Pondelok, 1. marec, 2021 | Meniny má AlbínKrížovkyKrížovky

oddelenie kultúry pozýva 24.-30. augusta 1996

KULTÚRNE LETO

BRATISLAVA 1996

Slubekova záhrada Bratislava (Kozia ul.)

24. Komorný koncert - Trio Istropolis (17.00)

Nádvorie Zichyho paláca Bratislava (Ventúrska 9)

24. Divadlo pre deti - O čiernom klobúku (16.00, 15,-), Ľudová hudba OĽUN (19.00, 20,-), 25. Hudobná skupina Aretic (18.00)

Nádvorie Starej radnice Bratislava

25. Dychový koncert - Stupavanka (18.00, 30,-), 28. Folklórny súbor - Čečinka (18.00, 20,-), 30. Záver Kultúrneho leta `96 - Najkrajšie operné zbory: Spevácky zbor mesta Bratislavy, Orchester Komornej opery s dirigentom M. Vachom (20.00, 100,-)

Skryť Vypnúť reklamu

Veža Starej radnice Bratislava

26. Dychová harmónia, umelecký vedúci Tibor Winkler (18.00)

Koncertná sieň Klarisky Bratislava

26. Pondelky v Klariskách - Kvarteto Alexandra Moyzesa (20.00, 40,-)

Miestne kultúrne centrum Bratislava (Školská 14)

27. Bábkové divadlo - Mama, kúp mi psíka (10.00)

Balkón Primaciálneho paláca Bratislava

27. Komorný koncert - Trombon Quartet Bratislava (18.00)

Zichyho palác Bratislava (Ventúrska 9)

27. Komorný koncert - Aulos Trio (19.00, 20,-)

Hlavné námestie Bratislava

29. Dychový koncert - Ústredná hudba Ministerstva vnútra SR (19.00)

Michalská veža Bratislava (Michalská ul.)

30. Historické fanfáry (17.00)

FILMOVÉ PREMIÉRY

Nixon (USA 1995, Intersonic)

od 28. Kontroverzný príbeh života a kariéry 37. prezidenta Spojených štátov amerických Richarda Nixona - zneucteného a zavrhnutého symbolu toho najhoršieho v povojnovej americkej histórii. Napriek rozporuplnosti a škandálom má však Nixon dodnes rovnako veľa zástancov ako odporcov. Dramatizovaný pokus o pochopenie jeho politického života režíroval Oliver Stone, autor filmov Čata, Wall Street, The Doors, JFK či Takí normálni zabijaci. Anthony Hopkins bol za hlavnú úlohu nominovaný na Oscara.

Skryť Vypnúť reklamu

Bláznivá komédia 3 (Taliansko 1996, Tatrafilm/Butterfly)

od 29. Tretie pokračovanie bláznivej komédie s Paolom Villagiom (ako Fantozzim) a Renatom Pozzetom, ktorí sa tentoraz zázračným spôsobom vynoria z televíznej obrazovky a vniknú do reality.

Goofy (USA 1996, Saturn)

od 29. Celovečerný film s legendárnou postavičkou z dielne Walta Disneyho režíroval Kevin Lima, ktorý spolupracoval napríklad na filmoch Kráska a zviera, Malá morská víla, Aladin a Leví kráľ. Hudbu skomponoval Carter Burwell, autor hudby k filmom Rob Roy, Psycho III, Barton Fink, Fargo či Záskok.

HUDBA

Mladá garda Bratislava

24. Gothic and Wave - III. ročník hudobného festivalu: diskotéka Apocalyptic Night s DJ Palom, Jurom a hosťom Olim z Rakúska, skupina Ľahká múza

Skryť Vypnúť reklamu

U club Bratislava

24. Electronic Night - venovaná kultovej skupine Depeche Mode (20.00)

Prírodné kúpalisko Kuchajda Bratislava

24. Dychová hudba Prievozanka (18.00), 25. Tanečná hudba Color (17.00)

Hudobná sieň Bratislavského hradu

Dni organovej hudby: 25. Anna Hölblingová - husle, Quido Hölbling - husle, Jozef Hošek - viola, Jozef Podhoranský - violončelo, Marcel Plavec - hoboj, Eva Blahová - soprán, Ferdinand Klinda - organ/Vivaldi, Bach, Corelli, Händel, Heinichen, Mozart (19.00)

Moyzesova sieň Slovenskej filharmónie Bratislava (Vajanského nábrežie 12)

27. To ja, ó, Pane môj - večer černošských spirituálov a gospel-songov v rámci umeleckého festivalu Reformačné dni `96, pripravený agentúrou AP projekt: Peter Lipa and His Spiritual Group (Pavol Bodnár - klavír, Andrej Šebo - kontrabas, Cyril Zeleňák - bicie, Helena Krajčiová - vokál, Soňa Norisová - vokál), Katka Korceková - spev, Peter Cardarelli - saxofón, Close Harmony Friends s umeleckým vedúcim Mariom Fančovičom z Nitry - nová nahrávka Happy Day, Zuzana Suchánková - spev, Gospel Trio Gabriela Jonáša (Gabriel Jonáš - klavír, Juraj Griglák - kontrabas, Cyril Zeleňák - bicie), Matúš Jakabčic - gitara (19.00-22.00, dobrovoľné vstupné pre Ústrednú knižnicu pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči na vydanie Evanjelického spevníka v Braillovom písme)

Skryť Vypnúť reklamu

Evanjelický kostol Modra

28. To ja, ó, Pane môj - večer černošských spirituálov a gospel-songov: Close Harmony Friends, Zuzana Suchánková a Gospel Trio Gabriela Jonáša (19.30, dobrovoľné vstupné pre nadáciu Eunika)

Huňadyho sála Bojnice

24. Detský spevácky zbor Vesna z Moskvy (19.00, 20,-)

Hurbanovo námestie Bojnice

25. Promenádny koncert hudobnej skupiny Louiziana (16.00)

41. letný hudobný festival Piešťany

27. Ad lib Moravia: Emil Viklický - klavír, Zuzana Lapčíková - spev, cimbal, Jiří Pavlica - spev, husle, 30. Tanečné divadlo Bralen: T. Chapmannová, D. Ellington, S. Rodrigues

Jazz klub Piešťany (Alexander centrum)

30. Silvia Josifovská a Mr. Band (20.30)

Diamant Dudince

24. Ad lib Moravia (19.30)

Koncertná sieň Trenčianske Teplice

Skryť Vypnúť reklamu

24. Záverečný koncert 51. hudobného leta: Operné soirée/sólisti SND Bratislava: Jitka Saparová - mezzosoprán, Lilli Larinová - soprán, Martin Babjak - tenor, Orchester Komornej opery Bratislava s dirigentom Mariánom Vachom/Mozart, Donizetti, Puccini, Bizet, Verdi (19.30)

Amfiteáter Rajecké Teplice

Kultúrne leto: 25. Záhoráckí strýci - dychová hudba (16.00)

Zámok Topoľčianky

25. Dychová hudba Hradišťanka (17.00)

Banská Bystrica

30.-31. Rock in Barbakan `96 - III. ročník open air hudobného festivalu: Sweet Noise, Slut, HP Unplugged, Zengebooz, Pathology Stench, Plexis, Ged-yo, Freak Parade, Jesus Underground Band, Hex, Ján Boleslav Kladivo, Ghetto, Kashmir 9:41, Gott Revival; videoprojekcie: Bez ladu a skladu, Už jsme doma, SPB, Děti ráje, Veselé plavkyně, Björk, Dead Can Dance, Orbital, Neil Young, Freak Power; literárne vstupy: Tore H. Boe (Nórsko), Dušan Mitana, Lajos Grendel, Viliam Klimáček; fotovýstavy, módne prehliadky (inf. 088/330 13, predpredaj 79,-/99,-; permanentky 150,-/190,-)

Skryť Vypnúť reklamu

Bardejovské kúpele

Letný hudobný festival 1996: 25. Ad lib Moravia (19.30), 30. Armonia Slovaca, Žilina (19.30)

Vila Flóra Starý Smokovec

27. Záverečný koncert Tatranského hudobného leta 1996: Melódie pre vás/Pavol Gábor - tenor, Martin Babjak - barytón, Robert Szücs - barytón, Milan Dubovský - klavír (19.00, dtto 27. o 16.00 v OLÚRCH Vyšné Hágy)

Divadlo Jonáša Záborského Prešov

26. Divadelný večer so skupinou THEATERmeRZ: Qualtinger - piesňový traktát od Williho Bernharta, účinkujú Marcus Morlinghaus, Walter Prettenhofer a Christian Ruck (20.00)

Košice

23.-25. Slovak Rock Camp `96: súťažný festival rockových skupín (120,- na tri dni)

VÝSTAVY

Slovenská národná galéria Bratislava (Rázusovo nábrežie 2)

stále expozície: Umenie Slovenska (Gotické umenie, Barokové umenie), Staré európske umenie zo zbierok SNG, Úžitkové umenie, dizajn a architektúra 1900-1995

Skryť Vypnúť reklamu

Slovenská národná galéria Bratislava (Rázusovo nábrežie 2)

do 25. Viera Kraicová - výber z maliarskej tvorby; do 25. Česká krajinomaľba (Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4); do 13. 10. Epikurova záhrada - K. Baron, L. Čarný, R. Fila, D. Fischer, J. Hoffstädter, O. Laubert, J. Meliš, P. Meluzin, K. Pichler, P. Rónai, D. Tóth a J. Želibská (III. a IV. poschodie)

Slovenské národné múzeum (SNM) - Historické múzeum (HM) Bratislavský hrad

K životnému jubileu Šarloty Kišovej - Ľudový odev a scéna (I. poschodie), Spomienky na remeslá, Strieborný poklad Historického múzea, Historický nábytok a Hodiny zo zbierok HM SNM - suterén pod Čestným nádvorím, Dedičstvo hudobných nástrojov (Hudobné múzeum, bašta Luginsland, denne okrem pondelka 10.00-18.00, 10,- a 5,-), Cesta k slovenskej štátnosti

Skryť Vypnúť reklamu

Slovenské národné múzeum Bratislava (Vajanského nábrežie 2)

do 30. 9. Pod znamením Merkúra - výstava k 75. výročiu medzinárodného Dunajského veľtrhu v Bratislave

Mestské múzeum Bratislava

Expozícia dejín Bratislavy (Stará radnica), Expozícia feudálnej justície (Stará radnica), Expozícia vinohradnícko-vinárska (Apponyiho palác, Radničná 1), Expozícia zbraní a mestské opevnenie (Michalská veža), Farmaceutická expozícia (Lekáreň Červený rak, Michalská 26), Hudobná expozícia - Rodný dom J. N. Hummela (Klobučnícka 2), Múzeum hodín (Dom u Dobrého pastiera, Židovská 1), Expozícia umeleckých remesiel (Beblavého 1), Literárna expozícia - Múzeum J. Jesenského (Somolického 2)

Galéria mesta Bratislavy

Mirbachov palác Bratislava (prízemie)

do 8. 9. Archikatúra 3 - medzinárodná súťažná výstava karikatúry o architektúre

Skryť Vypnúť reklamu

Mirbachov palác Bratislava (II. poschodie)

do 31. Viktor Hulík - Hommage `a colštok

Pálffyho palác Bratislava (Panská 19, 07/

/533 36 27, I. poschodie)

Expozícia zakladateľskej generácie moderného slovenského maliarstva a sochárstva, Gotická tabuľová maľba a plastika (stála expozícia)

Pálffyho palác Bratislava (Galéria aktualít)

do 25. Eva Hrabovská-Ploczeková - Fragmenty 1994-1995

Pálffyho palác Bratislava (II. poschodie)

Stredoeurópske maliarstvo a sochárstvo 19. storočia

Pálffyho palác Bratislava (III. poschodie)

do 15. 9. Michal Kern - In memoriam

Galéria Michalský dvor Bratislava (Michalská 3)

do 31. Ivett Axamitová - Spoveď duše (keramické asambláže, voľné keramické skulptúry)

Dom umenia Bratislava (Nám. SNP 12)

Skryť Vypnúť reklamu

do 30. Schola ludus - Labyrint 2

Galéria Z Bratislava (Ventúrska 9)

do 31. Socha a objekt I. - socha bratislavských nádvorí, ulíc a námestí

Kultúrne centrum Rakúskeho veľvyslanectva Bratislava (Zelená 7)

28. Ján Albrecht - Mosty medzi Viedňou a Bratislavou (vernisáž o 17.00, Musica aeterna)

Medzinárodný dom umenia pre deti - Bibiana Bratislava

do 29. 9. Jana Pogorielová - Krajina bábok; do 29. 9. Rodinné bábkové divadielka zo zbierok Muzea loutkařských kultur v Chrudimi; do 29. 9. O ruke, ktorá sa dotýka, objavuje, tvorí a rozpráva

