Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Po 39. kole I. ligy sa zostril boj o 4. miesto aj o záchranu

BRATISLAVA (TASR, an) - V sobotňajšom 39. kole I. hokejovej lige sa objavilo na ľade viacero extraligistov, mužstvá využili prestávku v najvyššej súťaži a získali hráčov na hosťovanie. Do konca súťaže zostáva päť kôl, ďalšie sa hrá zajtra (17.00 h): ...

BRATISLAVA (TASR, an) - V sobotňajšom 39. kole I. hokejovej lige sa objavilo na ľade viacero extraligistov, mužstvá využili prestávku v najvyššej súťaži a získali hráčov na hosťovanie. Do konca súťaže zostáva päť kôl, ďalšie sa hrá zajtra (17.00 h): Zvolen - Sp. N. Ves, Michalovce - Skalica, Senica - Detva, Púchov - Piešťany, Nitra - Žilina, Kežmarok - Topoľčany.

VTJ SPIŠSKÁ NOVÁ VES - VTJ MICHALOVCE 7:5 (2:3, 2:1, 3:1), góly: 4. a 60. Svitek, 8. a 38. P. Fedor, 39. a 47. Krajňák, 55. Petrovič - 15. a 50. Pinďár, 5. Kuzár, 6. Faith, 26. Pavlovský. Rozhodcovia Macko - Návratek a Vrančík, vylúčení 1:2, presilovky 0:1, oslabenia 1:0, 3200 divákov. Líder na vlastnom ľade svojich fanúšikov tentoraz nesklamal. I keď hostia od začiatku bojovali s plným nasadením, hrali útočný hokej v snahe dosiahnuť čo najlepší výsledok, domáci hlavne v záverečnej tretine dominovali aj strelecky a v dramatickom zápase zaslúžene vyhrali.

VTJ TOPOĽČANY - HKM ZVOLEN 4:2 (1:0, 1:0, 2:2), 29., 54. a 60. Hurtaj, 16. Oremus - 56. Chudý, 56. Hrtús. Rozhodcovia Janíček - Mujdoš, Somora, vylúčení 3:5, presilovky 2:1, 1900 divákov. Stretnutie malo zásluhou oboch celkov veľmi dobrú úroveň a vyrovnaný priebeh. Domáci, ktorí podali azda najlepší výkon sezóny, si však vypracovali viac gólových príležitostí - viedli už 3:0. Na oboch stranách vynikli brankári Kmeť, resp. Kleniar.

VTJ PIEŠŤANY - POLYGÓN NITRA 4:3 (0:1, 4:1, 0:1), 22., 35. a 38. Ožvalda, 32. Riečičiar - 8. Štefanka, 38. Šafárik, 50. Milo. Rozhodcovia V. Kontšek - Kemény, Struhál, vylúčení 4:6, presilovky 1:1, 600 divákov. Zápas priemernej úrovne. Domáci ťažili z chýb obrany hostí.

ŠKP ŽILINA - HK 31 KEŽMAROK 3:1 (0:0, 2:1, 1:0), 30. Stolárik, 40. Konečný, 55. Lokaj - 31. Chovaniec. Rozhodcovia J. Marcinko - Lokšík a Tománek, vylúčení 5:5, navyše J. Bondra, Jurčík (obaja Kežmarok) obaja 10 min.+ do konca zápasu za nešportové správanie, presilovky 1:0, 1500 divákov. Hostia hrali celý zápas defenzívne, so zámerom inkasovať čo najmenej gólov. Domáci množstvo gólových šancí nevedeli zužitkovať, výsledok neukazuje ich prevahu.

HK 36 SKALICA - DUKLA SENICA 4:0 (1:0, 2:0, 1:0), 26. a 35. Kapánek, 20. Balát, 51. Jurásek. Rozhodcovia Mikuška - Müller, Tököly, vylúčení 6:3, navyše Klečko 5+do konca stretnutia za nešportové správanie - A. Rajčák 5+do konca stretnutia za nešportové správanie, presilovky 2:0, 2850 divákov. Stretnutie veľmi dobrej úrovne, o čo sa pričinili obe mužstvá rýchlou a bojovnou hrou. Domáci mali viac gólových príležitostí a pohotovejšou streľbou získali presvedčivé víťazstvo.

PPS DETVA - MATADOR PÚCHOV 0:2 (0:0, 0:0, 0:2), 44. J. Drab, 46. Meluš. Rozhodcovia Dugas - Debnár, Pařízek, vylúčení 3:5, 1300 divákov. V úvodných dvoch tretinách boli domáci lepším mužstvom,hostí podržal brankár Sivý. V 3. tretine dali hostia z náhodných akcií dva góly a rozhodli stretnutie.

1. Sp. N. Ves 39 26 6 7 175:94 58

2. Zvolen 39 22 6 11 156:93 50

3. Skalica 39 23 3 13 142:105 49

4. Michalovce 39 20 4 15 166:136 44

5. Žilina 39 18 8 13 146:125 44

6. Senica 39 16 7 16 137:143 39

7. Topoľčany 39 16 5 18 117:137 37

8. Polygón 39 15 6 18 138:138 36