Utorok, 28. september, 2021 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

Víťazom slalomu vo Flachau opäť Tomba, v "obrákoch" žien triumfovali Nemky

BRATISLAVA (ČTK, rh) - Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní i v severskej kombinácii pokračoval cez víkend ďalšími pretekmi. V obrovskom slalome žien žiarili Nemky, v mužskom pelotóne hrali zasa prím Švajčiari.

OBROVSKÝ SLALOM ŽENY

Maribor - Dvoma pretekmi v obrovskom slalome v slovinskom Maribore pokračoval SP v zjazdovom lyžovaní žien. V piatok svedčal slovinský sneh najlepšie Nemke Ertlovej, ďalšia Nemka Seizingerová bola tretia. V sobotu si poradie vymenili. Vyhrala Seizingerová najmä zásluhou vynikajúcej jazdy v druhom kole. Bolo to jej 19. víťazstvo v šesťročnej kariére. Prvá po prvom kole Švajčiarka Nefová skončila nakoniec druhá, ale tiež žiarila spokojnosťou. Dosiahla totiž najlepší výsledok vo svojej kariére. Výsledky - piatok: 1. Ertlová (Nem.) 2:19,48, 2. Compagnoniová (Tal.) 2:18,55, 3. Seizingerová (Nem.) 2:18,90. Sobota: 1. Seizingerová (Nem.) 2:14,30, 2. Nefová (Švajč.) 2:14,98, 3. Ertlová (Nem.) 2:15,01.

SLALOM ŽENY

Marburg - Šesť stotín sekundy delilo Rakúšanku Elfi Ederovú od ďalšieho víťazstva v SP. Z toho sa nakoniec po prvýkrát v kariére radovala Švédka Kristina Anderssonová. Výsledok - nedeľa: 1. Anderssonová (Švéd.) 1:45,36, 2. Ederová (Rak.) + 0,06, 3. Rieggerová (Hol.) + 0,12.

OBROVSKÝ SLALOM MUŽI

Flachau - Švajčiarsky veterán zjazdového lyžovania Urs Kälin odrazil v druhom kole aj nápor Taliana Tombu a pripísal si tak svoje druhé víťazstvo v SP (prvýkrát vyhral v r. 1989 vo Watterville Valley). Švajčiarsky úspešný deň podčiarkol tretím miestom von Grunigen a štvrtým Locher. Výsledky - sobota: 1. Kälin (Švajč.) 2:18,68, 2. Tomba (Tal.) 2:19,19, 3. von Grünigen 2:19,23, 4. Locher (obidvaja Švajč.) 2:19,42, 5. Kjus (Nor.) 2:19,67.

SLALOM MUŽI

Flachau - Nedeľa sa už niesla v znamení fenomenálneho Alberta. Po prvom kole až piaty, v druhom ale dosiahol druhý najrýchlejší čas po Rakúšanovi Sykorovi a to mu stačilo na celkové prvenstvo. Víťaz prvého kola Rakúšan Reiter skončil druhý, Slovinec Košir tretí. Výsledky - nedeľa: 1. Tomba (Tal.) 1:41,05, 2. Reiter (Rak.) + 0,20, 3. Košir (Slovin) + 0,40.

SEVERSKÁ KOMBINÁCIA

Schonach - Minuloročný víťaz SP Kenji Ogiwara sa v prvej disciplíne - skokoch musel skloniť pred svojím reprezentačným kolegom Takazawom, ktorý bol v obidvoch kolách úspešnejší. V behu bol však najrýchlejší Nór Lundberg, po skokoch až siedmy. Lundberg si za prvenstvo pripísal na svoje konto 120000 švajčiarskych frankov. Japonec Ogiwara tvrdo útočil na prvenstvo, nakoniec však s Nórom prehral o 5,7 s. Výsledky po skoku: 1. Takazawa 241 (94 + 91), 2. K. Ogiwara (obidvaja Jap.) 229,5 (91,5 + 86,5) - 1:09, 3. Mantila (Fin.) 225,5 (88,5 + 88) - 1:33. Konečné výsledky: 1. Lundberg (Nór.) 39:31,0, 2. K. Ogiwara (Jap.) - 5,7 s, 3. Apeland (Nór.) - 1:22,6 min. Poradie v SP: 1. Apeland 401, 2. Mantila (Fín.) 380, 3. Lundberg 356.