Galéria Ardan Bratislava (Lermontovova 14)

do 31. Kveta Gandlová - výber z tvorby pri príležitosti životného jubilea

Synagóga Šamorín - At Home Gallery (Mliečňanská 7)

do 15. 9. Tibor Somorjai Kiss - maľba

Skryť Vypnúť reklamu

Slovenská národná galéria - Vermesova vila Dunajská Streda (Gorkého 2)

do 1. 9. Ján Hoffstädter

Západoslovenské múzeum Trnava (Ul. M. Schneidra Trnavského)

28. Dvorana slávy dobra (vernisáž o 17.00, hudobný program: Funny Fellows a hostia; predpremiéra otvorenia Domu hudby)

Galéria J. Koniarka Trnava (Kopplov kaštieľ, Zelený kríček 3)

do 25. Jana Semianová: Aotearoa - Zem dlhého bieleho oblaku

Synagóga Trnava (Halenárska ulica)

do 30. Vladimír Vimr - Špirála (ôsme pokračovanie Umenia aury)

Záhorská galéria Senica

do 28. Helena Bezáková - divadelné kostýmy

Malokarpatské múzeum Pezinok

do 1. 9. Danica Tyková - Miro Pribiš: Z ateliérov

Výstavná sieň V starej lekárni Piešťany (Winterova 26)

do 8. 9. Maja Dusíková a Ladislav Sulík - výstava pri príležitosti ich životného jubilea

Skryť Vypnúť reklamu

Galéria M. A. Bazovského Trenčín

do 15. 9. Juraj Oravec - Súvzťažnosti

Nitrianska štátna galéria

do 24. Mladí bulharskí výtvarníci - maľba, plastika (Galéria A); do 31. Nikolaj Feďkovič - Labyrint sveta a raj srdca

Galéria "T" - Bašta V. Komárno

do 5. 9. Robert Almási - Pramene

Etnografické múzeum Martin

do 30. 9. Paličkovaná čipka - výber zo súčasnej neprofesionálnej tvorby

Turčianska galéria Martin

do 30. 9. Pascal Raguideau - Typhaine Brusq, výstava francúzskych výtvarníkov

Galéria P. M. Bohúňa Liptovský Mikuláš

28. Česká krajinomaľba zo zbierok Moravskej galérie (vernisáž o 16.00 v malej sieni GPMB), do 29. 9. Umelecké združenie Gerulata - maľba, kresba, grafika a plastika od 21 autorov

Výstavná sieň Čierny orol Liptovský Mikuláš

Skryť Vypnúť reklamu

do 29. 9. Ondrej Bartko - obrazy

Literárnohistorické Múzeum Janka Kráľa Liptovský Mikuláš (Námestie osloboditeľov 31)

do 31. 10. Stodolovci z Liptovského Mikuláša

Považská galéria umenia Žilina (M. R. Štefánika 2)

28. Paradigma žena: Denisa Lehocká, Ilona Némethová, Petra Nováková-Ondreičková, Jana Želibská (vernisáž o 17.00)

Považské múzeum Žilina (Budatínsky zámok)

do 30. 9. Premenlivá tvár zeme

Považské múzeum Žilina (hrad Strečno)

do 30. 9. Hrad Strečno na pohľadniciach

Galéria Klasik Žilina (Hurbanova 19)

do 31. 8. Róbert Hromec - výber z maliarskej a grafickej tvorby

Turčianska galéria Martin (Daxnerova 2)

do 25. Bienále fantázie `96 - XII. ročník medzinárodnej súťaže a výstavy detskej výtvarnej tvorby

Slovenské národné literárne múzeum Martin (Mudroňova 1)

Skryť Vypnúť reklamu

do 15. 9. Z tvorby výtvarného fotografa Jozefa Nového

Oravská galéria Dolný Kubín (Hviezdoslavovo námestie 11)

do 31. Ján Kudlička - piety a znaky (malá výstavná sieň), Laco Teren - Do toho už idem (veľká výstavná sieň)

Štátna galéria Banská Bystrica (Dolná ulica 8)

do 25. Zahraničná grafika zo zbierok Štátnej galérie - výstava usporiadaná pri príležitosti 40. výročia vzniku galérie

Stredoslovenské múzeum - Thurzov dom Banská Bystrica (Námestie SNP 4)

do 31. Pavol M. Kubiš - Slovenské kreslené noviny, do 22. 9. Výstava z cyklu Dialógy so starými majstrami - Ján Fiľo: reštaurovanie súsošia Krista na Olivovej hore (Farský kostol Nanebovzatia Panny Márie v B. Bystrici)

SNG - Zvolenský zámok

do 8. 9. Veronika Rónaiová - Reinterpretácie; Ivan Csudai - Deväť ľahkých kúskov; Divadelný kostým

Skryť Vypnúť reklamu

Vlastivedné múzeum Zvolen (Námestie SNP 31)

do 15. 9. Drevorubačské náradie včera a dnes (od konca minulého storočia po súčasnosť)

Novohradská galéria Lučenec (Kubínyiho

nám. 3)

do 6. 9. Výsledky VIII. keramického sympózia Lučenec 1996 (S. Cizer - Turecko, J. Vásquez - Argentína, D. Brunovská, A. Horváthová, G. Luptáková, I. Markovičová - Slovensko; hostia - L. Hučková, O. Lehmdenová - VŠVU Bratislava), do 30. 9. Kúzlo skla

Dom fotografie Poprad (Námestie sv. Egídia)

do 25. Jaro Sýkora - Ľudský príbeh

Galéria Júliusa Jakobyho Košice (Hlavná 27)

do 8. 9. Naďa Ždiňáková - retrospektívy; do 8. 9. Andrej Doboš - jubilejná výstava

Galéria Júliusa Jakobyho Košice (Alžbetina 22)

do 28. Vojtech Borecký - z pozostalosti; do 1. 9. Apokalypsa XX. - Východoslovenská moderna 20. rokov

Múzeum V. Löfflera Košice (Alžbetina 20)

do 1. 9. Igor Hudcovič - maľba, kresba (1985-1994)

Šarišská galéria Prešov (Hlavná 51)

do 20. 9. Výstava zo zbierok Šarišskej galérie, pripravená pri príležitosti 40. výročia jej vzniku (umenie 15.-19. storočia)

Šarišské múzeum Bardejov (Radničné nám. 13)

do 30. Juraj Kresila - maľba

Vlastivedné múzeum Humenné

do 20. 9. Jozef Sedlák: Cesty - výstava fotografií

Regionálne kultúrne stredisko Svidník

do 31. Andrej Boršovský - výber z tvorby ľudového rezbára

Moravská galerie Brno (Umeleckopriemyselné múzeum, Pražákov palác - Husova 18)

do 22. 9. XVII. ročník medzinárodného bienále grafického dizajnu; Priemysel grafickej reči a geografie

Národní galerie Praha - Veletržní palác (Dukelských hrdinů 47)

do 8. 9. Čtyři Plečnikovi žáci - J. Fuchs, L. Hilgert, A. Metelák, K. Řepa

Galerie Rudolfinum Praha (vchod z Alšovho nábřeží)

do 31. Zbyšek Sion - obrazy 1958-1996

Šternberský palác Praha

do 28. Dvanásťročný Ježiš v chráme, Hieronymus Bosch - nasledovník

Pražský hrad - na rozličných miestach

do 29. 9. Josip Plečnik - Architektura pro novou demokracii

Míčovna Pražský hrad (Kráľovské záhrady)

do 25. Súčasné umenie v Maďarsku

Dům fotografie Praha (Husova 23)

do 27. 8. Roman Sejkot - Pecking Netting

Galerie Jiří Švestka Praha (Jungmannova 30)

do 8. 9. Matej Krén

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy

  1. Štúdium, ktoré sadne
  2. Získaj náskok pred štartom
  3. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  4. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  5. FIIT – vedomosti, ktoré majú zmysel
  6. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  7. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou
  8. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  9. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  10. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  1. 26 years of providing you with essential information
  2. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  3. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou
  4. Tieto farmy dávajú prácu domácim. A podporujú región
  5. Cirkevné gymnázium v Snine patrí medzi najlepšie v kraji
  6. O2: Mentálne zdravie zamestnancov je pre nás veľkou prioritou
  7. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  8. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  9. Dáma s pávím pierkom
  10. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  1. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme 23 761
  2. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID 13 259
  3. Séria dvoch príloh: Angličtina nielen pre maturantov 10 641
  4. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto! 10 015
  5. V sobotu do bezpečného Ománu so zľavou 486 eur 8 330
  6. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje 7 576
  7. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte 7 272
  8. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov 6 162
  9. Príbeh Patrika Tkáča a J&T, Lidl verzus Tesco a investičné tipy 5 660
  10. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 5 217
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu