na Slovensku.
Železničná stanica Bratislava: "Ak chce niekto na stanici pobudnúť dlhšie, musí mať pri sebe cestovný, prípadne perónny lístok. Minule si musel perónny lístok za desať korún kúpiť aj Vlado Hák, ktorý tu robil fotoreportáž. Kontrolujú ich zamestnanci železníc. Napriek našej snahe a pravidelným kontrolám sa ľudia, ktorých sme predtým zo stanice poslali preč, vracajú. Občas sa nás pokúšajú preľstiť tým, že si kúpia napríklad päťkorunový lístok len pre to, aby sme ich nemohli vykázať. Chystáme opatrenie, ktoré nám umožní stanicu na noc zatvárať."
Železničná stanica Kysak: "Snažíme sa tento problém riešiť čo najjednoduchšie. Vchod na noc zamykáme, ale cestujúci s platným cestovným lístkom môžu počkať na odchod svojho vlaku v čakárni. Nestáva sa nám to síce často, ale ak je povedzme bezdomovec, ktorého sa pokúšame z budovy vykázať, agresívny, obraciame sa na políciu. Za posledných šesť-sedem mesiacov sme však žiaden vypuklejší prípad tohto druhu u nás nemali."
Železničná stanica Štúrovo: "Sme pohraničná stanica, a preto budova ostáva aj v noci otvorená. Problémy s ,prespávačmi` vlastne ani nemáme. Jedine cez víkendy, keď sú diskotéky, sú tu občas výtržnosti."
Železničná polícia Žilina: "Teraz je leto a teplo, takže takéto problémy nemáme. Skôr by o tom bolo možné hovoriť v zime. Ľudia, ktorí sa tu pokúšajú prespať, ostávajú najčastejšie vo vestibule alebo na peróne. Máme tu ale hliadku, ktorá, ak vidí, že niekto je na lavičke už dlhšie, zisťuje, či čaká na vlak, alebo nie. Ak nie, posielame ich von, mimo areálu stanice."
Železničná stanica Košice: "Hoci je na stanici v Košiciach veľmi rušno, spolupôsobením železničnej polície, nášho personálu a nočným kontrolám príslušníkov Policajného zboru SR, mestskej a vojenskej polície sa nám darí udržať poriadok."