Streda, 3. marec, 2021 | Meniny má Bohumil, BohumilaKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou

od 3. do 9.8.

KINÁ

KOŠICE

Kino Slovan: Leaving Las Vegas (USA-VB, MN-15, 3.-4.8. o 17.45, 20.00 h), Fantozzi v škole (Tal., MN-12, 5.-7.8. o 17.45, 20.00 h), Diabolská pasca (USA, MN-12, 8.-18.8. o 17.45, 20.00 h)

Kino Družba: Sedem (USA, MN-15, 3.-4.8. o 17.45, 20.00 h), od 5. do 15.8. kino Družba nepremieta

Kino Tatra: V poslednej chvíli (USA, MN-12, 3.-4.8. o 17.45, 20.00 h), Rozum a cit (Angl., MN-12, 5.-8.8. o 17.45, 20.15 h), Drakuloviny (USA, MN-12, 9.-12.8. o 17.45, 20.00 h)

Kino Capitol: Intímne detaily (USA, MN-12, 3.-7.8. o 18.00, 20.30 h)

Skryť Vypnúť reklamu

Kino Úsmev: V labyrinte smrti (USA, MN-12, 3.-7.8. o 16.00, 18.00, 20.00 h), Duston: Sám v hoteli (USA, MP, 8.-15.8. o 16.00, 18.00, 20.00 h)

Kino Impulz (v kine Úsmev): Noc muža na úteku (USA, MN-12, 3.-31.8. o 16.15, 19.15 h)

POPRAD

Kino Gerlach: Posledný tanec (USA, MN-12, 3.-4.8. o 17.30, 20.00 h), Intímne detaily (USA, MN-15, 7.-9.8. o 17.30, 20.00 h)

KROMPACHY

Kino Slávia: Otec nevesty 2 (USA, MN-12, 3.8. o 17.30, 19.30 h), JADE (USA, MN-18, 4.8. o 17.30, 19.30 h), Ace Ventura - Keď príroda volá... (USA, MN-12, 7.8. o 17.30, 19.30 h)

BARDEJOV

Kino Žriedlo - Bardejovské Kúpele: Krajina tieňov (Angl., MN-12, 3.-4.8. o 19.00 h), Johnny Mnemonic (USA, MN-12, 5.8. o 19.00 h), V moci posadnutosti (USA, MN-15, 7.-8.8. o 19.00 h), Drakuloviny (USA, MN-12, 9.-10.8. o 19.00 h)

Skryť Vypnúť reklamu

VÝSTAVY

KOŠICE

Galéria Júliusa Jakobyho - stála expozícia: Július Jakoby - výber z tvorby

výstavy - Hlavná 27: Slovenská grafika 2. polovice 20. storočia v zbierkach galérie, Výstava študentov a absolventov VŠVU v Bratislave - D. Zahoranský, P. Machata, K. Lunterová, D. Lehocká, K. Vargová a D. Lanyi (do 18.8.)

Alžbetina 22: Apokalypsa XX. - slovenská moderna 20. rokov, Vojtech Borecký - predajná výstava z pozostalosti

Východoslovenské múzeum, Námestie Maratónu mieru 2 - stále expozície: Ľud tvorca trvalých hodnôt, Košický zlatý poklad, Peniaze v našich dejinách, Zlatnícka expozícia, výstava: Stará európska grafika - 16. a 17. storočie Miklušova väznica: Košické storočia, Hrnčiarska 7 - Katova bašta: Rodošto - pamätný dom Františka Rákocziho II.,

Skryť Vypnúť reklamu

Hviezdoslavova 3: Storočia v umení, Červený Kláštor - geologická časť prírodovednej expozície, Príroda Karpát,

výstava: Gotika (do konca septembra)

Slovenské technické múzeum, Hlavná 88 - stále expozície: Hutníctvo, baníctvo, strojárstvo, chemická expozícia, umelecké kováčstvo, energetické oddelenie Aurela Stodolu, oznamovacia elektrotechnika - záznam a reprodukcia zvuku, vývoj písacích strojov, užitkové a ozdobné predmety z kovov, z dejín fyziky na Slovensku

vysunuté expozície: Kaštieľ v Budimíre: Ako babička šila, Svet bubliniek, stála expozícia: Historické hodiny

Múzeum J. M. Petzvala v Spišskej Belej: Život a dielo J. M. Petzvala

Múzeum Vojtecha Löfflera Košice - stála expozícia: Vojtech Löffler, výstava: Igor Hudcovič - maľba (do 1.9.)

Skryť Vypnúť reklamu

Klub M: V mene nádeje... (výstava Amnesty International o boji za ľudské práva, súčasťou výstavy je kampaň Čína: nikto nie je v bezpečí)

PREŠOV

Šarišská galéria, Hlavná 51: Umenie 15.-19. storočia v zbierkach ŠG , 40 rokov ŠG vo fotografii

Vlastivedné múzeum Prešov - stále expozície: Prešov v 9.-19. storočí, 100 rokov korunovej meny na Slovensku, Historická expozícia, Prírodovedná expozícia, Človek a oheň - minulosť a prítomnosť požiarnej ochrany na Slovensku,

expozícia v Župčanoch: Literárne tradície východného Slovenska, expozícia vo Svinej: Od háka po kombajn, expozícia Židovská ortodoxná synagóga, Švermova 32: Barkányho židovská zbierka

výstavy: Historická paličkovaná čipka (do 31.8.)

BARDEJOV

Šarišské múzeum, Radničné námestie 13: Juraj Kresila - maľba (do 30.8.)

Skryť Vypnúť reklamu

POPRAD

Podtatranské múzeum - stále expozície: Gánovce - nálezisko neandertálskeho človeka a jeho životné prostredie, Pravek a raný stredovek pod Tatrami, výstavy: História varenia piva na Slovensku, Meštiansky odev v minulosti, Spracovanie ľanu a výroba plátna.

Pobočka v Spišskej Sobote: Expozícia výroby modrotlače, Historický nábytok, Sakrálne umenie na Spiši, História remesiel horného Spiša

Tatranská galéria - Elektráreň: ART ATTACK - inštalácie (do konca septembra)

Dom fotografie: Jaro Sýkora: Ľudský príbeh

SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Vlastivedné múzeum Spišská Nová Ves - stále expozície: Príroda a história okresu, Ľudová kultúra dolného Spiša, Klávesové hudobné nástroje (Markušovce)

ROŽŇAVA

Banícke múzeum, Šafárikova 43 - stále expozície: Počiatky a rozvoj elektrifikácie východného Slovenska, Príroda Slovenského krasu a priľahlých oblastí, Baníctvo a hutníctvo Gemera, Banské pracoviská,

Skryť Vypnúť reklamu

výstava: 100 rokov kinematografie

expozícia Krásnohorské Podhradie: Galéria Andrássyovcov

Múzeum Betliar - stále expozície: Kaštieľ Betliar - bytová kultúra šľachty v 18. až 19. storočí, Stolovanie v 19. storočí

expozícia Krásna Hôrka

Mauzóleum Krásnohorské Podhradie

KEŽMAROK

Múzeum Kežmarok: Kežmarský hrad - praveké a stredoveké osídlenie Kežmarku, Meštiansky bytový interiér na Spiši, Kováčstvo a zámočníctvo k úžitku a ozdobe (do 31.8.)

MEDZILABORCE

Múzeum moderného umenia rodiny Warholovcov: Andy Warhol - serigrafie, Paul a James Warhola - maľby, Tomáš Lahoda: Obrazy, Ingrid Zámečníková: Grafiky maľby

Zmena programu vyhradená

Nové filmy v kinách:

LEAVING LAS VEGAS

Leaving Las Vegas je nekompromisný film o láske, nádeji, zúfalstve a alkohole. Tento silný a emocionálny romantický príbeh režíroval Mike Figgis. V hlavnej úlohe sa predstaví Nicolas Cage. Film mal 4 nominácie na Oscara za rok 1995.

Skryť Vypnúť reklamu

Ben je alkoholik, rýchlo sa rútiaci k sebazničeniu. Keď príde o svoje zamestnanie v Hollywoode, rozhodne sa všetko skončiť jedným bláznivým flámom. Spáli posledné zvyšky svojej minulosti a zamieri do baru v žiarivých svetlách Las Vegas. Tam stretne krásnu Sarah, prostitútku, ktorá túži po láske a je na úteku od svojho pasáka. Tak začína príbeh, ktorý vzdoruje všetkým konvenciám a ktorý zásadne zmení ich životy. Nicolas Cage získal za túto rolu Oscara za hlavný mužský herecký výkon.

APOKALYPSA

Film bol nakrútený podľa skutočnej udalosti. Predlohou filmového plukovníka Kurtza bol krutý anglický major Barttelot, ktorý koncom minulého storočia ovládol časť rovníkovej Afriky. Dej filmu je posunutý do roku 1969, do obdobia vojny vo Vietname. Príbeh sa točí okolo tajnej misie kapitána Willarda, ktorý má zlikvidovať šialeného plukovníka Kurtza. Ten si na kambodžskom území vybudoval s pomocou domorodých kmeňov vlastú ríšu. Willard sa plaví za plukovníkom na člne spolu so štyrmi vojakmi. Ako sa skončí jeho stretnutie s mužom, ktorého má zneškodniť, no zároveň je ním fascinovaný?

Skryť Vypnúť reklamu

Film je nielen strhujúcim obrazom hrôz vojny, ale i hlbokej krízy jednotlivca a celej spoločnosti.

Réžia: Francis Coppola.

POSLEDNÝ TANEC

V súčasnosti sa nachádza v cele smrti 47 žien. V priebehu posledných desaťročí bola popravená len jedna, ale za rovnaké obdobie vykonali rozsudok - trest smrti u 340 mužov. Cindy Ligget (Sharon Stone) sedí v cele smrti za vraždu už dvanásť rokov. Každý deň očakáva, že tento deň bude možno jej posledným. Po mnohých žiadostiach guvernérovi a falošných nádejách napokon prišiel deň, keď sa mala pozrieť smrti do očí. Práve vtedy, keď sa jej život pomaly končí, zaskočí ju neočakávaný vzťah, ktorý sa vyvinie medzi ňou a mladým právnikom. Ten objavil nezrovnalosti v pôvodnej obžalobe a snaží sa obnoviť prípad. A keď uvidí Cindy na vlastné oči, rozhodne sa, že ju zachráni. Apatický guvernér chce z popravy vytĺcť kapitál pre svoju volebnú kampaň, no zaľúbený Rick sa nezľakne ani tejto prekážky...

Skryť Vypnúť reklamu

Réžia: Bruce Beresford.

NAVŽDY SPOLU

Navždy spolu je milý a dojímavý príbeh priateľstva, trvajúceho dve desaťročia, keď sa štyri ženy opäť stretnú po dlhých rokoch odlúčenia, aby si oživili spomienky na jedno krásne leto svojej mladosti, koré ovplyvnilo ich životy.

Dospievanie dievčat so sebou prináša svoje špecifické problémy - napríklad s chlapcami. Je to zmätený svet prebúdzajúcej sa sexuality a roztopašné dievčatá sa zmietajú medzi príťažlivosťou a odporom k opačnému pohlaviu. Jedného leta však ich ťaženie proti chlapčenskému gangu Wormerov nadobudne oveľa dospelejšiu príchuť, ktorá so sebou prinesie niekoľko bláznivých zážitkov. Veci však nie sú vždy také, ako sa zdajú, najmä ak máte dvanásť rokov a živú predstavivosť. Keď dievčatá usporiadajú zdanlivo neškodnú nočnú seansu na mestskom cintoríne, začne sa odvíjať séria udalostí, ktoré otvoria Pandorinu skrinku do minulosti. Ich posadnutosť nadpozemskými vecami vedie k rozriešeniu záhadnej tragickej smrti jedného chlapca, ale zároveň odhaľuje tajomstvá ich vlastných rodín, čo znamená koniec ich idylického detstva a kruté prebudenie sa do dospelého sveta.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy

 1. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
 2. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
 3. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
 4. Študuj aj popri zamestnaní! Moderná vysoká škola!
 5. Čo zamestná mladého človeka v dobe 4.0?
 6. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
 7. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
 8. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
 9. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
 10. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
 1. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
 2. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
 3. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
 4. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
 5. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
 6. FVT orientovaná na modernú výučbu prepojenú s praxou
 7. 26 years of providing you with essential information
 8. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
 9. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou
 10. Tieto farmy dávajú prácu domácim. A podporujú región
 1. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme 23 310
 2. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID 14 687
 3. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje 7 294
 4. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte 6 906
 5. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 6 716
 6. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými? 6 482
 7. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov 6 385
 8. Príbeh Patrika Tkáča a J&T, Lidl verzus Tesco a investičné tipy 6 074
 9. Séria dvoch príloh: Angličtina nielen pre maturantov 5 934
 10. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou 5 838
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu