To, čo plánujú v Sasku, nemá v Európe obdobu. Na rozlohe 16 000 hektárov vznikne medzi Senftenbergom a Hoyerswerdom "Krajina Karla Maya". Tu, v oblasti, kde pred niekoľkými rokmi zastavili povrchovú ťažbu hnedého uhlia, zrekultivujú toto územie v Európe dosiaľ v takom veľkom rozsahu ojedinelým spôsobom.
Po koľajniciach, po ktorých sa dopravovalo hnedé uhlie, budú jazdiť parné lokomotívy a vagóny budú presnou kópiou tých, ktoré jazdili v minulom storočí po tratiach amerického Divokého západu. Obrovské bágre vytvoria zvlnenú krajinu pripomínajúcu prériu. Po nej sa budú preháňať divé svine, líšky a dokonca i medvede. Do zatopených bývalých povrchových baní, ktoré premenia na jazerá, nasadia ryby, ondatry, vydry a snáď i bobrov. V "Krajine Karla Maya" nebudú žiadne autostrády a po cestách budú chodiť len kočiare a vozy kryté plachtami. Automobilisti nebudú mať šancu hranice "Krajiny Karla Maya" prekročiť. Projekt "Krajina Karla Maya" vzišiel zo súťaže, na ktorej sa zúčastnilo mnoho odborníkov z celej Európy. Víťazom sa stal belgický expert na turistiku Jos van Langenacker, ktorý podobný projekt už uviedol do života - avšak na oveľa menšej rozlohe - v Belgicku, v oblasti zrušených kameňouhoľných baní. Uskutočnenie jeho návrhu si vyžiada vynaloženie obrovských nákladov, približne 300 miliónov mariek.
Podľa Josa van Langenackera sa počíta s tým, že v "Krajine Karla Maya" sa bude môcť ubytovať 5000 návštevníkov. Postavia i päťhviezdičkový luxusný hotel-haciendu "Gouvernor`s Castle" a "Military Fort" s modernými apartmánmi. Milovníci jazdy na koni si nájdu ubytovanie v "Cattle Ranch" a tí, ktorí budú chcieť bývať pod stanmi a žiť indiánskym životom, nájdu stanové mestečko "Indian Town". V centre "Krajiny Karla Maya", vo West Towne, postavia domy v rovnakom štýle, v akom ich stavali prví obyvatelia Texasu alebo Arizony - s barmi, krčmami, obchodíkmi i remeselníckymi dielňami.