2, 4. Botvinov (Rus.) 38:23,0, 5. Jevne (Nór.) 38:24,7, 6. Buchta (ČR) 38:30,9.

Celkové poradie SP po desiatich pretekoch: 1. Dählie 870 b, 2. Smirnov 731, 3. Fauner (Tal.) 392.

Poradie národov: 1. Nórsko 2338, 2. Fínsko 1543, 3. Taliansko 1404.

Talianka Di Centaová zvíťazila vo včerajších pretekoch SP v behu na 10 km klasickou technikou

Výsledky: 1. Di Centaová (Tal.) 29:02,1, 2. Lazutinová (Rus.) 29:12,0, 3. Mikkelsplassová (Nór.) 29:18,2.

CHAUX-NEUVE - Po sobotňajšej skokanskej časti súťaže si vedúcu pozíciu v pretekoch SP v severskej kombinácii udržal i po behu na lyžiach na 15 km niekoľkonásobný víťaz SP Kendži Ogiwara pred terajším lídrom SP Nórom Apelandom a jeho krajanom Skardom.

Výsledky: 1. Kendži Ogiwara (Jap.) 45:19 min/259,0 b. (99 m+95 m), 2. Apeland (Nór.) +0:52 /244,0 (92,5+92,5), 3. Skard (Nór.) +2:19/236,5 (91,5+91).