Lebeď. Na schôdzke nevylúčili kompromisné riešenie urovnania situácie v Čečensku i v Groznom. V súvislosti s problémom koordinácie činnosti rezortov vnútra a obrany v Čečensku Černomyrdin zdôraznil, že Lebeď má všestrannú pomoc a podporu vlády pri plnení príkazov prezidenta. Na rokovaní bol prítomný tiež minister vnútra Anatolij Kulikov, ktorého Lebeď v piatok označil za jedného z vinníkov čečenskej vojny a vyzval prezidenta Borisa Jeľcina, aby Kulikova odvolal.
Lebeď odcestuje zajtra do Grozného, aby tu podnikol naliehavé opatrenia na upokojenie vyhrotenej situácie. Podľa agentúry ITAR-TASS vyhlásil, že sa pokúsi o mierové urovnanie konfliktu. "Nálety, dokonca i po evakuácii civilistov, môžu konflikt len vyhrotiť," povedal. Oznámenie o Lebeďovej ceste, už druhej za posledný týždeň, nasleduje deň po tom, čo mu prezident nariadil, aby obnovil v Groznom poriadok, ktorý v meste panoval pred začatím povstaleckej ofenzívy 6. augusta. Ruská Bezpečnostná rada však včera spochybnila autenticitu tohoto Jeľcinovho výnosu. Rada upozornila, že jej tajomník A. Lebeď nebol o príprave tohto výnosu informovaný, čo je považované za porušenie bežných procedúr. Okrem toho výnos podľa rady obsahuje iba faksimile Jeľcinovho podpisu a nie jeho vlastnoručný podpis.
Obyvatelia Grozného včera ráno masovo a v panike utekali z mesta. Spravodajca AFP hlásil, že ruské letectvo zvrhlo v noci na včera na dve štvrte okolo 40 bômb. Obavy obyvateľov ešte vzrástli po tom, ako včera dopoludnia začali ruské vrtuľníky zhadzovať letáky s výzvou, aby civilisti mesto opustili.
Podľa riaditeľky ruskej Federálnej migračnej služby T. Regentovej prúd utečencov z Grozného neustáva a pracovníci migračnej služby nie sú schopní pripraviť im ani základné podmienky. Podľa jej informácie sa väčšina utečencov z Grozného sústredila v susednom Ingušsku a Severnom Osetsku. Za hranice Čečenska sa uchýlilo takmer 26 tisíc obyvateľov a ďalších 45 tisíc utečencov zostalo v Čečensku. Regentová oznámila, že v Groznom zostáva ešte asi 150 tisíc civilistov.