Utorok, 9. marec, 2021 | Meniny má FrantiškaKrížovkyKrížovky

Pre Gönciho vzduchová puška len rozbehom *naši dnes v akcii

V tretí olympijský deň sa predstavia na atlantských športoviskách štyria slovenskí športovci, v troch disciplínach. V dvoch sa budú zároveň rozdeľovať medaily.

MARTINA MORAVCOVÁ sa postaví na štart už svojej tretej, predposlednej, disciplíny - 400 m voľným spôsobom. Pred štyrmi rokmi v Barcelone na tejto trati vytvorila slovenský rekord časom 4:16,50. Kraulová štvorstovka nie je typická Martinina disciplína, preto postup do B-finále by bol jej úspechom.

Slovenskí jachtári absolvujú pod piatimi kruhmi svoj olympijský krst. PATRIK POLLÁK je slovenská jednotka v tomto športe. Tohtoročnú sezónu môže zaradiť medzi svoje najvydarenejšie vďaka dobrým výsledkom na medzinárodných podujatiach. Trať v Savannah si už vyskúšal na predolympijskej regate a ako sám hovorí, "veľa bude záležať na poveternostných podmienkach. Rád by som skončil na 20. mieste, ak to bude lepšie, budem len rád". Marek sa predstaví v triede Mistral. K jeho úspechom patrí jedenáste miesto na svetom šampionáte z roku 1993, v tom istom roku skončil na ME štvrtý, o rok neskôr obsadil druhú priečku.

Pre MAREKA VALÁŠKA je veľkým úspechom samotný štart na olympiáde. Prebojoval sa tam vďaka dobrému výkonu v ťažkej európskej kvalifikácii. V triede Finn si vybojoval dvadsiate, posledné postupové miesto. V tomto roku skončil na ME 26., jeho umiestnenie v Atlante je reálne v druhej dvadsiatke.

JOZEF GÖNCI je našim želiezkom v ohni, odborníkmi je pasovaný na vážneho kandidáta na olympijskú medailu, predovšetkým v ľubovoľnej malokalibrovke 60 poležiačky, sám sa teší predovšetkým na "štandardku 3x40". Dnes začína svoju prvú disciplínu - vzduchovú pušku, ako sám hovorí, v nej sa bude len rozbiehať. Jeho osobný rekord je bod za svetovým rekordom, takže jeho východisková pozícia ani tu nie je zanedbateľná. Treba pripomenúť, že Gönci z posledných desiatich svetových pretekov sa osemkrát prebojoval do finále.