Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

SME V SKRATKE

ATLETIKA

Z výsledkov mítingu v anglickom Durhama: muži - 100 m: 1. Marsh (USA) 10,15, 2. Spencer (Jam.) 10,18, 200 m: 1. Heard (USA) 20,30, 2. Da Silva (Braz.) 20,49, 300 m: 1. Maybank (USA) 31,61, 2. Harrison (USA) 32,00, 400 m: 1. Rouser (USA) 45,23, 2. Smith (USA) 45,34, 800 m: 1. Sepeng (JAR) 1:43,47, 2. Tupuritis (Lot.) 1:43,90, 1500 m: 1. Johns (N.Zél.) 3:37,52, 2. Nedeau (USA) 3:40,03, 110 m prek.: 1. Vanderkuyp (Austr.) 13,47, 2. Chiamurela (Braz.) 13,64, 400 m prek.: 1. Eronilde De Araujo (Braz.) 48,69, 2. Robinson (Austr.) 49,48, 3000 m prek.: 1. Do Carmo (Braz.) 8:37,81, 2. Unthank (Austr.) 8:40,11, 4 x 100 m: 1. USA I 38,16 - najlepší svetový výkon roka (Drummond, Burrell, Marsh, Mitchell).

Malý štrbský maratón (31. km) - muži: 1. Janenko (Ukrajina) 1:42:49,1, 2. David (Opava) 1:43,:48,O, 3. Pipa (Onix B. Bystrica) 1:44:25,2.

BASKETBAL

Chorvátsko - Juhoslávia 72:63, Francúzsko - Belgicko 70:45 - v semifinále 17. majstrovstiev Európy juniorov vo francúzskom Tarbes.

Reprezentačné družstvo žien USA zvíťazilo v poslednom prípravnom zápase nad Taliansko 86:46. Najviac bodov za USA zaznamenala Leslyeová - 24.

CYKLISTIKA

Víťazom 14. etapy pretekov Tour de France z Besse do Tulle (186 km) sa stal 32-ročný Uzbek Džamolidin Abdužaparov. Tento šprintérsky špecialista sa 3 km pred cieľom odpútal z štvorčlennej skupiny a zvíťazil 6 sekúnd pred Talianom Mirkom

Víťazom záverečnej 4. etapy pretekov juniorov Cena Slovenska z Trenčína na Machnáč cez Dúbravu a späť sa stal Bielorus Mikulov časom 3:11:05. Celkovým víťazom štvordňového podujatia sa stal Ukrajinec Krivcov (7:39:38), zo slovenských reprezentantov skončil Ján Gaži na 4. mieste (7:42:59), ktorého vyhodnotili aj ako najlepšieho vrchára so ziskom 24 bodov. V súťaži o najaktívnejšieho pretekára prvenstvo získal Lougovoj (14 bodov), z našich pretekárov na 6. mieste skončil Ján Kružic so Spartaka SAM Myjava (5 b.).

Víťazom 14. etapy Tour de France z Besse do Tulle (186 km) sa stal 32-ročný Uzbek Abdužaparov. Tento šprintérsky špecialista sa 3 km pred cieľom odpútal zo štvorčlennej skupiny a zvíťazil 6 sekúnd pred Talianom Gualdim a Francúzom Madouasom. V celkovej klasifikácii všetko ostalo po starom: vedie 32-ročný Dán Riis pred Španielom Olanom a Rusom Berzinom.

FUTBAL

Bývalý stredopoliar Partizana Belehrad 28-ročný Zoran Milinkovič, ktorý naposledy hral za belgické mužstvo SK Waregem, podpísal dvojročnú zmluvu s francúzskym klubom OGC Nice.

PARAŠUTIZMUS

Družstvo Slovenska I sa stalo víťazom Slovenského pohára v presnosti pristátia v rámci 25. ročníka Memoriálu Štefana Písku.

STOLNÝ TENIS

ME juniorov vo Frýdku-Místku - semifinále junioriek: Kašulinová (Rus.) - Ódorová (SR) 2:1 (-19, 14, 11), Enceová (Rum.) - Dermatiová (Slovin.) 2:0, semifinále štvorhry junioriek: Ódorová, Štrbíková (SR/ČR) - Enceová, Steffová (Rum.) 0:2 (-17, -20). Vo finále juniorov v miešanej štvorhre podľahol slovenský pár Bardoň, Ódorová grécko-juhoslovanskej dvojici Gionis, Erdelyová 0:2 (-19, -8).

TRIATLON

Nemeckým triumfom sa skončili nedeľňajšie preteky triatlonistov Iron man Europe v Rothe. V kategórii mužov zvíťazil Nemec Lothar Leder, ktorý časom 7:57,02h dosiahol najlepší svetový výkon. V súťaži žien vyhrala jeho krajanka Ute Mückelová za 9:21,31 h.