Harvardová nedementovala správy NBC. Popoludní na tlačovej konferencii síce vyhlásila, že akustické analýzy poukazujú na amerického muža bielej pleti, ale výsledky nie sú dostatočné na vypátranie atentátnika. V pondelok sa stretol prezident USA Bill Clinton s členmi Kongresu a poradcami pre bezpečnosť v Bielom dome, aby sa dohodli na bezpečnostných opatreniach proti terorizmu. Zlé spojenie v prenose informácií v sobotu v noci súvisí pravdepodobne s vnútornými problémami polície. Zásahová centrála mala totiž problémy upozorniť zodpovedné miesta na telefonát upozorňujúci na výbuch. FBI, ktorá na vypátranie atentátnika zapojila 900 svojich agentov, zatiaľ nemá konkrétne výsledky. Po požiadavke na obyvateľstvo, aby sa každý, kto niečo vie, ohlásil na polícií, bolo zaznamenaných viac ako 900 telefonátov, ktoré sa v súčastnosti preverujú.
Správa získaná americkou agentúrou The Associated Press uvádza časový sled troch zaznamenaných hovorov v počítači policajnej pohotovostnej linky v Atlante. O 00:58,34 je v počítači zaznamenaný prijatý anonymný hovor. O 1:08,35 je zaznamenaný odkaz, odoslaný z policajnej centrály pod skratkou DIS jednej alebo viacerým službukonajúcim hliadkam. O 1:12,52 je zaznamenaný ďalší hovor pod skratkou ARV službukonajúcemu o príchode hliadky na bližšie neurčené miesto. Hovor o 1:12,52 sa vraj nemôže vzťahovať na príchod polície do parku, pretože podľa vyjadrenia predstaviteľov polície sa jej hliadky nedozvedeli o explózii skôr než po samotnom výbuchu o 1:18 h. Vedenie policajného oddelenia v Atlante odmietlo bližšie komentovať správu a tiež nevyhovelo žiadosti agentúry AP o stretnutie so šéfkou atlantskej polície Beverly Harvardovou.
Olympijský park bol v utorok pri spomienkovej slávnosti za obete bombového útoku o 10.00 znovu sprístupnený verejnosti. Množstvo bezpečnostných pracovníkov zvýšili organizátori na dvojnásobok, sprísnili sa aj kontroly pri vstupe do parku a boli inštalované kamery na kontrolu 200 000 návštevníkov parku.