Nedeľa, 26. september, 2021 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky

Zlato z 10-kilometrovej trate patrí Dračevovi

RUHPOLDING (TASR) - Na 31. majstrovstvách sveta biatlonistov v nemeckom Ruhpoldingu sa včera zopakoval triumf jednej krajiny - Ruska. V pretekoch mužov na 10 km zvíťazil Rus Sergej Dračev, aj keď musel absolvovať za jeden chybný výstrel trestné kolo.

Lyžiarsky perfektne naladený však odrazil nápor svojho krajana, druhého bezchybne strieľajúceho Majgurova o 9,7 sekundy, treti skončil prekvapujúco čistým štítom na strelnici Talian Cattarinussi. Vo vytrvalostných pretekoch na 20 km dominoval minulú nedeľu olympijský víťaz Rus Tarasov pred Dračevom a aj preteky v šprinte potvrdili na svetovom šampionáte ruskú hegemóniu. Jednou krátkou vetou charakterizoval vystúpenie trojice Slovákov ústredný tréner Juraj Sanitra. "Skončili sme zle." Zmienil sa aj o smole, ktorá postihla Leitnera. "Na jednom z prudkých zjazdov mal dosť ťažký pád, zlomil pažbičku na malokalibrovke a musel strieľať z náhradnej zbrane. Pochopiteľne, že takýto handicap sa musel prejaviť - netrafil ani jeden terč. Výsledky našich reprezentantov nie sú radostné - Molčan skončil na 68. mieste, keď celkom dobre bežal, no v ležke dvakrát a v stoji trikrát minul. Machyniak sa pomýlil len raz v stoji, no so 77. priečkou takisto nemôžeme byť spokojní. O Leitnerovi a jeho smole som sa už zmienil. Celá príhoda sa zákonite odrazila na jeho výkone. Po piatich ranách v ležke mimo terča už len raz netrafil v stoji, pochopiteľne, že šesť trestných okruhov ho odsunulo do úplného úzadia, až na 83. miesto.

Dnes sú na programe preteky štafiet žien 4x7,5 km, zajtra v rovnakom čase od 10.30 h celý šampionát vyvrcholí súbojmi mužských štafiet.

Výsledky: 1. Dračev (Rus.) 26:52,3 (1 tr. okruh), 2. Majgurov (Rus.) 27:02,0 (0), 3. Cattarinussi (Tal.) 27:31,0 (0). Svetový pohár (po 10 pretekoch): 1. Dračev 235, 2. Carrara 133, 3. Björndalen 131.

1. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?