Pondelok, 19. apríl, 2021 | Meniny má JelaKrížovkyKrížovky

Prekvapenie na účet majstra z Dortmundu

BRATISLAVA (SME - JOZEF TOKOŠ) - Úvodné ligové kolo v krajine majstrov Európy prekvapilo vysoko nadpriemernou úrovňou. Na väčšine štadiónov sa hral výborný futbal a nebolo núdze o prekvapenia. Azda o najväčšie sa postaralo mužstvo, ktoré v poslednom ...

BRATISLAVA (SME - JOZEF TOKOŠ) - Úvodné ligové kolo v krajine majstrov Európy prekvapilo vysoko nadpriemernou úrovňou. Na väčšine štadiónov sa hral výborný futbal a nebolo núdze o prekvapenia. Azda o najväčšie sa postaralo mužstvo, ktoré v poslednom kole minulej sezóny delilo od vypadnutia len niekoľko minút - Bayer Leverkusen. Bayer presvedčivo zvíťazil nad úradujúcim majstrom z Dortmundu. Domáci mali raketový nástup, už v 7. minúte viedli 2:0. Druhý gól strelil Kirsten po hrubej chybe Brazílčana Julia Cesara. Hostia stihli do prestávky vyrovnať, v druhom polčase však góly strieľalo už iba jedno mužstvo a Dortmund sa neprestával čudovať. Vynikajúco vstúpil do súťaže Stuttgart, keď deklasoval nebezpečné Schalke. Útočný trojzáprah Elber, Balakov, Bobič hral chvíľami až exhibične. Päť gólov videli diváci vo Freiburgu. V prvom polčase sa fantasticky uviedol Holanďan Dechiever, druhý gól vsietil excelentným volejom zo šestnástich metrov. Freiburg prekvapil hostí ofenzívnym presingom, dlhé minúty sa hralo iba na jednu bránku. Z trestného kopu a z jedenástky vyrovnal stratený syn Andy Herzog, aby z prísne nariadenej jedenástky za nastrelenú ruku Egypťanovi Ramzimu päť minút pred koncom definitívne rozhodol ďalší bývalý hráč mníchovského Bayernu Alain Sutter. Karlsruhe uhralo remízu v Rostocku. Hostia pod taktovkou Thomasa Hässlera začali dobre, ujali sa vedenia a celý prvý polčas mali miernu prevahu. Skóre otočil dvoma peknými gólmi Nigérijčan Akpoborie, ktorý spálil ešte niekoľko šancí. Vyrovnával tradičný strelec "krokodíl" Dundee. V súboji nováčikov patril celý prvý polčas domácemu Bochumu, ktorý využil prevahu na strelenie, ako neskôr vysvitlo, rozhodujúceho gólu. Po prestávke Duisburg ukázal, že túto sezónu môže byť veľmi nebezpečný. Domácim riadne podkuroval, najmä po 68. minúte, keď hrali oslabení o vylúčeného hráča. Záverečnému tlaku sa Bochum zubami-nechtami ubránil. Ďalší nováčik Arminia Bielefeld uhral v piatok prekvapujúcu remízu na ihrisku jedného z kandidátov na titul Mönchengladbachu. Obidve mužstvá z bavorskej metropoly v priamych súbojoch s tímami z prístavného Hamburgu zabodovali naplno, Bayern zvíťazil v St. Pauli a 1860 Mníchov si doma poradil s Hamburgerom SV.