Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Minuloroční ašpiranti na postup do prvej ligy na čele druholigovej tabuľky

BRATISLAVA (TASR, sv) - Druhá futbalová liga pokračovala cez víkend tretím kolom. Malé prekvapenie sa udialo v súboji dvoch nováčikov v Hurbanove, kde hostia viedli už po polčase o tri góly, domáci tento veľký náskok nedokázali dotiahnuť, a tak sa hostia

z Novák tešia z troch bodov. Ďalšie stretnutie nováčikov sa konalo v Martine, no tam už boli úspešnejší domáci, ktorí sa takisto tešia z prvého trojbodového zásahu po víťazstve 3:1 nad Novými Zámkami. O čelo tabuľky sa bojovalo v Ružomberku, kde podľa očakávania zvíťazil minuloročný ašpirant na prvú ligu nad nováčikom súťaže Vranovom a vyzerá to tak, že Ružomberčania budú bojovať o prvú ligu aj v tomto ročníku, veď zatiaľ v troch zápasoch nestratili ani bod a spolu s Púchovom sa usadili na špici "pelotónu". Program 4. kola - streda 21. 8. o 16.00 h: Stropkov - Trebišov, Levice - Vráble, ŠKP - Trenčín, Devín - Gabčíkovo, N. Zámky - Senec, Nováky - Martin, Piešťany - Hurbanovo, Vranov - Púchov, Jelšava - Ružomberok.

SLOVMAG JELŠAVA - TESLA STROPKOV 2:0 (0:0), góly: 58. Szorád, 81. Dzubara. Pred 1005 divákmi rozhodoval Smolák, ž. k.: Fedeš, Horochonič (Stropkov). Oba celky začali opatrne a domáci sa nevedeli v prvej časti hry dostať do tempa. Druhý polčas bol už v ich réžii, čo využili na strelenie dvoch gólov.

ZLATÝ BAŽANT HURBANOVO - NCHZ NOVÁKY 1:3 (0:3), góly: 71. Augustín - 29. Nagy, 31. a 45. Krajčí. Pred 400 divákmi rozhodoval Ružbarský, ž. k.: Augustín a Buranský - Krajčí. Zaslúžené víťazstvo hostí, ktorí využili slabú hru domácej obrany. Druhý polčas bol vyrovnaný, ale domácim sa podarilo len skorigovať nepriaznivý výsledok.

MŠK RUŽOMBEROK - BUKÓZA VRANOV 2:0 (1:0), góly: 5. Gajdoščík, 73. Huťka. Pred 1800 divákmi rozhodoval Bóc, ž. k.: Demko - Grengel, Kopáč, Černega, Rendoš, Oravec, Uporský, č. k.: 58. Oravec po druhej žltej karte. Ružomberská aktivita priniesla po úvodnom góle celý rad ďalších sľubných príležitostí. Na druhý gól si však diváci museli počkať do 73. minúty. V závere sa hostia snažili o skorigovanie výsledku, vypracovali si aj šance, ale gólový efekt chýbal.

ZŤS MARTIN - FKM NOVÉ ZÁMKY 3:1 (1:0), góly: 11. a 54. Chamaj, 58. Šefčík - 86. Vavrovič. Pred 433 divákmi rozhodoval Jurášek, ž. k.: Kosmeľ (Martin). Súboj nováčikov našiel v lepšej forme domácich. Podali dobrý, kolektívny výkon a o svojom zaslúženom víťazstve rozhodli v úvodoch prvého a druhého polčasu. Hralo sa veľmi slušne.

MATADOR PÚCHOV - PFK PIEŠŤANY 4:0 (1:0), góly: 37. a 74. Rafaelis, 71. a 77. Ďuriš. Pred 700 divákmi rozhodoval Kmec, ž. k.: Trančík, Holčík, Mráz - Chorvatovič, Gavroň, Bognár, č. k.: Krajčo za druhú ž. k. Jednoznačne lepší domáci sa presadili až v druhom polčase, keď hostia po druhom góle úplne rezignovali.

KOBA SENEC - TATRAN DEVÍN 0:0. Pred 1325 divákmi rozhodoval Franek, ž. k.: Kosturko, Sendecký - Kubíček, Valachovič, Blaško, Vacula, Dufek, Pukač, Bončo, č. k.: Kosturko, Sendecký za druhú ž. k. - Pukač, Dufek, Blaško za druhú ž. k. V susedskom derby síce diváci gól nevideli, ale kariet bolo neúrekom. O rozruch sa postaral hlavný rozhodca, ktorý každý tvrdý zákrok trestal kartou, o čom svedčí aj počet vylúčených. Za zmienku stojí len záver prvého polčasu, keď Lörinci bol faulovaný v pokutovom území, ale nariadenú jedenástku Bončovi Tóth vyrazil. Domáci mali šancu v 60. min, ale strelu Knapíka Okrucký vyrazil.

KOHUCSI GABČÍKOVO - ŠKP BRATISLAVA 2:1 (0:1), góly: 67. M. Žiga, 78. Z. Mészáros - 28. Jančula. Pred 780 divákmi rozhodoval Babic, ž. k.: Györi, Z. Mészaros, T. Szabó - Bukovec, P. Varga, Oršulík, Sochor. Domáci, ktorí nastúpili s novou posilou Vladimírom Siagom, bývalým hráčom DAC Dunajská Streda, sa dlho nevedeli dostať do správneho rytmu. Po prehratom prvom polčase sa im nakoniec podarilo pretrhnúť 247 minút trvajúcu streleckú mizériu a v záverečnom finiši rozhodli aj o svojom prvom víťazstve v tomto ročníku.

ODu TRENČÍN - SLOVAN LEVICE 0:0. Pred 530 divákmi rozhodoval Závadský, ž. k.: Schulz, Kriss - Mistrík, Lepieš, č. k.: 67. Marsal (Levice). V zápase priemernej úrovne mali hlavne v druhom polčase domáci veľkú prevahu, vypracované šance však nedokázali zužitkovať (v 77. minúte Cifranič nastrelil žrd). Najväčšie šance Levíc nevyužili Ujvári (prestrelil prázdnu bránu) a v poslednej minúte Vidra. Remíza je úspechom hostí.

EX-HLÁSNIK VRÁBLE - SP TREBIŠOV 2:0 (0:0), góly: 54. Filípek (z pok. kopu), 67. Korchan. Pred 350 divákmi rozhodoval Chládek, ž. k.: Filípek. Priebeh nie veľmi pohľadného stretnutia bol vyrovnaný. Domáci po dvoch katastrofálnych prehrách v Trenčíne a Stropkove potrebovali vyhrať, a to sa im aj nakoniec pred slabou návštevnosťou podarilo.