Pondelok, 8. marec, 2021 | Meniny má Alan, AlanaKrížovkyKrížovky

oddelenie kultúry pozýva 13. - 19. júl 1996

KULTÚRNE LETO

BRATISLAVA 1996

Areál Štrkovec Bratislava

13. Humorná olympiáda pod širákom (10.00), 19. Los Caminos Andaluncia - flamenco (20.00)

Slubekova záhrada Bratislava (Kozia ul.)

13. Koncert trampskej skupiny Len tak (17.00)

Nádvorie Zichyho paláca Bratislava (Ventúrska 9)

13. Dychový koncert - Veselá muzika (19.00), 18. Folkový koncert - Ozvena, Rownak (19.00)

Nádvorie Starej radnice Bratislava

13. Džezový koncert - Itslyf (USA, Rakúsko): Lala Brooks and Friends Featuring Ganelle Neville`s Diamonds New Orleans (20.00, 60,-), 14. Dychový komorný orchester C. a K. (18.00, 30,-), 19. Džezový koncert - Adriena Bartošová & Scat (20.00, 60,-)

Skryť Vypnúť reklamu

Veža Starej radnice Bratislava

15. Dychová harmónia, umelecký vedúci Tibor Winkler (18.00)

Hlavné námestie Bratislava

15. Rockový koncert - Živé kvety (19.00), 16. Koncert skupiny Hrášok v čokoláde - Brother`s (19.00), 17. Španielske tance - La brisa, 18. Dychový koncert - Posádková hudba Bratislava (19.00)

Koncertná sieň Klarisky Bratislava

15. Les Gouts-Reunis: M. Treupel - flauta travelso, R. Rusó - viola da gamba, T. Synofzik - čembalo (20.00, 40,-), 18. Letný komorný koncert: T. Kováč - husle, D. Varínska - klavír (20.00, 40,-)

Letná čitáreň Červený rak Bratislava (Michalská 26, v prípade nepriaznivého počasia v Mestskej knižnici na Klariskej 16)

17. Poď, báseň, chcem sa s tebou pomeriť - literárno-hudobné pásmo z básnických zbierok Rudolfa Čižmárika Horiaca ruža a Lýdie Vadkerti-Gavorníkovej Hra na pár-nepár (18.00)

Skryť Vypnúť reklamu

Zichyho palác Bratislava (Ventúrska 9)

17. Komorný koncert - Trombone Quartet (19.00)

Michalská veža Bratislava (Michalská ul.)

19. Historické fanfáry (17.00)

Amfiteáter na nábreží Dunaja Bratislava

19. Rock pri Dunaji - Bluesweiser (19.00)

FILMOVÁ PREMIÉRA

Prvotný strach (USA 1996, Tatrafilm)

Laura Linneyová a Richard Gere.

FOTO - TATRAFILM

od 18. 7. Kriminálnou drámou nakrútenou podľa úspešnej literárnej predlohy Williama Diehla debutuje úspešný televízny producent a režisér Gregory Hoblit, držiteľ celej kolekcie prestížnych cien Emmy. Arogantný právny obhajca Martin Vail (hrá ho Richard Gere) patrí v Chicagu k prominentom. Keď sa dozvie o brutálnej vražde arcibiskupa, bez zaváhania ponúkne svoje služby podozrivému mladému mužovi Aaronovi Stamplerovi (hrá ho Edward Norton - v súčasnosti pracuje na novom filme Miloša Formana Larry Flynt). Prípad sledujú oznamovacie prostriedky a navyše Martinovi sa ponúka možnosť vybaviť si dva súkromné účty - s bývalou milenkou (žalobkyňou Janet Venableovou v podaní Laury Linneyovej) a so šéfom, štátnym sudcom

Skryť Vypnúť reklamu

Johnom Shaughnessym (John Mahoney).

DNI CHORVÁTSKEHO FILMU

Kino Istropolis Bratislava

15. Kam chodí pieseň, tam nechodí nešťastie (Croatia Film, 1970, 104 min) - réžia Krešo Goli - romantická komédia z 30. rokov, 16. Sokol ho nemal rád (Zagreb Film, 1988, 97 min) - réžia Branko Schmidt - dráma o druhej svetovej vojne, 17. Glembajovci (Jadran Film, 1988, 130 min) - réžia Anton Vrdoljak - adaptácia drámy chorvátskeho spisovateľa Miroslava Krieža (17.00, 20,-)

VÝSTAVY

Slovenská národná galéria Bratislava (Rázusovo nábrežie 2)

stále expozície: Umenie Slovenska (Gotické umenie, Barokové umenie), Staré európske umenie zo zbierok SNG, Úžitkové umenie, dizajn a architektúra 1900-1995

Slovenská národná galéria Bratislava (Rázusovo nábrežie 2)

do 18. 8. Albín Brunovský - výber z grafickej a maliarskej tvorby (I. posch.); do 25. 8. Viera Kraicová - výber z maliarskej tvorby; do 13. 10. Epikurova záhrada - K. Baron, L. Čarný, R. Fila, D. Fischer, J. Hoffstädter, O. Laubert, J. Meliš, P. Meluzin, K. Pichler, P. Rónai, D. Tóth a J. Želibská (3. a 4. poschodie); do 25. 8. Česká krajinomaľba (Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4)

Skryť Vypnúť reklamu

Slovenské národné múzeum (SNM) - Historické múzeum (HM) Bratislavský hrad

K životnému jubileu Šarloty Kišovej - Ľudový odev a scéna (I. poschodie), Spomienky na remeslá, Strieborný poklad Historického múzea, Historický nábytok a Hodiny zo zbierok HM SNM - suterén pod Čestným nádvorím, Dedičstvo hudobných nástrojov (Hudobné múzeum, bašta Luginsland, denne okrem pondelka 10.00-18.00, 10,- a 5,-), Cesta k slovenskej štátnosti

Hudobná sieň Bratislavského hradu

do 31. Katarína Blažová-Tekeľová - Tapisérie

Slovenské národné múzeum Bratislava (Vajanského nábrežie 2)

do 16. Michal Jakabčic (Harmincova sieň)

Slovenské národné múzeum Bratislava (Múzejná ulica)

do 31. Diplomové práce absolventov Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave

Mestské múzeum Bratislava

Skryť Vypnúť reklamu

Expozícia dejín Bratislavy (Stará radnica), Expozícia feudálnej justície (Stará radnica), Expozícia vinohradnícko-vinárska (Apponyiho palác, Radničná 1), Expozícia zbraní a mestské opevnenie (Michalská veža), Farmaceutická expozícia (Lekáreň Červený rak, Michalská 26), Hudobná expozícia - Rodný dom J. N. Hummela (Klobučnícka 2), Múzeum hodín (Dom u Dobrého pastiera, Židovská 1), Expozícia umeleckých remesiel (Beblavého 1), Literárna expozícia - Múzeum J. Jesenského (Somolického 2)

Galéria mesta Bratislavy

Mirbachov palác Bratislava (prízemie)

do 8. 9. Archikatúra 3 - medzinárodná súťažná výstava karikatúry o architektúre

Mirbachov palác Bratislava (II. posch.)

do 31. 8. Viktor Hulík - Hommage `a colštok

Pálffyho palác Bratislava (Panská 19, 07/533 36 27, I. poschodie)

Skryť Vypnúť reklamu

Expozícia zakladateľskej generácie moderného slovenského maliarstva a sochárstva, Gotická tabuľová maľba a plastika (stála expozícia)

Pálffyho palác Bratislava (Galéria aktualít)

do 25. 8. Eva Hrabovská-Ploczeková - Fragmenty 1994-1995

Pálffyho palác Bratislava (II. poschodie)

Stredoeurópske maliarstvo a sochárstvo 19. storočia

Pálffyho palác Bratislava (III. poschodie)

do 11. 8. Giovanni Battista Piranesi - Veduty, grafické listy zo zbierok GMB

Galéria Nova Bratislava (Baštová 2)

do 14. Ján Hlavatý

Mestské informačné stredisko Bratislava (Primaciálny palác)

do 5. 8. Branislav Somora - architektonická tvorba

Bank Austria Bratislava (Mostová 6)

do 14. Martin Martinček - fotografie z cyklu Ako sa krúti svet

Galéria Michalský dvor Bratislava (Michalská 3)

