Naši orientační bežci v severských lesoch nezablúdili ani medzi 17 000 pretekármi

O ďalšie body Svetového pohára orientačných bežcov v uplynulých dňoch bojovali slovenskí reprezentanti Jonáš, Libant, Dávidík (všetci Sporiteľňa Bratislava), Pollák, Rákayová (Slávia TU Košice) a Libantová (Sokol Pezinok) vo Švédsku a Nórsku na technicky

veľmi náročných tratiach.

Štvrté podujatie SP sa uskutočnilo vo švédskom Mölntale na krátkej trati. Ženy za účasti 128 pretekárok súťažili na 3,7 km s prevýšením 110 m a Rákayová obsadila v osemfinále 26. miesto. U mužov v konkurencii 153 orientátorov z 33 štátov sa Pollák kvalifikoval do A-finále, kde na 4,3 km trati s prevýšením 140 m obsadil 37. miesto a získal 9 bodov do SP.

Piate kolo SP bolo v nórskom Sandriku vzdialenom 20 km od Oslo na klasických tratiach. Rákayová obsadila v B-finále na 7,4 km trati 12. miesto. Výborne si počínal Pollák, ktorý sa 10. miestom v kvalifikácii dostal do A-finále, kde si 19. miestom vybojoval 27 bodov do SP. Do áčka sa prebojoval aj Jonáš, ale tam obsadil až 51. miesto.

V Sandriku sa konalo aj šieste kolo SP, ktoré bolo súťažou trojčlenných štafiet do hodnotenia krajín. Dobre sa orientovala ženská štafeta Rákayová - Libantová a na treťom úseku finišovala reprezentačná trénerka žien Májová (Sporiteľňa Bratislava). Spomedzi 28 štafiet obsadili Slovenky 13. miesto a získali 3 body. V konkurencii 34 mužských štafiet naše družstvo v zložení Pollák - Jonáš - Dávidík skončilo na 14. priečke s dvoma bodmi. V celkovom hodnotení SP po uvedených podujatiach je z našich najlepší Pollák, ktorý sa posunul z 51. miesta na záver tretej desiatky.

Pred uvedenou sériou pretekov SP Pollák absolvoval najväčšie orientačné preteky na svete "Öringen" vo švédskom Karlstadte za účasti vyše 17 000 orientátorov! V tejto mase sa nestratil, keď po piatich dňoch skončil celkove na 30. mieste.

1. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? Takto internet rozšírite do každého kúta
  2. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  3. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  5. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete