Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky

oddelenie kultúry pozýva 10. - 16. február 1996

DIVADLO

Opera a balet SND Bratislava (07/533 00 69,

533 30 83-6, kl. 284, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

10. Trojruža (11.00), Pelléas a Mélisanda, 12. La Traviata, 13. Carmen, 14. Giselle, 15. Pelléas a Mélisanda, 16. Luskáčik (17.00)

Divadlo P. O. Hviezdoslava Bratislava (Laurinská 20, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

10., 11., 13. Becket alebo Božia česť, 14., 16. Na skle maľované

Malá scéna Bratislava (Dostojevského rad 7, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

Skryť Vypnúť reklamu

10., 13. Neapolská choroba, 11. Pozor na Leona, 14. S vylúčením verejnosti, 15. Alergia, 16. Sex noci svätojánskej

Nová scéna Bratislava (Kollárovo nám. 20, 07/32 57 41, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

10.-12. Pokrvní bratia, 13. Gróf z Luxemburgu, 14. Paganini, 15.˙Kráľ Ján, 16. Grand Hotel

Divadlo West Bratislava (Kolárova ulica)

13. Darček, 14. Otello

Štúdio S Bratislava (Námestie 1. mája 5; tel. č.: 07/367 552, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.30)

10. Cyrano, 11., 14. O škodlivosti tabaku, 12. Maliar izieb, 15.˙Jubileum

Astorka - Korzo `90 Bratislava (07/533 38 40, 53 20 93, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.30)

13. Kazimír a Karolína, 14. Macocha, 15. Mŕtve duše, 16. Kabaret

Skryť Vypnúť reklamu

Stoka Bratislava (Pribinova 1, 07/36 49 61, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 20.00)

13. Sleepy motion (koncert - tancovačka M. Burlasa), 15., 16. Vres

Istropolis Bratislava (07/526 49 39)

11. Jozef Egyptský a my (Kňažský seminár sv. Gorazda ), Zabudnutý čert (15.30), 12. Tri letušky v Paríži, 15. Country show 22, 16. Torzo balet

Radošinské naivné divadlo Bratislava (07/

/526 49 39, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

12., 13. Materské znamienko, 15. Lás-ka-nie (Nitra), 16. Svadba

GUnaGU Bratislava (Klub Čierny havran, Biela ulica 6)

12., 13. Mária Sabína

Štátne bábkové divadlo Bratislava (07/

/323 668)

11. Koníček hrbáčik, 12.-14. Ukradnutý čas, 16. Čarovná flauta

Dom kultúry Ružinov Bratislava (Ružinovská 28, 07/23 05 23)

Skryť Vypnúť reklamu

12. Zopár správnych chlapov - predstavenie divadla Thália (19.00)

Miestne kultúrne centrum Bratislava (Školská 14)

16. Faust, Margaréta, slúžka a ja - predstavenie študentského divadla Ívery (19.00, 10,-)

Trnavské divadlo Trnava (0805/214 46, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

15. Malý nočný príbeh, 16. Ako rozosmiať princeznú (14.00)

Synagóga Trnava (Halenárska ulica)

10. S. Beckett, D. Vicen: Nie sen - divadelný súbor Disk Trnava (20.00)

Divadlo Andreja Bagara Nitra (087/248 87,

52 99 30, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

10. Večera vtákov (DSNP Martin), 12. Jozef Mak, 13. Pygmalion, 16. Luskáčik (9.00 a 11.00), Mačacia hra

Bábkové divadlo Nitra (Ulica 7. pešieho pluku)

Skryť Vypnúť reklamu

11. Zlaté kura (15.00), 13.-15. O múdrom Kokoškovi (9.00 a 11.00), 16. O čiernom klobúku

Divadlo SNP Martin (ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

12. "...príď kráľovstvo tvoje...", 14., 15. Komédia o bohatci a Lazarovi, 10., 16. Večera vtákov, 13. Diagnóza AIDS (14.00 a 16.00),

"... príď kráľovstvo tvoje..."

Divadlo J. G. Tajovského Zvolen (0855/

/217 81, 221 91, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

13., 15. Inkognito (9.00), 14. Inkognito (Levice), 16. Čierna kráľovná (9.00 a 11.00, Banská Bystrica)

Štátna opera Banská Bystrica (Národná 11)

10. Luisa Miller (18.30), 13. Madam Buterfly

Mestské divadlo Žilina (089/62 37 03)

12., 13. Klauniáda (11.00), 14. Diagnóza AIDS, (11.00 - Trnavské divadlo), 16. Kubo (11.00)

Skryť Vypnúť reklamu

Divadlo Maják Žilina

11. O Plačekovi (16.00)

Bábkové divadlo Žilina (089/62 03 15,

62 39 95)

11. O zvedavom sloníkovi (14.30), 13., 14. John and Mary a sedem kozliatok (9.00 a 10.30), 15., 16. O Jánovi Hrachovi (9.00 a 10.30)

Divadlo Jonáša Záborského Prešov (091/

/722 22 57 64, 73 39, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

10. Festival módy, 11. ... ergo, kladivko!, 13. Malá morská víla, 14. Natierač, 15. Opera Mafiozo (10.00 a 19.00)

DAD Prešov (091/ 723261)

10. Mam a klam, 15., 16. Návrat strateného syna

Spišské divadlo Spišská Nová Ves (0965/

/422429)

15. Emigranti (10.00 a 19.00)

Divadlo Janka Borodáča Košice (Hlavná 1, 095/623 19 52, 622 12 33, ak nie je uvedené inak, všetky predstavenia sa začínajú o 19.00)

Skryť Vypnúť reklamu

10. La Traviata, 11. Snehulienka, 13., 14. Žobrácka opera, 14. Nabucco, 15. Pokrvní bratia, 16. Všetko naopak, Labutie jazero

FILM

Exotica (Kanada 1994, Gemini Film)

FOTO - GEMINI FILM

15. Kanadský režisér a scenárista Atom Egoyan rozpracúva príbehom svoju obľúbenú tému zložitosti medziľudských vzťahov, nebezpečnej povahy sexuálnej lásky, príťažlivosti voyerizmu a obsahu pojmu rodina. V prostredí nočného klubu Exotica, v budove opery a v obchodíku s drobnými zvieratami sleduje množstvo postáv, navzájom previazaných nenaplnenými túžbami a traumami, ktoré sú zdrojom obrovského napätia. Film, ocenený medzinárodnou cenou kritiky na festivale v Cannes 1994, je podmanivou sondou do najtajnejších zákutí ľudskej duše a jedným z najkvalitnejších diel, ktoré v kinách na Slovensku objavíte.

Skryť Vypnúť reklamu

Sudca Dredd (USA 1995, Intersonic)

Sylvester Stallone ako Sudca Dredd.

FOTO - INTERSONIC

15. Dvesto miliónov ľudí sa v roku 2139 snaží prežiť v Mega City One, kedysi nazývanom New York, a čeliť radikálnemu systému práva, ktorý predstavujú sudcovia. Iba jediný z nich - Dredd v podaní Sylvestra Stallona - je odhodlaný brániť spravodlivosť. Je však obvinený z vraždy a doživotne vypovedaný z mesta. Šialený Dreddov brat Rico (Armand Assante), ktorý unikne z väzenia, sa medzitým snaží ovládnuť celé Mega City. Debutom režiséra Dannyho Cannona bol film Mladí Američania s Harveym Keitelom a dnes je už klasikou nezávislej scény. (Premiéra filmu Sudca Dredd bude 15. 2. o 18.00 v bratislavskom Istropolise na pozvánky Intersonicu. O úvod sa postarajú Mravec a Marcel Nemec z Kopytovcov a sami sľúbili, že príde aj Sylvester Stallone.)

Skryť Vypnúť reklamu

Filmový klub Nostalgia Bratislava (Starohorská 2, budova stavebnej fakulty, 07/36 11 73, 18.00 a 20.30)

12. Paríž, Texas (Nemecko/Francúzsko 1984, réžia Wim Wenders, 15,-), 14. Búrlivé výšiny (USA 1992, Peter Kosminsky, 20,-), 16. Pokánie (Gruzínsko 1984, Tengiz Abuladze, 15,-)

Kinosála SNG Bratislava (Riečna 1, 17.30, 5,-)

15. Obrazy starého sveta (D. Hanák 1972, úvod 15 minút pred projekciou: Martin Klein)

VÝSTAVY

Slovenská národná galéria Bratislava (Rázusovo nábrežie 2, Esterházyho palác - Námestie Ľ. Štúra 4)

do 25. Šesťdesiate roky v slovenskom výtvarnom umení

stále expozície: Umenie Slovenska (Gotické umenie, Barokové umenie), Staré európske umenie zo zbierok SNG, Úžitkové umenie, dizajn a architektúra 1900-1995

Slovenské národné múzeum - Historické múzeum Bratislavský hrad

Skryť Vypnúť reklamu

do 31. 5. K životnému jubileu Šarloty Kišovej - Ľudový odev a scéna (1. poschodie), Spomienky na remeslá, Biblia vo švédskom ľudovom maliarstve, Strieborný poklad Historického múzea, Historický nábytok, Hodiny zo zbierok HM SNM - suterén pod Čestným nádvorím, Kamenný svedok

Slovenské národné múzeum Bratislava (Vajanského nábrežie)

do 15. 3. Roman Vishniac - fotografie (1. poschodie); do 15. 5. interaktívna výstava Schola ludus, do 31. 3. Kultúra a náboženstvo starej Ameriky, stále expozície prírodovedného múzea

Galéria mesta Bratislavy

Mirbachov palác Bratislava (Františkánske nám. 11, 07/533 15 56, denne okrem pondelka 10.00-17.00, prízemie)

do 10. 3. Dušan Pončák - sochy, reliéfy, kresby

Mirbachov palác Bratislava (1. poschodie)

Stredoeurópske barokové maliarstvo, sochárstvo a grafika (stála expozícia)

Skryť Vypnúť reklamu

Mirbachov palác (2. poschodie)

do 11. Rozpamätávanie 6 - Slovenské výtvarné umenie 1970-1974

Pálffyho palác Bratislava (Panská 19, 07/533 36 27, 1. poschodie)

Expozícia zakladateľskej generácie moderného slovenského maliarstva a sochárstva, Gotická tabuľová maľba a plastika (stála expozícia)

Pálffyho palác Bratislava (Galéria aktualít)

do 24. 3. Mária Filová - Metamorfózy

Pálffyho palác Bratislava (2. poschodie)

Stredoeurópske maliarstvo a sochárstvo 19. storočia

Pálffyho palác Bratislava (3. poschodie)

do 10. 3. Karol Barón - Parafrázy

Galéria Nova Bratislava (Baštová 2)

do 18. Rudolf Fila: Objekty - šesťdesiate roky

Galéria Ardan Bratislava (Lermontovova 14)

do 29. Eugénia Lehotská - Gobelíny (ut-so 16.00-19.00)

Národné osvetové centrum Bratislava (Nám. SNP 12)

Skryť Vypnúť reklamu

do 23. Trienále akvarelu (po-pi 10.00-17.00, so 9.00-13.00)

Digital Equipment Bratislava (Miletičova 23, 6. poschodie)

do 15. Svetozár Ilavský - výber z tvorby 1990-1995

Umelecká beseda slovenská Bratislava (Dostojevského rad 2)

do 15. Salón `96 - predajná výstava 75 výtvarníkov združených v Spoločnosti voľných výtvarných umelcov

Dom kultúry Ovsište Bratislava

do 11. Josef Grázel - Necrophilia (14.00-18.00)

Maďarské kultúrne stredisko Bratislava (Somolického 1/a, 07/49 42 00)

Slovenskí maliari z Békešskej Čaby

Bulharské kultúrne a informačné stredisko Bratislava (Panská 1)

Georgi Stoianov - maľba

Dom zahraničných Slovákov Bratislava (Štefánikova 25)

16. Vernisáž výstavy Ján Husárik - 30. výročie tvorby (17.00, maľba a keramika)

Skryť Vypnúť reklamu

Klub 22 Bratislava (Vavilovova 22, 07/84 47 89)

do 28. výstava Egypt - krajina pyramíd

Galéria BIB Bratislava

do 3. 3. naKreslené, naPísané na Pamiatku - výstava Zuzky Rúfusovej z pamätníčka venovaného oteckovi a výtvarných prác jej kamarátov z Ústavu sociálnej starostlivosti pre mládež a dospelých na Javorinskej ulici v Bratislave

Dom umenia Bibiana Bratislava

do 24. 3. Začarovaný svet Táne Žitňanovej - výber z tvorby pre deti

Múzeum židovskej kultúry na Slovensku Bratislava (Židovská 17)

do 29. Výstava obrazov Imra Weinera-Kráľa Vagóny

Univerzitná knižnica Bratislava (Michalská 1)

do 28. Výstava kníh z Juhoafrickej republiky

Stará radnica Pezinok (Štefánikova 1)

Natália Murat-Oravcová: Môj New York - fotografie a kresby

SNG - Vermesova vila Dunajská Streda (Gorkého 2)

Skryť Vypnúť reklamu

Veronika Rónaiová: Re-interpretácie - v autorskej koncepcii Z. Rusinovej

Mestská knižnica Piešťany (Školská 19)

do 28. Knižnica pre všetkých - pri príležitosti 70. výročia knižnice

Nitrianska štátna galéria

do 24. Anthony Caro - Kaskády (výstava britského sochára)

Nitrianske múzeum

do 29. Výstava členov Združenia kresťanských výtvarníkov svätého Lukáša pod názvom Duch obnovy

Galéria M. A. Bazovského Trenčín (hlavné výstavné priestory)

do 3. 3. Viktor Hulík - Hommage `a colštok, Slovenská medaila `95

Výstavná sieň MsKS Kežmarok

do 1. 3. Ladislav Majoroši: Obrazy z roku 1995 - lyrická abstrakcia prevažne v technike olej a kombinovaná technika

Dom kultúry Rimavská Sobota

do 14. Edo Pauly - Noc a tiene

Oravská galéria Dolný Kubín (Župný dom)

Skryť Vypnúť reklamu

do 29. Maliarske dielo Maxa Kurtha (Veľká výstavná sieň na 2. poschodí), Matúš Oľha - príbehy vo fotografii v rodine, v divadle

Galéria P. M. Bohúňa Liptovský Mikuláš (Veľká sieň)

do 31. 3. Laco Teren - výber z najnovšej tvorby

Galéria Klasik Žilina (Hurbanova 19)

do 29. Marcela a Viliam Loviškovci - sochy, Ján Raška - obrazy, pastely

Považská galérie umenia Žilina (Ul. M. R. Štefánika 2)

do 11. Sen o múzeu? (slovenské umenie 90. rokov) - kolektívna výstava 16 umelcov (J. Bartusz, R. Sikora, J. Koller, P. Rónai, I. Csudai, J. Želibská, M. Kern, D. Tóth, P. Meluzin, R. Ondák, K. Pichler, I. Németh, B. Ondreička, D. Lehocká, P. Nováková-Ondreičková, L. Teren)

Považské múzeum Žilina (Budatínsky zámok)

od 10. Po pätnásťmesačnom putovaní po Francúzsku, Nemecku a rakúsku, sa unikátna zbierka Drotárskeho remesla a umenia vrátila na svoje pôvodné miesto do Považského múzea

Skryť Vypnúť reklamu

(8.00-16.00)

Galéria Medium Ružomberok (Textilná 21)

do 29. Majstrovská trieda prof. W. Huttera z Vysokej školy výtvarných umení vo Viedni

Štátna galéria Banská Bystrica (Námestie Š. Moyzesa 25)

Medzinárodné trienále drevorezu a drevorytu 1995

Múzeum moderného umenia rodiny Warholovcov Medzilaborce

Jozef Nový - Fotografie, do 25. Polstoročie maliarstva v zbierke Slovenskej sporiteľne (10.00-17.00 okrem pondelka)

Šarišská galéria Prešov (Hlavná 51)

do 10. 3. Alexy - Bazovský - Palugyay

1929-1937

Galéria J. Jakobyho Košice - Salón Rembrandt (Alžbetina 22)

do 11. Marcel Strýko - obrazy (1972-1989)

Galéria J. Jakobyho Košice (Hlavná 27)

do 3. 3. Nikolaj Feďkovič - Labyrint sveta a raj srdca; do 10. 3. Juraj Daňo - výstava pripravená pri príležitosti životného jubilea umelca

Múzeum V. Löfflera Košice (Alžbetina 20)

do 25. Zbyněk Prokop - Medzistav 1990-1995, do 10. XX. výstava umeleckej fotografie Zväzu slovenských fotografov

Vlastivedné múzeum Trebišov

do 25. Výber z maliarskej tvorby Štefana Hapáka, pri príležitosti umelcových 75. narodenín

Rudolfinum Praha (vchod z Alšovho nábrežia)

do 25. David Rabinowitch - práce z rokov 1963-64

Národní technické museum Praha

do 25. 3. Aleš Najbrt - grafický dizajn (práce z rokov 1991-95)

Starý královský palác na Pražskom hrade

do 12. 5. Pohrebná výbava českého kráľa Rudolfa (Najstarší Habsburgovia na Pražskom hrade)

Dům fotografií Praha (Husova 23)

do 26. Dana Kyndrová - Rusové 1976-1991

Galeria MIRO Praha (Strahovské nádvoří 1/132, 02/53 68 68)

Výstava grafického diela Georga Braqua

(1882-1963)

LITERATÚRA

Miestne kultúrne centrum Bratislava (Školská 14)

10. Krst knihy Dušana Valúcha O rafinérii a iné polobásne (19.30), po krste koncert skupiny Jednofázové kvasenie

Klub detí Slniečko Bratislava - Petržalka (Furdekova 6/a)

14. Súťaž v rétorike (10.00)

Videokabinet Univerzitnej knižnice Bratislava (Michalská 1)

15. Stretnutie so spisovateľom Vojtechom Mihálikom a literárnym kritikom Pavlom Števčekom (15.00)

Dom zahraničných Slovákov Bratislava (Štefánikova 25, 07/49 51 84)

16. Večer Slovákov z Dolnej zeme so spisovateľmi z Maďarska a Vojvodiny (18.00)

PREDNÁŠKY

Dom kultúry Lúky Bratislava

10. Cesty - celoslovenské stretnutie cestovateľov a priaznivcov cestovania - prednášky spojené s projekciou diapozitívov: Maroko, Jordánsko (Život v púštiach), Naprieč USA, Malajzia, Indonézia (Pralesy), Čo Oju, Tibet, Sachalin, Ussuri, Ďaleký východ, Cesta do Indie, Turecko, Irán, Pakistan, Nepál (od 9.00, 41,-)

Mestská knižnica Bratislava (oddelenie hudobnej a umenovednej literatúry, Kapucínska 1)

13. Ivan Mačák: Hudba v človeku - Najstaršie obrysy hudobných nástrojov (15.30)

Klub 22 Bratislava (bývalý Klub mladej rodiny, Vavilovova 22, 07/82 76 00)

15. Miloš Križan: Egyptské hrobky v Údolí kráľov - o novinkách egyptskej archeológie (18.30, zdarma)

KONCERTY

Mirbachov palác Bratislava

11. Komorný koncert v rámci Roka slovenskej hudby - Tibor Andrašovan: Zašumeli borovice, cyklus piesní pre soprán a klavír na básne Andreja Plávku; Bartolomej Urbanec: Túžba po domove, cyklus piesní pre soprán a klavír na poéziu B. Stanislava; Šimon Jurovský: Muškát, cyklus piesní pre soprán a klavír na poéziu Rudolfa Dilonga; Ivan Parík: Čas odchodov, dve piesne pre tenor a klavír na poéziu Milana Rúfusa; Pavol Bagin: Tri spevy pre soprán a klavír na poéziu Miroslava Válka; Oto Ferenczy: Tri sonety zo Shakespeara: účinkujú Mária Andrašovanová, Elena Holičková - soprán, Peter Koppal - tenor, Peter Mikuláš - bas, Eva Fischerová, Eva Strelková, Ľudovít Marcinger - klavír (10.30)

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie Bratislava

14. Slovenská filharmónia, dirigent Christoph Campestrini, flauta Tomáš Jánošík, harfa Jana Boušková - J. Haydn: Symfónia č. 83 g mol "Sliepka", W. A. Mozart: Koncert pre harfu a orchester C dur KV 9, L. van Beethoven: Symfónia č. 4 B dur op. 6 (19.30), 15. Slovenský komorný orchester pod vedením Alexandra Jablokova - G. F. Händel: Concerto grosso op. 6 č. 5, W. A. Mozart: Koncert pre husle a orchester A dur KV 219, P. I. Čajkovskij: Serenáda pre sláčikový orchester op. 48 (19.30)

Zichyho palác Bratislava

14. Veselo na fašiangy - pásmo slova a hudby na fašiangovú tému s ľudovými piesňami v úpravách M. Dudíka, O. Dema, T. Andrašovana a J. Kružliaka: účinkuje Ľudová hudba Miroslava Dudíka (17.00)

Esterházyho palác Bratislava (v priestoroch stálej expozície SNG Staré európske umenie, Nám. Ľ. Štúra 4)

14. Musica poetica da camera - koncert z cyklu starej hudby na dobových nástrojoch: Talianske kantáty a sonáty (Lotti, Corelli) - Kamila Zajíčková, Agnesa Ferienčíková, Peter Zajíček, Peter Kiráľ (17.15)

Slovenské národné múzeum Bratislava (Vajanského nábrežie 2, na výstave fotografií Romana Vishniaka, 1. poschodie)

14. Bratislavské gitarové kvarteto so sólistami M. Smolkovom - viola, J. Bikárom - husle a poslucháčmi HTF VŠMU (17.00)

Dom kultúry Zrkadlový háj Bratislava (Rovniankova 3, 07/83 67 76, 83 67 64)

10. Pavel Dobeš, Radek Havel, Tomáš Kotrba: Něco o Americe - folkový koncert (19.00, 60,-), 13. Batoh - vystúpenie mládežníckeho folklórneho súboru Polienko (19.00)

Miestne kultúrne centrum Bratislava (Školská 14)

10. Jednofázové kvasenie - D. Valúch, K. Svozil, M. Janoušek (spojené s krstom "polobásničiek" Dušana Valúcha, 19.30)

Spoločenský dom Trnávka Bratislava (Bulharská 60, 07/23 84 62)

10. Desať rokov Moravienky (18.00)

Spoločenský dom Átrium Bratislava (Herlianska 5, 07/23 32 80)

10. Na fašiangy s dychovkou (17.00-21.00)

Divadlo Iuventa Bratislava (Karloveská 64, 07/72 23 42)

10. Kat a blázon - premiéra muzikálu J. Wericha a J. Voskovca v podaní divadelného súboru Skrat (19.00)

Mozartova sála Rakúskeho veľvyslanectva Bratislava (Ventúrska 10)

14. Fašiangový večer Rakúskeho veľvyslanectva v Bratislave - Johann Nestroy: Paródia na Tannhäusera, účinkujú Kurt a Christine Schwertsikovci, Juliana a Katharina Stembergerové (17.00)

Spoločenský dom Prievoz Bratislava (Kaštieľska 30, 07/23 71 43)

16. Folkový benefičný koncert k Roku boja proti biede a hladu (18.00)

Mestské kultúrne stredisko Galanta

12. Čardášová princezná - operetné predstavenie (estrádna sála, 17.00 a 20.30)

Liečebný dom Astória Bardejov

14. Večer so sólistami Opery SND v Bratislave: Eva Šeniglová - soprán, Mikuláš Doboš - basbarytón, Igor Berger - klavír; Händel, Tomášek, Marcello, Mozart, Bizet, Verdi, Dvořák (19.30)

Čierny orol Prešov

15. Araňa (začiatok koncertného turné bratislavskej rockovej kapely nazvaného Nepľujte na chodník, prosím vás!)

Dom kultúry Mier Spišská Nová Ves

16. Araňa

Kaviareň hotela Satel Poprad

14. Nezmaž moje kruhy: Viera Strnisková, Igor Hrabinský - umelecký prednes, Peter Michalica - husle (18.00)

Dom umenia Košice

13. Kafé koncert v spolupráci s firmou Justina - program ku Dňu zaľúbených: Dámske kvarteto Ragtime a Jozef "Gajzi" Hudák - klavír (Foyer DU, 19.00), 15. Štátna filharmónia Košice, dirigent Charles Olivieri-Munroe (Kanada), violončelo Milan Červenák - M. P. Musorgskij: Noc na Lysej hore, J. Haydn: Koncert pre violončelo a orchester D dur, P. I. Čajkovskij: Symfónia č. 5 e mol (Dom umenia, 19.00)

Slovenský inštitút Praha (Purkyňova 4)

14. Musa Ludens - staroslovienske liturgické spevy, koncert venovaný Roku slovenskej hudby: Igor Pasek - spev, organistrum; Ján Pipta - zobcové flauty, krumhorn, spev; Ľudmila Piptová - spev, okarína, kravský roh, psalterium, hackebrett, harfa; Lucia Piptová - spev, zvony, trumšajt, tanec; Zuzana Piptová - spev, hackebrett, psalterium, spev; Štefan Slezák - lutna, spev (koncertná sála, 18.00)

PRE DETI

Dom umenia Bibiana Bratislava

11. Maľovaná rozprávka - o spolunažívaní Písmenka a Farbičky (16.00), 14., 15. O snehu a snehuliakoch: Cesta do Snehovej zeme z papiera, kde rok trvá celú zimu (10.00)

Dom kultúry Zrkadlový háj Bratislava (Rovniankova 3, 07/83 67 76, 83 67 64)

10. Pipi Dlhá Pančucha - účinkuje Divadlo Piki z Pezinka (15.30), 13. Batoh - výchovný koncert folklórneho súboru Polienko pre ZŠ (10.00)

Skryť Vypnúť reklamu

Inzercia - Tlačové správy

  1. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi
  2. Poznáme slovenské cesty s najkrajším výhľadom!
  3. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
  4. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
  5. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
  6. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
  7. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
  8. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu
  9. Slovenský orloj – svetová atrakcia
  10. Kanceláriám ešte neodzvonilo
  1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  2. BLoKK: Z nevyužitých kancelárií v centre štýlové bývanie
  3. Aj panelák môže byť Smart
  4. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
  5. Pri uzatváraní PZP už nedominuje január
  6. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
  7. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
  8. Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba
  9. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
  10. Poznáme slovenské cesty s najkrajším výhľadom!
  1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 9 262
  2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 8 702
  3. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 4 401
  4. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 4 319
  5. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 569
  6. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 3 039
  7. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 2 959
  8. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu 2 589
  9. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte 1 763
  10. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi 1 700
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Zatvoriť reklamu