Skryť Vypnúť reklamu

do 31. Robert Hromec - výber z tvorby

Mestská knižnica Bratislava (Kapucínska 3)

do 30. Heinz Ortner - karikatúry a kresby

Dom umenia Bratislava (Nám. SNP 12)

do 18. Britské ateliérové sklo; do 21. Anna Ličková (1895-1975); do 26. Majstri a ich remeslo - ľudovoumelecké výrobky z rozličných materiálov od 25 mladých výrobcov ÚĽUV; do 30. 8. Schola ludus - Labyrint 2

Galéria Z Bratislava (Ventúrska 9)

do 31. 8. Socha a objekt I. - socha bratislavských nádvorí, ulíc a námestí

Medzinárodný dom umenia pre deti - Bibiana Bratislava

do 29. 9. Jana Pogorielová - Krajina bábok; do 29. 9. Rodinné bábkové divadielka zo zbierok Muzea loutkařských kultur v Chrudimi; do 29. 9. O ruke, ktorá sa dotýka, objavuje, tvorí a rozpráva

Rakúske kultúrne centrum Bratislava (Zelená 7)

Skryť Vypnúť reklamu

do 19. Tretia generácia - debuty rakúskych autorov uplynulých dvadsiatich rokov

Galéria Ardan Bratislava (Lermontovova 14)

do 31. 8. Kveta Gandlová - výber z tvorby pri príležitosti životného jubilea

Galéria Medium Bratislava (Hviezdoslavovo námestie 18)

do 30. Výber z tvorby belgického výtvarníka Petra Jacquemyna

Slovenská národná galéria - Vermesova vila Dunajská Streda (Gorkého 2)

do 1. 9. Ján Hoffstädter

Západoslovenské múzeum Trnava (Muzejné námestie 3)

Salón jedného múzea `96

Záhorská galéria Senica

do 28. 8. Helena Bezáková - divadelné kostýmy

Malokarpatské múzeum Pezinok

do 1. 9. Danica Tyková - Miro Pribiš: Z ateliérov

Záhorská galéria Skalica

do 23. 8. Obrazy klaviristiky Eleny Letňanovej - Azyl hudby a farby

Galéria umenia Nové Zámky (výstavná sieň v CK Nábrežie)

Skryť Vypnúť reklamu

do 3. 8. Jozef Sedlák - fotografie

Galéria M. A. Bazovského Trenčín

do 4. 8. Dušan Pončák - sochy, reliéfy, kresby; do 4. 8. Shraga Weil - Tridsať rokov grafiky

Nitrianska štátna galéria

do 31. 8. Nikolaj Feďkovič - Labyrint sveta a raj srdca; do 24. 8. Mladí bulharskí výtvarníci - maľba, plastika (Galéria A)

Synagóga Trenčín

do 4. 8. Slovenské naivné umenie vo svete

Etnografické múzeum Martin

do 30. 9. Paličkovaná čipka - výber zo súčasnej neprofesionálnej tvorby

Galéria P. M. Bohúňa Liptovský Mikuláš (Veľká sieň)

do 18. 8. Cín XVII.-XX. storočia v zbierkach Muzeum okregowego Bielsku-Bialej; do 29. 9. Umelecké združenie Gerulata - maľba, kresba, grafika a plastika od 21 autorov

Považská galéria umenia Žilina (M. R. Štefánika 2)

do 11. 8. Výstava zo zbierok Považskej galérie umenia pri príležitosti 20. výročia vzniku galérie

Skryť Vypnúť reklamu

Považské múzeum Žilina (Budatínsky zámok)

do 31. Remigia Biskupská - drôtený šperk; do 30. 9. Premenlivá tvár zeme

Galéria Klasik Žilina (Hurbanova 19)

do 15. Igor Rumanský - Torzá a iné lásky

Galéria literatúry a umenia Martin (Osloboditeľov 11)

do 20. Ľudovít Fulla - knižná tvorba

Turčianska galéria Martin (Daxnerova 2)

do 25. 8. Bienále fantázie `96 - XII. ročník medzinárodnej súťaže a výstavy detskej výtvarnej tvorby

Galéria Ľ. Fullu Ružomberok (Makovického 1)

do 28. 7. Peter Kľúčik - ilustrácie

Oravská galéria Dolný Kubín (Hviezdoslavovo námestie 11)

do 31. 8. Ján Kudlička - piety a znaky (malá výstavná sieň), Laco Teren - Do toho už idem (veľká výstavná sieň)

Štátna galéria Banská Bystrica (Dolná ulica 8)

do 18. Zahraničná grafika zo zbierok Štátnej galérie

Skryť Vypnúť reklamu

Stredoslovenské múzeum Banská Bystrica (Thurzov dom, Nám. SNP 4)

do 30. Pavel Siman - hračky a obrazy

SNG - Zvolenský zámok

do 8. 9. Veronika Rónaiová - Reinterpretácie; Ivan Csudai - Deväť ľahkých kúskov; Divadelný kostým

Slovenské banské múzeum Banská Štiavnica (Námestie sv. Trojice 6)

do 31. 7. Z dejín turistiky

Novohradská galéria Lučenec (Kubínyiho nám. 3)

do 20. Alexy - Bazovský - Palugyay 1929-1937; do 30. 9. Kúzlo skla

Dom fotografie Poprad (Námestie sv. Egídia)

do 21. 7. Jozef Česla - Tatry trochu inak

Galéria Júliusa Jakobyho Košice (Hlavná 27)

do 14. Komunikácie: slovensko-britský fotografický projekt (R. Lee - P. Pecha, N. West - R. Kočan, I. Wiblin - J. Šebestová), do 28. Konštantín Kövári-Kačmarik (1882-1916)

Múzeum V. Löfflera Košice (Alžbetina 20)

Skryť Vypnúť reklamu

do 1. 9. Igor Hudcovič - maľba, kresba (1985-1994)

Šarišská galéria Prešov (Hlavná 51)

do 20. 9. Výstava zo zbierok Šarišskej galérie, pripravená pri príležitosti 40. výročia jej vzniku (umenie 15.-19. storočia)

Vlastivedné múzeum Trebišov

do 28. Semion Ivančenko - maľba

Regionálne kultúrne stredisko Svidník

do 31. 8. Andrej Boršovský - výber z tvorby ľudového rezbára

Múzeum moderného umenia rodiny Warholovcov Medzilaborce

do 15. 8. Tomáš Lahoda - obrazy

Moravská galerie Brno (Umeleckopriemyselné múzeum, Pražákov palác - Husova 18)

do 22. 9. XVII. ročník medzinárodného bienále grafického dizajnu; Priemysel grafickej reči a geografie

Národní galerie Praha - Veletržní palác (Dukelských hrdinů 47)

do 18. 8. Daniel-Henry Kahnweiler - jeho galéria, jeho umelci; do 8. 9. Čtyři Plečnikovi žáci - J. Fuchs, L. Hilgert, A. Metelák, K. Řepa

Skryť Vypnúť reklamu

Galerie Rudolfinum Praha (vchod z Alšovho nábřeží)

do 31. 8. Zbyšek Sion - obrazy

1958-1996

Šternberský palác Praha

do 28. 8. Dvanásťročný Ježiš v chráme, Hieronymus Bosch - nasledovník

Pražský hrad - na rozličných miestach

do 29. 9. Josip Plečnik - Architektura pro novou demokracii

Míčovna Pražský hrad (Kráľovské záhrady)

do 25. 8. Súčasné umenie v Maďarsku

Letohrádek královny Anny a Galerie "Štěpánská 35" Praha

do 15. 9. Ivan Theimer: Sochy a obrazy 1960-1995 (denne od 10.00 do 18.00; od 15. 7. do 19. 8. iba v letohrádku, galéria bude totiž zavretá)

Galéria MIRO Praha (Kostol sv. Rocha, Strahovské nádvoří)

do 28. Alfons Mucha - Moje rodina

Galerie Jiří Švestka Praha (Jungmannova 30)

do 18. 8. Matej Kren

Dům fotografie Praha (Husova 23)

Skryť Vypnúť reklamu

do 30. 7. Robert Silverio - inscenace

Slovenský inštitút Viedeň (Wipplingerstrasse 24-26)

do 2. 9. Desať slovenských sochárov - komorná plastika (M. Gavula, A. Ilečko, V. Kompánek, J. Korkoš, Š. Kubík, V. Môťovský, M. Polonský, M. Rudavská, A. Rudavský, J. Rusňák)

V "Elektrárni" Tatranskej galérie v Poprade je sprístupnená výstava skupiny anglických umelcov - L. Mc Caryho, E. Hughesa, P. Winanta a J. Jelenfyho, ktorá vznikla v roku 1979 pod názvom Art Attack. V Tatranskej galérii možno vidieť ich nový environmentálny projekt.

HUDBA

Amfiteáter Búdkova cesta Bratislava

13. Malibu Reggae Mix: The Wailers, Chaka Demus & Pliers, Ini Kamoze, Pato Banton & The Reggae Revolution, The Mighty Diamonds, Frankie Paul, Spanner Banner (17.00)

Skryť Vypnúť reklamu

Music Market Bratislava (bývalá predajňa Opusu, Laurinská 11)

15. Otvorenie predajne - recitál Adrieny Bartošovej spojený s autogramiádou (16.00), krst CD Opusu Olympijské variácie od Rudolfa Macudzinského, vydaného k 100. výročiu vzniku novodobých olympijských hier (krstný otec - syn skladateľa Silvio Macudzinský), v predajni bude vyše 6000 titulov CD

Café Hysteria Zimný štadión Bratislava

17. Bluesweiser (20.30)

Huňadyho sála Bojnice

IV. kúpeľné hudobné leto: 13. Koncert laureátov Medzinárodnej speváckej súťaže M. Schneidra Trnavského (19.00), 15. Bojnické gitarové trio: Danka Švihlová, Adriana Krchňavá, Mária Sedláková (19.00), 18. Trávníčkovo kvarteto (19.00)

41. letný hudobný festival Piešťany

13. Komorná opera (19.30), 16. Trávníčkovo kvarteto (19.30)

Jazz Club Piešťany (Alexander Centrum)

19. The Blues Mother in Law (20.30)

Diamant Dudince

Letný hudobný festival 1996: 15. Trávníčkovo kvarteto (19.30)

Koncertná sieň Trenčianske Teplice

51. hudobné leto: 16. Tibor Kováč - husle, Daniela Varínska - klavír (19.30), 19. Trávníčkovo kvarteto (19.30)

Amfiteáter Rajecké Teplice

Kultúrne leto: 14. Folk & Country - VHZ, Torba, Wrkoč (18.30)

Zámok Topoľčianky

14. Dychová hudba Topoľanka z Topoľčianok (17.00)

Slanický ostrov - Oravské kultúrne leto

14. Flores musicae - z prameňov duchovnosti hudobného manierizmu XVII. storočia (18.00)

Mestská radnica Bardejov

19. Komorný súbor Musica Bratislava (19.30)

Bardejovské kúpele

Letný hudobný festival 1996: 14. Koncert víťazov Medzinárodnej speváckej súťaže M. Schneidra Trnavského (19.30), 17. Trávníčkovo kvarteto (19.30)

Tatranské kultúrne leto 1996

16. OLÚRCH Tatranská Polianka: Humoresky/Viera Strnisková - umelecký prednes, Anna Hölblingová a Quido Hölbling - husle, Boris Lenko - akordeón (19.00, dtto 17. o 19.00 v OLÚRCH Nový Smokovec a 18. o 19.00 v OLÚRCH Tatranská Kotlina)

Jazz Klub Košice (Kováčska ul. 39)

14. Jazz Set featuring P. Cardelli - USA (19.00)

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy

  1. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
  2. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  3. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  4. Čo napĺňa v práci úspešné ženy v jednej z najznámejších firiem?
  5. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
  6. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
  7. Nové číslo Historickej revue
  8. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  9. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  10. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  1. Faculty of Management Comenius University in Bratislava
  2. Čo napĺňa v práci úspešné ženy v jednej z najznámejších firiem?
  3. Svieže jarné ceny v PLANEO Elektro sú aj v marci extra výhodné
  4. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
  5. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
  6. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
  7. Nové číslo Historickej revue
  8. Veolia dostala exkluzívne do správy projekt SKY PARK
  9. AS EUBA vyhlasuje protest proti novele zákona o VŠ
  10. Firmy sa spojili s učiteľmi, rozhodli sa pomôcť chudobným žiakom
  1. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať? 25 377
  2. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia 14 885
  3. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými? 12 893
  4. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj 12 438
  5. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme 10 543
  6. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou 9 487
  7. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami 9 407
  8. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele 8 208
  9. Nové číslo Historickej revue 7 916
  10. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID 6 083
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu