na rokovaniach, aby na nedeľu, keď mali rokovania pokračovať, pripravil slávnostný obed. Pozorovatelia to považovali za náznak toho, že by v nedeľu mohla byť, po štvrtkovej dohode o prímerí, podpísaná aj politická dohoda o urovnaní konfliktu. V nedeľu sa však nakoniec nekonal nielen slávnostný obed, ale ani očakávané rokovania a Lebeď oznámil, že sa vracia na konzultácie do Moskvy.
Dôvodom neuskutočnenia rokovaní údajne nebol incident, pri ktorom sa čečenskí vojaci zmocnili ruských zbraní, čím porušili dohodnuté prímerie, ale podľa slov Alexandra Lebeďa príčinou zrušenia stretnutia boli "právne ťažkosti", ktoré sa objavili pri príprave záverečného dokumentu. Z útržkovitých informácií, ktoré prenikli z obce Novyje Atagi, v ktorej rokovania prebiehali, vyplýva, že hlavným problémom je požiadavka zachovať Čečensko ako nedeliteľnú súčasť Ruskej federácie, s ktorou ruský prezident Boris Jeľcin v piatok "vyprevadil" Lebeďa naspäť do Čečenska. Po takejto tvrdej podmienke niet Lebeďovi pri vyjednávaní čo závidieť. Veď celý konflikt sa od roku 1994 točí okolo suverenity Čečenska a "územnej celistvosti" Ruskej federácie. Určitý optimizmus vyvolala skutočnosť, že čečenská strana v sobotu údajne dala najavo, že je pripravená ustúpiť od jednoznačnej požiadavky nezávislosti výmenou za iné ústupky Moskvy. A o týchto ústupkoch šiel Ledeď zrejme rokovať do Moskvy s prezidentom, premiérom, ministrom zahraničných vecí a ministrom pre otázky národností.
Takže jediné zatiaľ dosiahnuté pozitívum je skutočnosť, že sa v Čečensku a predovšetkým v Groznom pozastavilo vzájomné vraždenie. Na Lebeďom avizovaný slávnostný obed si však v Čečensku budú musieť ešte počkať.