Púchov sa prebojoval sa na čelo druhej ligy

BRATISLAVA (SME) - Druhá slovenská najvyššia futbalová súťaž pokračovala cez víkend stretnutiami 5. kola. Senec iba remizoval doma s novákami. Púchov vyhral v zápase druhého s tretím nad Jelšavou a vedie druholigový pelotón. Program 6. kola 1. septembra:

Stropkov - Levice, ŠKP - Trebišov, Devín - Vráble, Nové Zámky - Trenčín, Nováky - Gabčíkovo, Piešťany - Senec, Vranov - Martin, Jelšava - Hurbanovo, Ružomberok - Púchov.

ZŤS MARTIN - PFK PIEŠŤANY 3:0 (2:0). Góly: 4. Chamaj, 28. Šavol, 76. Zuziak z pok. kopu (za faul Feranca na Kosmeda). Pred 600 divákmi rozhodoval Pastorek, žlté karty Veterník - Maťo, Halás, Benko, Horvatovič, červená karta 53. Šefčík za faul bez lopty.

V stretnutí priemernej úrovne zvíťazili zaslúžene domáci futbalisti, ktorí využili chyby obrany hostí na strelenie gólov. Po prestávke mali hostia prevahu jedného hráča v poli, ale v útoku sa aj zásluhou výborných zákrokov domáceho brankáraŠtefíka nepresadili.

ZLATÝ BAŽANT HURBANOVO - BUKÓZA VRANOV 1:1 (0:1). Góly: 83. Drábek - 30. Lengyel. Pred 420 divákmi rozhodoval Balko, žlté karty Hovorka - Kašník, Kopáč, Semanco, Suchý.

Kvalitný výkon obidvoch mužstiev. Hostia sa dostali do vedenia po polhodine hry, úsilie domácich o vyrovnanie bolo korunované sedem minút pred koncom stretnutia, keď vytúžený gól "pivárov" strelil Drábek.

Ex-Hlásnik Vráble - ŠKP Bratislava 1:0 (1:0). Gól: 36. Mikulec. Pred 320 divákmi rozhodoval Kiss, žlté karty Zigo, Bednár, Mikulec - Pivoluska, Sochor.

Už úvodné minúty zápasy hostia dokazovali, že prišli do Vrábeľ po body. Určite ich budú mrzieť nepremenené šance v úvodnej polhodine zápasu.

Matador Púchov - Slovmag Jelšava 2:0 (2:0). Góly: 29. Meliš, 34. Staňo. Pred 1000 divíkmi rozhodoval Doboš, žlté karty Petruš, Mráz - Diagne, Krochta, Krivjančin, Szorák, červené karty 89. Mráz za opakovaný faul - 88. Krivjančin za druhú žltú.

Domáci postupne naberali tempo a už v prvom polčase získali sľubný náskok. Aj v druhom polčase mali prevahu, ale čisté šance Staňo a Ürge nepremenili.

Kohucsi Gabčíkovo - FKM Nové Zámky 2:0 (1:0). Góly: 45. Györi, 75. M. Žiga. Pred 760 divákmi rozhodoval Simon, žlté karty F.Tóth, Z.Mészáros - Garai.

V prvom polčase veľa vzruchu na ihrisku nebolo. Až v jeho finiši zaznamenali domáci úvodný gól. Nováčik dlho statočne odolával útokom Gabčíkova, ale opäť inkasoval.

ODu Trenčín - Tatran Devín 0:2 (0:1). Góly: 37.Plavník, 66.Miklos. Pred 1027 divákmi rozhodoval Marton, žlté karty Kriss,Čvirk, Hrnčár, Cifranič - Kubíček, Lörinczi, Dufek, červená karta 75.Lörinczi za 2. žlté karty.

Väčšiu časť miestami dosť tvrdého zápasu síce charakterizovala mierna prevaha domácich, ale tí svojou nepresnosťou a nedôraznosťou opäť potvrdili, že zakončovanie je momentálne ich veľkou slabinou.

Slavoj Deva Trebišov - Slovan Levice 2:2 (0:0). Góly: 80. Černej, 82. E. Žiga - 46. Vidra, 56. Ujvári.Pred 500 divákmi rozhodoval Suchý, bez kariet.

MŠK Ružomberok - Tesla Stropkov 3:0 (3:0). Góly: 1. Homoľa (vlastný), 6. Adamčík, 27. Mydliar. Pred 1900 divákmi rozhodoval Šuniar, žlté karty Demko - Talášek, Kočiš, Parilák.

KOBA Senec - NCHZ Nováky 1:1 (0:0). Góly: 46.Goga - 75.Oršula. Pred 1235 divákmi rozhodoval Vojtek, žlté karty Kollár -Nagy, Németh.

1. Púchov 5 4 0 1 11:2 12

2. Ružomberok 5 4 0 1 9:2 12

3. Senec 5 3 1 1 8:3 11

4. Devín 5 3 1 1 6:3 10

5. Vranov 5 3 1 1 7:4 10

6. Jelšava 5 3 0 2 7:3 9

7. Gabčíkovo 5 2 2 1 5:3 8

8.Trenčín 5 2 1 2 7:3 7