Nedeľa, 26. september, 2021 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky

Nečakanou víťazkou biatlonového šprintu Ruska Romašková, Mihoková štrnásta

RUHPOLDING (TASR, rh) - Obrovským prekvapením sa skončili na 31. majstrovstvách sveta biatlonistov v nemeckom Ruhpoldingu preteky žien v šprinte na 7,5 km. Zvíťazila Ruska Oľga Romašková a dokonale tak využila krach najväčších favoritiek. V streľbe nezavá

hala ani raz a vyhrala pred druhou Nórkou Skjelbreidovou a Švédkou Wallinovou. Romašková doteraz bodovala len jediný raz. Za 13. miesto na SP v Anterselve získala 13 bodov. Zlato si však vybojovala pred týždňom na ME v talianskom Ridnaun v štafete. Zo slovenských reprezentantiek sa podľa očakávania najviac darilo Soni Mihokovej, ktorá s jedným trestným okruhom a časom o minútu a 15 sekúnd horším ako víťazná Romašková skončila na 14. priečke.

Zaplnený sedemtisícový štadión sa nestačil čudovať zvratom počas pretekov. Najskôr vyžaroval obrovské sklamanie nad jednou z veľkých favoritiek Uschi Dislovou a potom veľké prekvapenie nad triumfom doteraz takmer neznámej Rusky Romaškovej. Pod mnohé prekvapenia sa však podpísala zima (-12,7 stupňa) i zmrznutý sneh, ktorého teplota bola len o pol stupňa viac ako vzduchu. Veľkú šancu na double (víťazstvo vo vytrvalostných pretekoch i šprinte) prepásla Francúzka Claretová. Sympatická Emanuelle zvíťazila aj na posledných pretekoch u nás v Osrblí, no na ruhpoldingskej strelnici včera pohorela. V ležke minula jeden, v stojke dokonca tri, a tak sa jej nakoniec neušlo miesto ani v prvej desiatke. Aj to dokazuje zradnosť i príťažlivosť športu, akým je biatlon.

Naše reprezentantky opäť veľmi nežiarili. Mihoková 14. miestom potvrdila, že k absolútnej svetovej špičke jej chýba len veľmi málo, no krôčik od nej však predsa len je. Vo veľkom mraze zanechala za sebou plejádu známych mien, no v kútiku duše sme verili, že by mohla byť aj v prvej desiatke. A možno i dosť vysoko. Ostatné naše reprezentantky už na najlepšie nestačili. Anna Murínová pri prvej streľbe mierila do terčov bezchybne, no bežala poslabšie. Erike Lehotskej sa darilo strelecky pri bezchybnej ležke, po stojke krúžila na okruhu dvakrát a na jej výslednom čase 26:10,1 sa podpísali aj pomalšie lyže. "V hroznom mraze sme sa natrápili, najmä s akousi nepríjemnou vlhkosťou, aká tu panuje. Dúfam, že po výsledkoch, ktoré sme tu dosiahli, sa už konečne začne hovoriť o nedobrých vzťahoch vo výprave. Máme síce ešte šancu zajtra v štafete, no neviem, ako nastúpime. Tu sa podchvíľou menia názory, v zostrených situáciách i prevracajú slová. Asi budem štafetu rozbiehať ja, pretože Anna Murínová to odmietla," povedala v cieli nespokojná Schwarzbacherová.

Výsledky - ženy 7,5 km: 1. Romašková (Rus.) 22:30,5 (0), 2. Skjelbreidová (Nór.) 22:49,9 (1), 3. Wallinová (Švéd.) 22:52,5 (0), 4. Kuklevová (Rus.) 22:53,1 (1), 5. Niogretová (Fr.) 23:13,5 (1), 6. Mikkelsplassová (Nór.) 23:16,1 (0) ... 14. Mihoková 23:46,3 (1), 37. Schwarzbacherová (1), 50. Murínová (2), 56. Lehotská (2).

1. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?